Karate: két magyar érem az egyetemi Eb-n

2023.07.24. 11:26
null
Két magyar érem Zágrábban (Fotó: Facebook/Magyar Karate Szövetség)
Címkék
A karatés Tóth Vanda ezüst-, Botos Botond pedig bronzérmes lett a Zágrábban rendezett egyetemi Európa-bajnokságon.

A hazai sportági szövetség hétfői tájékoztatása szerint a Miskolci Egyetem hallgatója női formagyakorlat (kata) versenyszámban 35 induló közül jutott döntőbe, amelyben alulmaradt portugál riválisával szemben, de így is pályafutása egyik legnagyobb sikerét érte el az őszi, budapesti világbajnokságra készülő magyar karatéka.

Botos Botond küzdelemben, a férfiak 84 kilogrammos súlycsoportjában állhatott fel a dobogó alsó fokára. Az ELTE-t képviselő karatés négy győzelem után a döntőbe jutásért bírói döntéssel kapott ki, majd a bronzmérkőzésen legyőzte ukrán ellenfelét.

Legfrissebb hírek

Karate ob: nyolcszázan indultak, Hárspataki Gábor bajnokként búcsúzott

Egyéb egyéni
2026.06.01. 11:34

Visszavonult az olimpiai bronzérmes karatés, Hárspataki Gábor

Egyéb egyéni
2026.05.31. 13:12

Magyar éremeső a fudokan karatésok Európa-bajnokságán

Csupasport
2026.05.28. 08:47

Lajtos Patrik Európa-bajnok shinkyokushin karatéban

Egyéb egyéni
2026.05.17. 14:52

Fiatal magyar válogatott indul a karate Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.06. 16:05

Tíz magyar arany a karatésok ISKA-világbajnokságán

Egyéb egyéni
2026.05.01. 20:24

Mészáros János maradt a Magyar Karate-szakszövetség elnöke

Egyéb egyéni
2026.03.30. 17:36

Falusi Márton lett a Karate-világszövetség szervezőbizottságának vezetője

Egyéb egyéni
2026.03.27. 13:41
Ezek is érdekelhetik