NS-jótékonyság: „Egy vérből vagyunk” – Koltóig futnak

Fotó: MTI/Ujvári Sándor
Kiskőrösön rajtolt kedden az Egy vérből vagyunk jótékonysági futás, a mezőny élén haladt Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár és Gui Angéla, az Egy Vérből Vagyunk Alapítvány alapítója, a rendezvény ötletgazdája.
A korábbi években az esemény véradással és adománygyűjtéssel volt összekötve, idén a Petőfi Sándor-emlékév kapcsán ez a kultúrával is kiegészül. Az 500 kilométeres út során két helyszínen lehet még vért adni: Orosházán és Gyulán.
Romániában Böjte Csaba három gyermekotthonába, a nagyszalontaiba, a nagyváradiba és a székelyhídibe is befut majd a mezőny, és mindhárom helyre adományokat is visz.
A nehéz sorsú gyermekek a sporteszközök mellett egy-egy pár új cipőt is kapnak. A futás Máramaros megyében, Koltón, a Teleki-kastélynál ér véget vasárnap délben.
Legfrissebb hírek

NS-jótékonyság: indul a 10. Tour de Bókay a gyermekekért
Kerékpár
2025.06.12. 08:36
Ezek is érdekelhetik