Elképesztő hajrában szerzett pontot a Real Madrid Németországban!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.10.27. 20:50
Apja nyomdokain... (Fotó: AFP)
A Bajnokok Ligája B jelű csoportjában a Borussia Mönchengladbach már két góllal is vezetett a Real Madrid ellen, de kihagyott pár helyzetet a német csapat, a vendégek pedig nagy akarattal a hajrában egyenlíteni tudtak.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ
B-CSOPORT
Borssia Mönchengladbach (német)–Real Madrid (spanyol) 2–2 (1–0)
Mönchengladbach, Borussia-Park, 300 néző. V: Grinfeld (izraeli)
Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Benszebaini – Kramer, Neuhaus – J. Hofmann, Stindl (H. Wolf, 79.), M. Thuram (P. Herrmann, 71.) – Pléa (Embolo, 79.). Vezetőedző: Marco Rose
Real Madrid: Courtois – L. Vázquez, Varane, S. Ramos, F. Mendy – F. Valverde, Casemiro, Kroos (Modric, 71.) – Asensio (Rodrygo, 84.), Benzema, Vinícius Júnior (E. Hazard, 70.). Vezetőedző: Zinédine Zidane
Gólszerző: M. Thuram (33., 58.), ill. Benzema (87.), Casemiro (90+3.)

4. Real Madrid2114–5–11

Kétszer járt már a Borussia Mönchengladbach otthonában a Real Madrid, de még soha nem nyert, egyszer 5–1-re kapott ki, még a nyolcvanas években – most, a Barcelona elleni győzelem adta lendületet kihasználva sokkal jobban kezdtek Zinédine Zidane tanítványai, azonban Sergio Ramos, Karim Benzema, Marco Asensio és Vinícius Júnior sem tudott túljárni a remekül védő (és néha pimaszul cselezgető) hazai kapus, Yann Sommer eszén.

Remekül védekezett a Matthias Ginter, Nico Elvedi kettős, és elöl ugyan nem sok helyzetet tudtak teremteni a hazaiak, de azzal sokáig mesterien gazdálkodtak, Marcus Thuram előbb egy remekbe szabott, aztán egy szemfüles góllal mutatta meg, hogy apja, Lilian Thuram méltó örököse lehet.

Nem állt stabil lábakon a madridi védelem, Thibaut Courtois azonban nagy bravúrral védte Alassane Pléa közeli lövését, majd a jobb sarok mellé lőtt kecsegtető helyzetből Lars Stindl, eközben a Real csak egy helyzetet tudott felmutatni: Asensio lövése a lécen csattant.

Benzema szép góllal szépített (Fotó: AFP)

Zidane bevetette a hajrá előtt Eden Hazard-t és Luka Modricot, majd Rodrygót is a pályára vezényelte, de sokáig nemhogy helyzetig, veszélyes támadásig sem nagyon jutott a Real. Karim Benzema a 87. percben szép mozdulattal a léc alá kanalazta Casemiro visszafejelt labdáját, így izgalmas lett a hátralévő idő és a négyperces ráadás.

Sergio Ramos középcsatárt játszott, és 93. percben fejjel gólpasszt adott Casemirónak: ahogyan az Inter ellen, most is a végjátékban bukta el a győzelmet a Mönchengladbach, a spanyolok akarata pedig végül gólokat és egy pontot eredményezett.

Korábban három mérkőzésén kikapott a Real a BL-ben, az újabb, sorozatban negyedik vereség már negatív klubrekord lett volna a madridiaknál.

Casemiro az 55. BL-meccsén lőtt gólt és adott gólpasszt is először.

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. percHoffmanné a meccslabda, de nem lő az ötös bal sarka elől, majd rosszul passzol középre, eléri Varane.

Az Inter ellen is a hajrában bukta el a győzelmet a Borussia.

90+3. PERC EGYENLŐ, Modric emel a 16-os elől jobbal az ötös bal sarkára, Ramos visszafejeli CASEMIRÓNAK, aki jobbal hétről a léc alá lő, kissé jobbra. 2–2!

90. perc Benszebaini szabadrúgása igen pocsék, de elment vele két perc.

Négy perc a ráadás!

89. perc Casemiro kap sárga lapot Hermann buktatásáért.

87. PERC KARIM BENZEMA is az, gólt is lő: Valverde rossz jobb oldali beadását megmenti a jobb saroknál Casemiro, a visszafejelt labdát négyről ballal a léc alá vágja Benzema. Igen szép mozdulattal, a francia gólok meccse ez. 2–1!

87. perc Ramos középcsatárt játszik már.

85. perc Florian Neuhaus mezcserét indítványoz, mert már most majdnem letépi a mezt Modricról. Sárga lap.

84. perc Asensio le, Rodrygo be a vendégeknél.

80. perc Wolf jobbal 24-ről feladja a labdát a kapusnak.

79. perc Breel Embolo be, Pléa le, Stindl le, Hannes Wolf be. Ékcsere, támadó középpályás-csere.

79. perc Rami Benszebaini kap sárga lapot Casemiro felrúgásáért.

