MotoGP: a címvédő Bagnaia nyert, és növelte előnyét

2023.08.20. 16:16
Bagnaia először triplázott (Fotó: AFP)
A címvédő olasz Francesco Bagnaia nyert MotoGP-ben a gyorsaságimotoros-világbajnokság Osztrák Nagydíján vasárnap, ezzel növelte előnyét a pontversenyben.

Bagnaia 50. alkalommal állhatott dobogóra az elitkategóriában, idén pedig ötödször nyert, de először triplázott, Spielbergben ugyanis győzelme mellett az első rajthely és a leggyorsabb kör is az övé volt.

A címvédő előnye az idény felénél már 62 pont, ugyanis a második helyen álló spanyol Jorge Martín ezúttal csupán hetedik lett. Bagnaia több mint öt másodperccel gyorsabb volt, mint a második dél-afrikai Brad Binder, a harmadik pedig az olasz Marco Bezzecchi lett.

A világbajnokság szeptember első hétvégéjén a Katalán Nagydíjjal folytatódik.

MotoGP (28 kör, 121.7 km)
1. Francesco Bagnaia (olasz, Ducati) 42:23.315 perc
2. Brad Binder (dél-afrikai, KTM) 5.191 másodperc hátrány
3. Marco Bezzecchi (olasz, Ducati) 7.708 mp h.
A pontverseny állása 10 futam után (még 10 van hátra): 1. Bagnaia 251 pont, 2. Jorge Martín (spanyol, Ducati) 189, 3. Bezzecchi 183