
Két magyar érem Zágrábban (Fotó: Facebook/Magyar Karate Szövetség)
A karatés Tóth Vanda ezüst-, Botos Botond pedig bronzérmes lett a Zágrábban rendezett egyetemi Európa-bajnokságon.
A hazai sportági szövetség hétfői tájékoztatása szerint a Miskolci Egyetem hallgatója női formagyakorlat (kata) versenyszámban 35 induló közül jutott döntőbe, amelyben alulmaradt portugál riválisával szemben, de így is pályafutása egyik legnagyobb sikerét érte el az őszi, budapesti világbajnokságra készülő magyar karatéka.
Botos Botond küzdelemben, a férfiak 84 kilogrammos súlycsoportjában állhatott fel a dobogó alsó fokára. Az ELTE-t képviselő karatés négy győzelem után a döntőbe jutásért bírói döntéssel kapott ki, majd a bronzmérkőzésen legyőzte ukrán ellenfelét.
Legfrissebb hírek

Magyar éremeső a fudokan karatésok Európa-bajnokságán
Csupasport
2026.05.28. 08:47

Lajtos Patrik Európa-bajnok shinkyokushin karatéban
Egyéb egyéni
2026.05.17. 14:52

Fiatal magyar válogatott indul a karate Eb-n
Egyéb egyéni
2026.05.06. 16:05

Tíz magyar arany a karatésok ISKA-világbajnokságán
Egyéb egyéni
2026.05.01. 20:24
Ezek is érdekelhetik