78. perc Ramos rossz passzával kapura tör Plea, de közbelép Varane.

74. perc Hazard lő az ötös bal sarka elől ballal az oldalhálóba, Benzema passza után.

71. perc Luka Modric be, Kroos le. Két karmester is a pályán. Thuramot a rutinos szélső, Patrick Hermann váltja, Sir Alex Ferguson egykori célpontja.

70. perc Eden Hazard be, Vinícius le.

65. perc Stindl jobbal nem sokkal lő a jobb alsó sarok mellé az ötös jobb sarkának előteréből, 11-ről, Hofmann passzából.

63. perc Vinícius emelésére felugrik Ramos, de jő Sommer.

60. perc DE NAGY VÉDÉS! Hofmann remekül ugratja ki Pléát a 16-os elől, középről, az ék jobbal tízről kapura lő, de balra elmozdulva védeni tud Courtois.

Eleredt az eső, ez sem kedvez a Realnak éppen.

58. PERC OTT A GÓL, Lainer jobb oldali beadását az ötös bal sarkáról kapura fejeli Pléa, jobbra vetődve véd Courtois, de a kipattanó MARCUS THURAMÉ, aki jobbal a jobb alsóba lő négy lépésről. 2–0!

55. perc Lars Stindl kap sárga lapot Asensio megrúgásáért.

53.perc Kramer világbajnokhoz méltó módon cselezget, lő ballal az ötös bal sarka elől, amikor szereli Casemiro.

49. perc Valverde ad jobbról jobbal középre, Vinícius jobbal tízről a bal felső mellé lő, méterekkel! ZICCER!

46. perc LÉCCEL, Kroos jobb oldali beadását középre fejeli Casemiro, rossz a mentés az ötösön, Asensio meg a lécre bombázza a labdát, nem sokkal elvétve a jobb felső sarkot! Neuhaus is beleért még, micsoda mentés!

46. PERC FOLYTATJUK!

Lilian és Marcus Thuram 1-1 BL-gólnál tart. 75, ill. 2 mérkőzésen.

E párharc legjobb gólszerzői
Santillana 3
Jorge Valdano 2
Uwe Rahn 2

A Real Madrid már a legjobb 16 között kiesett a BL előző idényéből, a Manchester City mindkétszer 2–1-re megverte. A spanyol bajnokság 2019–2020-as kiírását Megnyerte, de a Barcelona elleni 3–1-es siker előtt az ősszel nagyon gyenge formát hozott (főleg hazai pályán), vendégként
ezért is meglepő, hogy még százszázalékos.

A Mönchengladbach sima vereséggel kezdte a szezont, Dortmundban 3–0-ra kapott ki. Előző öt meccsén azonban veretlen maradt. A csoportkör első fordulójában az Európa-liga-döntős Interrel Milánóban játszott döntetlent.

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc Egy perc a ráadás.

43. perc Támad, támad a Real, de helyzetek nincsenek.

37. perc HELYZET! Kroos zseniális passzát kissé jobbról, három lépésről Asensio belerúgja Sommerbe!

LILIAN THURAM PORTRÉJA ITT!

BM: egy lövés, egy gól, a német hatékonyság. Illetve franciás, Pléa és Thuram is az.

A gólszerző ugyebár a nagy Lilian Thuram egyik fia.

VAR, nyilván a gól után. Találhattak valamit! De GÓL a gól! Nem volt lesen Thuram.

33. PERC VEZET A BORUSSIA, Plea passzol a 16-os elől az ötös bal sarkára Varane lába között, Vázquez MARCUS THURAM árnyékát fogja, aki ballal a kapu bal felső sarkába lő. Elképesztő, de a közeli lövést majdnem eléri Courtois, de csak majdnem. Varane tisztázhatott volna az akció elején, Stindl elől, de rossz helyre fejelt. 1–0!

29. perc Mendy passzát Kroos jobbal 21-ről, kissé balról a bal alsó sarokba lőné, de vetődve eléri a labdát Sommer. Kroos jobb oldali kornerét 13-ról feladja Benzema fejjel a kapusnak. Asensio távoli lövése távolról sem jó aztán.

A Madrid kétszer játszott itt, egyszer sem nyert, elsőre, 1985-ben egyenesen öt egyre kikaptak! A két csapat 35 éve nem találkozott egymással.

26. perc Kroos bal oldali szögletét kifejeli Ginter Ramos elől. Casemiro nekimegy a németnek, ápolás.

22. perc Asensio és Benzema hoz össze helyzetet Viníciusnak, aki az ötös jobb sarka elől jobbal Elvedibe lő.

21. perc HELYZET, Ramos hétről a jobb alsó mellé fejeli gyengéden Vázquez jobb oldali beadását. Gyors támadás, Thuram beadását Ramos és Varane közös erővel menti Stindl elől.

20. perc OHHH, Sommer az ötös előtt Benzemát, majd Vinciust is kicselezi. De társai eladják, Kroos jobbal nem sokkal lő a jobb alsó mellé jobbal 18-ról.

17. perc Asensio jobb oldali beadása után Vinícius jobbal kapura pörgeti a labdát az ötösről, de ment bevetődve Elvedi.

