Tekvandó: Márton Luana is 5. lett a kvalifikációs versenyen

2023.04.03. 17:34
Mindként Márton lány az ötödik helyen zárt Kínában (Fotó: Magyar Taekwondo Szövetség)
A 17 éves Márton Luana ikertestvéréhez, Vivianához hasonlóan az ötödik helyen végzett, így nem sikerült olimpiai kvótát szereznie a tekvandósok kínai Grand Slam-tornáján, amely egyik állomása volt a jövő nyári ötkarikás játékokra kvalifikáló sorozatnak.

A Madridban élő és készülő nővérek idősebbikét hétfőn az 57 kilogrammosok küzdelmi kategóriájában a későbbi győztes kínai versenyző állította meg a negyeddöntőben – adta hírül a sportág hazai szövetségének honlapja. A Vuhsziban rendezett GS-viadalról csak a súlycsoportok első helyezettjei kvalifikálták magukat közvetlenül a párizsi olimpiára.

Márton Viviana a kínai esemény másik magyar indulójaként vasárnap zárt ötödikként a 67 kilósok mezőnyében, életük első Grand Slam-versenyén.