MOB: a jelenlegi elnököt, Schmitt Pált jelöli házelnöknek a Fidesz

MTI MTIMTI MTI
2010.05.05. 14:34
Szijjártó Péter szóvivő ma bejelentette: a Fidesz Schmitt Pált, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnökét jelöli az Országgyűlés elnöki posztjára. Schmitt ezt követően nyilatkozatában elmondta, az Országgyűlés elnökeként minden képviselő érdekét szeretné szolgálni, és kész a nemzeti összefogás érdekében dolgozni.

Schmitt Pál úgy fogalmazott: a jelölésnél nagyobb megtiszteltetés nem érheti. Mint mondta, megválasztása esetén alázattal, a legjobb tudása szerint szeretné szolgálni minden képviselő érdekét, aki kész a nemzeti összefogás érdekében dolgozni.

Azt ígérte, hogy az ajtaja mindig nyitva áll majd, nem politikai döntéshozó lesz, hanem a döntések előkészítője, segíti a Ház nyitottságát, a demokráciát, az egymás iránti tiszteletet kívánja szolgálni.

Bővebb írásunk ide kattintva olvasható.
Legfrissebb hírek

Nem delegál MOB-tagot a Sportjus Magyar Sportjogász Társaság

Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:46

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

A MOB alapszabály-módosítást kezdeményez a Szilágyi Zoltán-ügy kapcsán

Egyéb egyéni
2026.06.19. 15:57

Gyulay Zsolt: Közép-Európa sporttörténelmi lehetőség előtt áll

Egyéb egyéni
2026.06.13. 18:44

Kálnoki Kis Attila: Nagy megtiszteltetés, hogy a magyar sportot, azon keresztül a hazámat szolgálhatom

Egyéb egyéni
2026.05.25. 08:26

Hivatalos: Kálnoki Kis Attila az új sportért felelős államtitkár

Egyéb egyéni
2026.05.24. 09:57

Optimista tekvandósok, a birkózók 5–7 olimpiai kvótát remélnek

Egyéb egyéni
2026.05.21. 17:58

A MOB és a főváros is elkötelezett az olimpiarendezés mellett

Egyéb egyéni
2026.05.16. 14:22
Ezek is érdekelhetik