Darts: Anderson régi önmagát idézte De Sousa ellen

I. SZ.I. SZ.
2023.10.03. 00:42
Gary Anderson legszebb napjait idézte a World Grand Prix nyitó estéjén (Fotó: AFP)
Gary Anderson, Krzysztof Ratajski, Stephen Bunting és Andrew Gilding is a döntő játszma döntő legjében jutott tovább a darts PDC World Grand Prix 1. fordulójából a hétnapos leicesteri torna nyitó estéjén. Gerwyn Price és Michael Smith szettet sem vesztett a dupla beszállós, dupla kiszállós játékrendszerű viadal hétfő estéjén.

Az első három mérkőzést az a játékos nyerte meg, aki egy szett után hátrányba került. Dirk van Duijvenbodét Brendan Dolan, José de Sousát Gary Anderson, James Wade-et Krzysztof Ratajski ejtette ki. Utóbbi két meccs ráadásul döntő leges volt, azaz a harmadik szettben 2–2 volt az állás. Anderson az utolsó legben a legszebb napjaira emlékeztetve egy 140-es és egy 180-as körrel beelőzte De Sousát, 61-re lement, majd arról kiszállva nyerte meg a nyitó nap legszínvonalasabb mérkőzését.

Martin Schindler is három játszmában nyert Raymond van Barneveld ellen, a német a második szettben két meccsnyilat is elhibázott, de a harmadikban már nem adott esélyt a holland legendának. Stephen Bunting és Nathan Aspinall végletekig kiélezett mérkőzést játszott egymással, a döntő szett döntő legjében Bunting bírta jobban elviselni a nézők folyamatos bekiabálását, és kiharcolta a továbbjutást. Ezen a mérkőzésen előfordult az ezen a szinten ritka eset, hogy Aspinall csak a 12. nyilával tudott beszállni, és 469 ponton állt, amikor Bunting befejezte a leget.

A következő két mérkőzésen Gerwyn Price, illetve Michael Smith esélyt sem adott ellenfelének, Danny Noppert kettő, Callan Rydz egy nyert leggel fejezte be idei World Grand Prix-szereplését. Az első este programját Rob Cross és Andrew Gilding meccse zárta, méghozzá újabb döntő leges végjátékkal, és a világbajnok elrontott meccsnyilai után a UK Open-győztes továbbjutásával.