Sakk: Rapport nyolcaddöntőbe jutott a világkupán!

2017.09.11. 15:23
Rapport Richárd bejutott a legjobb 16 közé a Tbilisziben zajló sakkvilágkupán, miután a 32 között rapid partikkal legyőzte a kínai Li Csaót.

A világranglistán 68. Rapport és a 18. helyen álló Li Csao két döntetlennel jutott el a rapid játszmákból álló hosszabbításig. Itt két olyan partit kellett vívniuk, amelyben 25-25 perc gondolkodási időt kaptak, plusz 10 másodperccel lépésenként.

Az első játszmát Rapport világossal 115 lépésben (!) megnyerte. A második már sokkal rövidebb lett, és döntetlennel ért véget, Rapport szépen hatástalanította a támadásokat. Így tehát összesítésben 2.5:1.5-gyel múlta felül ázsiai riválisát.

A negyeddöntőbe jutásért Rapport a harmadik helyen kiemelt amerikai Fabiano Caruanát kiejtő orosz Jevgenyij Najerrel csatázik.

A világkupa kiemelt fontosságú verseny, ugyanis a két legjobb bejut a világbajnokjelöltek tornájára, amelynek győztese 2018-ban kihívhatja a világbajnokot, a norvég Magnus Carlsent.