Öt mérkőzés óta veretlen a BM.

16. perc Vázquez emel Benzema elé, aki jobbal egy szép levétel után jobbal nem sokkal lő a léc fölé az ötös jobb sarka elől.

12. perc Lainer emel jobbról jobbal az ötösre, Pléa elé azonban kirepül szépen Courtois.

11. perc Thuram bal oldali beadását rosszul veszi le Varane, de harcol, repül, csúszik, hogy csak bedobás legyen. Szóval komolyan veszi a Real a meccset.

7. perc Casemiro jobbal a jobb alsó mellé lő 22-ről.

5. perc Vázquez jobb oldali beadása éppen csak magas középen Benzemának! Ginter közben okosan lökte azért az éket az ötösön.

Ha sorozatban negyedszer is kikap a Real a BL-ben, klubrekord. Negatív.

3. perc Courtois jön ki szépen a 16-os elé. és ment testtel Stindl elől.

2. perc Benzema a jobb oldalról jobbal a kapu tetejére ível.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta feketében, a vendégek tiszta fehérben.

Egy kis örökmérleg: 4 találkozó, 1-1 sikerrel, 8-8 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Denis Zakaria, Jordan Beyer, Mamadou Doucouré és Andreas Poulsen sérült, a vendégektől Álvaro Odriozola, Martin Ödegaard, Nacho és Daniel Carvajal maródi.

SahtarInter nulla nulla, ez kedvez eme két csapatnak.

A belga játékos az idény elején ismét túlsúlyosan érkezett meg a csapatához, majd kétszer is megsérült. Ezek miatt ebben az idényben még egyszer sem lépett pályára, de most ő is elutazott Németországba a fővárosiakkal.Eden Hazard felépült a sérüléséből, így bekerült a Real Madrid meccskeretébe.

„Szeretnék ötödször is BL-t nyerni – mondta a Bayernnel 2013-ban, a Reallal 2016-ban, 2017-ben és 2018-ban Bajnokok Ligája-győztes Kroos. – Ha már ennyit nyersz, tudod, az milyen, és újra át akarod élni. Még legalább egyszer én is szeretném.”

Kroos az udvarlás után azért megjegyezte, a Real Madrid számára a múlt heti vereség után kedden kizárólag a győzelem elfogadható, főleg mert az együttes a trófeáért hajt.

„Madridban alig ismerik a Mönchengladbachot, alig győzöm hangsúlyozni, hogy veszélyes csapat, nem szabad fél vállról venni – mondta hétfőn Kroos. – Jó irányba tartanak, Marco Rose vezetőedző remek munkát végez. Vannak jó játékosaik, és elsősorban csapatként jók. Támadásban veszélyesek, erősek és gyorsak, és a kapu előtt pontosak is. Nem lesz könnyű ellenük.”

A Real Madrid hazai pályán 3–2-es vereséget szenvedett a Sahtar Donecktől, míg a Borussia Mönchengladbach 2–2-es döntetlent ért el az Internazionale vendégeként. Bár a német csapat BL-rajtja jobban sikerült, azért Németországban is a madridiak az esélyesebbek. Toni Kroos, a Real német játékosa szerint azonban vigyázni kell a Gladbachhal.

Toni Kroos, a Real Madrid német középpályása hazájában, a Mönchengladbach vendégeként lép pályára kedden a Bajnokok Ligája B-csoportjában. Bár Madridban a Gladbach manapság az ismeretlenebb Bundesliga-csapatok közé tartozik, Kroos szerint nem árt vigyázni – ugyanakkor a Realnak a rossz rajt után kötelező a győzelem.

Az efféle vádaskodás nem egyedi a két csapat rangadói után, lehet, hogy ha a Barca nyer, a másik oldalon jöttek volna elő hasonló „elméletekkel”.

A Mundo Deportivo pedig összeesküvést sejtetve erősít rá erre, korábbi mérkőzések vitatott, Barcelonát sújtó eseteit képesítve címlapján, kiemelve, hogy Ronald Koeman szerint a videobíró rendre a Barcelonának okoz kárt. A szintén a Barcához húzó Sport véleménycikkben ír arról, hogy beigazolódtak a korábbi félelmek, ugyanis köztudott, hogy Juan Martínez Munuera játékvezető és családja a Real felé húz, szombaton pedig Ramosszal ketten „összehoztak” egy büntetőt.

Szélsőségek. Nem meglepő, hogy egy-egy el Clásico kapcsán a madridi és a barcelonai sajtó gyakran teljesen másképp látja ugyanazt a mérkőzést. Arra viszont a madridi As, Marca és a barcelonai kötődésű Mundo Deportivo címlapja is utal, hogy a játékvezető vitatott döntést hozott, amikor 1–1-nél tizenegyest ítélt a Real Madrid javára, miután Clément Lenglet meghúzta Sergio Ramos mezét. Az As szakértője szerint nem volt egyértelmű tizenegyes, a Marcáé szerint nem is volt az.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A B. MÖNCHENGLADBACH–REAL MADRID BL-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!