BL: Langék és Nagy Dominikék is odahaza kaptak ki

2018.07.24. 22:50
Kleinheisler László duplájával az Asztana legyőzte hazai pályán a Midtjyllandot a labdarúgó Bajnokok Ligája második selejtezőkörének első mérkőzésén. A házigazda kazah csapat magyar légiósa végig a pályán volt, a vendégeknél Korcsmár Zsolt csereként állt be a 77. percben. A Lang Ádámot végig a kispadon tartó CFR Cluj otthon kapott ki a Malmőtől.

Kleinheisler László megszerezte első találatát az Asztana színeiben (a 33. mérkőzésén), mintegy 22 méterről lőtte ki a bal alsót a Midtjylland elleni hazai Bajnokok Ligája-selejtezőn. A válogatott középpályás átvezette a labdát a dán térfélen, majd mivel senki sem támadta meg, pontos lövéssel vette be a vendégek kapuját.

A fordulás után egyenlített a Midtjylland, ám Kleinheisler ismét megvillant! A 94. percben közel harminc méterről vállalkozott lövésre, és elképesztően nagy gólt lőtt a kapu bal oldalába, amivel az Asztana megnyerte a mérkőzést. BUMM!

Nagy Dominik a kispadról nézte, ahogy csapata, a Legia Warszawa hazai pályán 2–0-s vereséget szenved a nagyszombati Spartak Trnavától.

BAJNOKOK LIGÁJA
2. SELEJTEZŐKÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK

• BAJNOKI ÁG
Asztana (kazah)–FC Midtjylland (dán) 2–1
(Kleinheisler 31., 94., ill. Wikheim 51.)
CFR (romániai)–Malmö FF (svéd) 0–1 (Strandberg 45.)
Dinamo Zagreb (horvát)–Hapoel Beer-Seva (izraeli) 5–0 (Hajrovic 22., Orsic 28., Ademi 51., 62., Hodzic 82.)
Shkëndija (macedón)–Sheriff (moldovai) 1–0 (Ibraimi 24.)
Crvena zvezda (szerb)–Suduva (litván) 3–0 (Ebecilio 23., Radonjics 35., 58.)
Legia Warszawa (lengyel)–Spartak Trnava (szlovák) 0–2 (Grendel 16., Vlasko 93.)