NS: megbánta-e Otigba, hogy nemet mondott Dárdainak? – kedd

2017.06.12. 23:22
A Nemzeti Sport keddi számából ajánljuk.

Otigba Kenneth Hollandia és Törökország után Magyarországon folytatja a pályafutását. A nigériai-magyar állampolgárságú védő olyan csapatba szeretne futballozni, amely a bajnoki címért küzd, így a Ferencvároshoz kerülhet. A lapunknak adott interjúban a játékos őszintén mesélt arról, annak idején miért nem fogadta el Dárdai Pál meghívását a magyar válogatottba, s hogy megbánta-e akkori döntését.
Otigba Kenneth Hollandia és Törökország után Magyarországon folytatja a pályafutását. A nigériai-magyar állampolgárságú védő olyan csapatba szeretne futballozni, amely a bajnoki címért küzd, így a Ferencvároshoz kerülhet. A lapunknak adott interjúban a játékos őszintén mesélt arról, annak idején miért nem fogadta el Dárdai Pál meghívását a magyar válogatottba, s hogy megbánta-e akkori döntését.

Bozsik Péter pontosan tudja, milyen érzés az, amikor a kispadról tehetetlenül kell figyelnie csapata vergődését. A szakember a Nemzeti Sportnak elmesélte, amikor az Andorra elleni meccsen látta Bernd Storck arcát, bevillant neki a Máltától elszenvedett hajdani kínos vereség. A volt szövetségi kapitány lapunknak arról is beszélt, hogy vajon egy edzőcsere a nemzeti együttes élén orvosolhatja-e a magyar labdarúgás problémáit.

Fazekas Nándor pályafutása utolsó két válogatott mérkőzésére készül. A klasszis kapus egyszer már elköszönt a kézilabda-válogatottól, de aztán a szövetségi kapitány kérésére újra csatasorba állt. A lettek és a hollandok elleni Eb-selejtezőt követően azonban végképp leveti a címeres mezt, de nem aggódik, mert megítélése szerint sok tehetséges fiatal vár játéklehetőségre. Hogy kik lehetnek az utódjai, arról is beszél a lapunknak adott interjúban.

Az első futballcipőket a XIX. század végén készítették el, s mai szemmel mérve bizony igencsak ormótlan lábbelik voltak. A második világháború után aztán viharos gyorsasággal fejlődtek a stoplisok, egyre kényelmesebbek, könnyebbek lettek és egyre kiválóbb anyagból készültek. Manapság a legjobb minőségű futballcipők kisebb vagyonba kerültek. Hogy miért fontos még a színük is, kiderül összeállításunkból.

Legfrissebb hírek

Hokigálával szinte biztos az elitben maradás!; Nikitschert sokkolták Rossi szavai

E-újság
6 órája

Vojvoda Dávid elköszön a kosárlabdától; a Cube segítségével elemezzük az ETO FC futballját

E-újság
2026.05.18. 23:52

Győrben a bajnoki trófea!; Liu Shaolin: A jégen vagyok otthon…

E-újság
2026.05.17. 23:55

Ötödször lett bajnok az ETO!; A MOB és a főváros is elkötelezett az olimpiarendezés mellett

E-újság
2026.05.16. 23:50

ETO vagy FTC: ma eldől a bajnoki cím; Férfi hokiválogatottunk felkészülten várja a finnek elleni vb-rajtot

E-újság
2026.05.15. 23:15

Lenny Joseph: Nem szabad foglalkozni a külső zajokkal, kritikákkal; Vereség Szerbiában, de ledolgozható hátrányban a férfi kézilabda-válogatott

E-újság
2026.05.14. 23:58

Redzic Damir: Remek karrierek kezdődtek itt, ezért vagyok Salzburgban; nagy csata lesz a szerbek elleni, de megnyerhető

E-újság
2026.05.13. 23:55

Világklasszis sprinterek a Tour de Hongrie-n; Marco Rossi 29 tagú keretet hirdetett

Minden más foci
2026.05.12. 23:55
Ezek is érdekelhetik