Birkózó Eb: mindhárom magyar kikapott a vigaszágon

2014.04.01. 15:00
A vigaszágra kerülő mindhárom magyar kikapott, így egyikük sem birkózhat a bronzéremért a finnországi Vantaában zajló birkózó Európa-bajnokság nyitó napján. Ezzel befejeződött a magyarok keddi szereplése.  

Negyeddöntős vereségét követően a 48 kilós Dénes Mercédesz az oroszok junior világ- és Európa-bajnokától, Nagyezsda Fjodorovától, míg a szabadfogásúak 97 kilogrammos kategóriájában Szmik Attila a német William Harthtól kapott ki.

A szabadfogásúak 65 kilós súlycsoportjában a nyolcaddöntőben alulmaradó Lukács Norbert a szlovák Mykola Bolotnjuktól szenvedett vereséget a vigaszág első körében.

A nyitó nap negyedik magyarja, az 58 kilós, világbajnok Sastin Marianna még a vigaszágra sem jutott, mert a nyolc között őt meglepetésre legyőző finn Petra Olli kikapott az elődöntőben.

 

Legfrissebb hírek

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre

Birkózás
3 órája

Gyász: tragikus hirtelenséggel elhunyt a birkózó Németh Zsanett

Birkózás
Tegnap, 16:31

Egyetemi világbajnokot ünnepel a magyar muaythai

Egyéb egyéni
2026.06.15. 12:49

Lévai Tamás nyerte a klasszisok csatáját kötöttfogású 87 kilogrammban

Birkózás
2026.06.13. 20:41

Lőrincz Tamás: Meg kell védeni az értékeinket!

Egyéb egyéni
2026.06.02. 08:14

Lőrincz Tamás indul a Magyar Birkózók Szövetsége elnöki posztjáért

Birkózás
2026.06.01. 09:21

Birkózás: lemondott Németh Szilárd, az MBSZ elnöke

Birkózás
2026.05.29. 11:38

Bahrein helyett Kazahsztánban rendezik meg az idei birkózó-vb-t

Birkózás
2026.05.22. 19:01
Ezek is érdekelhetik