Nikolics Nemanja visszavonul; Guardiola triplázott, és történelmet írt

S. T. J.S. T. J.
2023.06.12. 00:11
A Nemzeti Sport hétfői számából ajánljuk:

Visszavonul Nikolics Nemanja. A 43-szoros válogatott csatár lapunknak elmondta, azért búcsúzik, mert nem tudott elég időt a szeretteivel tölteni, már nem tudta összehangolni a családi életét a futballal, és döntenie kellett, melyek a prioritások. Azt sem tagadta, hogy a ciprusi négy hónap nem úgy sikerült, ahogy azt eltervezte. Ezzel együtt rengeteg nagyszerű élményt gyűjtött, hiszen egyebek között öt gólkirályi címmel, valamint négy bajnoki aranyéremmel is büszkélkedhet. „Szeretném, ha harcosként emlékeznének rám, aki mindent beleadott, ez fontosabb, mintha »csak« gólvágóként, gólkirályként emlegetnének” – tette hozzá.
Visszavonul Nikolics Nemanja
. A 43-szoros válogatott csatár lapunknak elmondta, azért búcsúzik, mert nem tudott elég időt a szeretteivel tölteni, már nem tudta összehangolni a családi életét a futballal, és döntenie kellett, melyek a prioritások. Azt sem tagadta, hogy a ciprusi négy hónap nem úgy sikerült, ahogy azt eltervezte. Ezzel együtt rengeteg nagyszerű élményt gyűjtött, hiszen egyebek között öt gólkirályi címmel, valamint négy bajnoki aranyéremmel is büszkélkedhet. „Szeretném, ha harcosként emlékeznének rám, aki mindent beleadott, ez fontosabb, mintha »csak« gólvágóként, gólkirályként emlegetnének” – tette hozzá.

Óriási vihart kavart világszerte, amikor a május 21-i, Valencia ellen 1–0-ra elveszített bajnoki mérkőzés végén a játékvezető kiállította a rasszista bekiabálásokat megelégelő Vinícius Júniort. A Real Madrid brazil szélsője a meccs után első felindulásában Spanyolországot rasszista országnak nevezte, és keményen kritizálta a La Ligát is, amire a liga elnöke, Javier Tebasszintén indulatosan reagált a Twitteren. Azóta finomított az álláspontján, és a napokban a The Athtleticnek beszélt arról, szerinte mekkora problémát okoz a rasszizmus a ligában, és mennyire nehéz ez ellen felvenni a harcot.

Úgy lett kétszeres olimpiai bajnok, hogy kínszenvedés volt számára az edzés, de játszani nagyon szeretett. És nagyon tudott. Száz éve született Jeney László. Azaz Pierre. Lászlónak ugyanis senki sem hívta, Pierre volt mindenkinek. Volt egy nagykockás zakója, évekig hordta. És volt akkoriban egy ponyvaregény-sorozat, az író, Nagy Károly Kockás Pierre néven jegyezte a roppant erejű vagányról szóló könyveit, így a becenév kézenfekvő volt. „Jellemző, hogy a becenevemet is egy zakóról meg egy ponyvaregényből kaptam”   – mondogatta a rá jellemző öniróniával a legendás pólókapus, akinek életéről Népsport mellékletünkben olvashatnak.

 

Legfrissebb hírek

Osztályzataink alapján az idény legjobbja: Szappanos Péter; Warren Zaire-Emery: Motiváltan futballozunk Budapesten!

E-újság
2026.05.22. 23:55

Borbély Balázs: Szavakkal szinte leírhatatlan, milyen megtisztelő bajnoknak lenni az ETO-val; Szűcs Tamás: Sergio Navarro volt a legjobb edzőm

E-újság
2026.05.21. 23:34

Varga Barna: Détáriék népszerűségét nem lehet túlszárnyalni; Majoross: Nem történt semmi, van három pontunk

E-újság
2026.05.20. 23:45

Hokigálával szinte biztos az elitben maradás!; Nikitschert sokkolták Rossi szavai

E-újság
2026.05.20. 00:02

Vojvoda Dávid elköszön a kosárlabdától; a Cube segítségével elemezzük az ETO FC futballját

E-újság
2026.05.18. 23:52

Győrben a bajnoki trófea!; Liu Shaolin: A jégen vagyok otthon…

E-újság
2026.05.17. 23:55

Ötödször lett bajnok az ETO!; A MOB és a főváros is elkötelezett az olimpiarendezés mellett

E-újság
2026.05.16. 23:50

ETO vagy FTC: ma eldől a bajnoki cím; Férfi hokiválogatottunk felkészülten várja a finnek elleni vb-rajtot

E-újság
2026.05.15. 23:15
Ezek is érdekelhetik