BL, D-csoport: a Galatasaray folytathatja az Európa-ligában

2018.12.11. 20:54
A Galatasaray folytathatja az Európa-ligában (Fotó: AFP)
A Porto és a Schalke is győzelemmel fejezte be a csoportkört a labdarúgó Bajnokok Ligájában, előbbi a Galatasarayt idegenben, utóbbi a Lokomotiv Moszkvát otthon verte meg.

Ebben a csoportban már csak az volt kérdés, melyik csapat folytathatja az Európa-ligában. A Lokomotiv Moszkva csupán győzelemmel érhette volna el a továbbjutást, mivel az egymás elleni eredmények (3–0, 0–2) a Galatasaraynak kedveztek.

Mivel az orosz csapat vereséget szenvedett idegenben a Schalkétól (1–0), a Galatának már az is belefért, hogy kikapott a csoportelső Portótól.

A Schalke győztes gólja

A portugálok a 17. percben Alex Telles szabadrúgása után Felipe fejesével szerezték meg a vezetést, majd az első félidő hajrájában Marega büntetőből növelte az előnyt. Még a szünet előtt Feguli büntetőből szépített, majd a második játékrészben Sérgio Oliveira és Derdiyok gólváltása után újra tizenegyest lőhetett, ezúttal viszont a lécre lőtt. A Porto így 3–2-re nyert, és 16 pontot gyűjtött a csoportkörben.