nemzetisport.hu 2014.09.30 20:40 Frissítve: 2015.02.25 01:44

A gólrekorder Totti borsot tört a City orra alá (is)

A Bajnokok Ligája E-csoportjában a Manchester City az olasz Romát fogadta, és 1–1-es döntetlen született a rangadón. Az angolok hamar előnybe kerültek Sergio Agüero tizenegyesből szerzett találatával, amelyet a 38 évesen és 3 naposan kapuba találó, és ezzel BL-korrekorderré avanzsáló Francesco Totti egyenlített ki.

A manchesteri Clichy küzd a római Gervinhóval (Fotó: Reuters)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Totti megvillant a City ellen

1–1-es döntetlennel kezdődött a Manchester City és az AS Roma összecsapása, ugyanis mindkét csapat kezdőjében egy-egy angol futballista kapott helyet: Joe Hart, illetve Ashley Cole. No és az a Maicon is pályára lépett, aki a Cityt hagyta ott az Örök Város kedvéért, és aki a 3. percben összehozott egy büntetőt Sergio Agüero lerántásával, a sértett pedig bevette a sérült Morgan De Sanctist helyettesítő Lukasz Skorupski kapuját. 1–0!

A „farkasoknál” egyébként két olasz kezdett: Alessandro Florenzi és a veterán Francesco Totti, aki hamarosan a BL korrekordere lett, ugyanis 38 éves és 3 napos „létére” csodálatos mozdulattal ívelt a tizenhatos bal oldalára betörve Hart mellett a túlsó alsóba. 1–1!

De még milyen jó az öreg a háznál. Főleg, ha korszakos zseni az az öreg…

Egyébként láthattunk még olasz ziccert az első félidőben (Maicon a lécre lőtt az ötös jobb sarka elől, Gervinho Hart kezébe), Kosztasz Manolasz kétszer is a szabályosság határán szerelt a tizenhatoson belül – és ezzel nagyjából össze is foglaltuk az első játékrészt.

Manuel Pellegrini beküldte a második félidőre James Milnert, majd hamarosan harcba dobta Frank Lampardot, a hajrá végén pedig Sztevan Joveticset is, de inkább a vendégeknek voltak további (kisebb) helyzeteik. Pontosabban kettő. Gól már nem született a – valljuk meg őszintén – kifejezetten pocsék második félidőben. Mint fentebb írtuk, az 1–1-es eredmény már a legelején kialakult…

Két kör után a csoportban máris ellépett a Bayern München, és máris lépéshátrányba került német és olasz ellenlábasához képest a City.

Manchester City–Roma 1–1

LABDARÚGÓ BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
E-CSOPORT
Manchester City–AS Roma 1–1 (Agüero 4. – 11-esből, ill. Totti 23.)
KORÁBBAN:
CSZKA Moszkva–Bayern München 0–1 (Th. Müller 22. – 11-esből)

1. Bayern München 2 2 2–0 +2  6
2. AS Roma 2 1 1 6–2 +4  4
3. Manchester City 2 1 1 1–2 –1  1
4. CSZKA Moszkva 2 2 1–6 –5  0

2022.06.04 23:07:39

Bajnokok Ligája BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Mi választunk térfelet, és mi is kezdünk. Ettől persze még sokszor hibázunk, teljesítünk gyengébben. Mint az a sportoló, aki ezért alkalomadtán megorrol ránk. Ami nála egy pontatlan passz, az nálunk egy pontatlan jelző; ami nála egy kihagyott ziccer, az nálunk egy elbaltázott mondat vagy kérdés.

2022.05.31 20:07:13

Bajnokok Ligája MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Ha Vinícius Valverdével, illetve Rodrygóval együtt ilyen ütemben fejlődik, néhány hónap múlva már senki sem siratja a Párizsban maradó Kylian Mbappét. BL-győzelmek terén meg már most előrébb tartanak, mint a francia csatárcsillag.

2022.05.30 22:27:24

Bajnokok Ligája MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Szimpatikus, nyitott, karizmatikus egyéniség – íme az összefoglalás.

2022.05.28 10:26:05

Bajnokok Ligája L. PAP ISTVÁN, DANCSÁK ANDRÁS, KRISTÓ PÉTER

KEZDÉS: 21.00. Infografika a BEK-/BL-történelem harmadik Liverpool–Real Madrid döntőjének érdekességeiről.