MotoGP: Messi mezében ünnepelt Rossi csapatának első győztese

I. SZ.I. SZ.
2023.04.02. 20:12
Marco Bezzecchi szerezte meg a VR46-csapat első MotoGP-győzelmét (Fotó: AFP)
A 24 éves Marco Bezzecchi önmaga és Valentino Rossi csapata, a VR46 első MotoGP-győzelmét aratta a gyorsasági motorosok Argentin Nagydíján. A világbajnoki címvédő Francesco Bagnaia elesett, nem szerzett pontot.

Az esős futamon a Ducati versenyzői kisajátították a dobogót, Bezzecchi jó rajtjával az első körben az élre állt, és fokozatosan növelte az előnyét a vizes aszfalton, és fölényesen nyert. Mögötte a pole pozíciós Álex Márquez csatázott előbb Bagnaiával, majd a világbajnok esése után a hajrában előre törő Johann Zarcóval, aki utolsó körös előzéssel csípte el a második helyet.

A negyedik helyen a legjobb nem ducatisként Franco Morbidelli ért célba a Yamahával.

Bagnaia a leintésig nagy csatát vívott a szombati sprintfutamot megnyerő Brad Binderrel – az utolsó hely elkerüléséért. A KTM dél-afrikai versenyzője az első körben elcsúszott, és végül a 17. helyen, utolsóként ért célba.

Bagnaia esése után Bezzecchi – aki a dobogón Lionel Messi által aláírt argentin válogatott mezben ünnepelt – vette át a vezetést a vb-pontversenyben.

Az eredetileg 22 fős mezőny 17 fősre zsugorodott, Enea Bastianini, Pol Espargaró, Miguel Oliveira és Marc Márquez a portugáliai idénynyitón történt esése után nem utazott el Dél-Amerikába, míg Joan Mir a szombati sprintfutamon esett, és nem vállalta a vasárnapi versenyzést.

A Moto2-ben Tony Arbolino két körrel a vége előtt előzte meg a sokáig az élen álló Alonso Lópezt, és nyert. A Moto3-asoknál Szuzuki Tacuki magabiztos győzelmet aratott.

A vb április 16-án Texasban az Amerikai Nagydíjjal folytatódik.