Párizs 2024: az együttes kéziszercsapat megcélozza az olimpiai kvótát

2024.02.09. 09:10
Egyéniben Pigniczki Fanni lesz tagja a párizsi mezőnynek (Fotó: Földi Imre)
A magyar együttes kéziszercsapat az olimpiai kvóta megszerzésének reményében lép majd szőnyegre májusban a budapesti ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságon.

„Az elmúlt idény eredményei alapján az együttes kéziszercsapatok európai kvótája feltehetően Németország, Azerbajdzsán, Lengyelország és Görögország között fog eldőlni. A remény hal meg utoljára, így lehet, hogy későn, de összeálltunk egy ütőképes csapattal, és szeretnénk meglepetést okozva beszállni a kvótaharcba” – idézi a magyar szövetség pénteki sajtóközleménye Deutsch-Lazsányi Erikát, a technikai bizottság elnökét.

Hozzátette, a budapesti kontinensviadalon egy olimpiai kvótát osztanak ki a csapatok versenyében.

Deutsch-Lazsányi leszögezte, hogy a Jurca Lilla, Urbán-Szabó Mónika, Mészáros Mandula Virág, Pesti Dalma, Szabados Dóra, Farkas Júlia összetételű csapat tagjainak többsége nem volt korosztályos válogatott, de szorgalmuknak, elhivatottságuknak köszönhetően napról napra erősebb felnőtt sportolók lesznek. Alázattal, következetesen készülnek a hazai Eb-re – mondta.

Ritmikus gimnasztikában Pigniczki Fanni személyében egyéniben egy magyar versenyző lesz tagja a párizsi mezőnynek.

 

Legfrissebb hírek

Pigniczki Fanni labdával hetedik lett Marbellán

Egyéb egyéni
Tegnap, 8:36

Rg ob: Lovász Luca Flóra az összetett győztes

Egyéb egyéni
2026.03.22. 11:48

Eredményesen szerepeltek a magyar rg-sek a hétvégi nemzetközi viadalokon

Egyéb egyéni
2026.03.16. 13:16

Versenyszimuláció – a második kontrolledzésen is túl van az rg-válogatott

Egyéb egyéni
2026.03.05. 13:52

Az együttes kéziszercsapat nyerte meg az év legjobb ritmikus gimnasztikázója díjat

Torna
2026.01.24. 21:04

A jövő év az építkezésről szól a ritmikus gimnasztikázóknál

Torna
2025.12.19. 11:04

Újabb orosz tornászok és ritmikus gimnasztikázók kaptak indulási engedélyt a nemzetközi versenyekre

Torna
2025.12.18. 22:32

A bordája után az ujja is eltörött Pigniczki Fanninak

Egyéb egyéni
2025.10.16. 20:42
Ezek is érdekelhetik