BL: „Ahhoz, hogy sz.rul teljesíts a BL-ben, be kell jutni. Mi itt vagyunk…”

R. B.R. B.
2020.11.04. 08:19
André Villas-Boasék pocsékul szerepelnek a BL-ben (Fotó: AFP)
A harmadik idei csoportmérkőzésén is kikapott az Olympique Marseille a Bajnokok Ligájában. A francia együttes ráadásul egyik találkozón sem szerzett gólt. André Villas-Boas, az együttes vezetőedzője nem fogta vissza magát a Porto elleni összecsapás (0–3) után.

A Marseille – amely ezt megelőzően legutóbb a 2013–2014-es idényben jutott el a BL-főtáblára – az első fordulóban egy 91. percben kapott góllal kikapott az Olympiakosz Pireusz vendégeként, majd hazai pályán 3–0-s vereséget szenvedett az előző kiírásban negyeddöntős Manchester Citytől. Kedden pedig a Porto intézte el a francia együttest három góllal úgy, hogy Dimitri Payet 1–0-s állásnál kihagyott egy tizenegyest.

„Magunkat verjük meg, rengeteg az egyéni hiba – idézi az RMC André Villas-Boast. Így volt az Olympiakosz és a City ellen, s ma sem történt másképp. Bízom benne, ha tapasztaltabbak leszünk, ez a helyzet megváltozik. A Porto sokkal intenzívebb volt, mint mi. Drágán megfizettünk ezért.”

Az OM három forduló után pont és szerzett gól nélkül a negyedik helyen áll a C-csoportban. Az 1993-ban BL-győztes klub sorozatban tizenkét meccset veszített el az elitsorozatban, ami negatív rekord az Opta statisztikája szerint.

1 - Worst run of consecutive defeats in the CL history (since 1992/93) :12 - Marseille between 2012 & 2020 (current run)12 - Anderlecht between 2003 & 2005Painful. pic.twitter.com/Gu2VKrqSbB

„Nem stresszelünk a továbbjutás miatt, inkább jó benyomást szeretnénk kelteni. Meg akarjuk mutatni, hogy ennél jobbak vagyunk. Ez a negatív széria sajnálatos, csak mi változtathatunk rajta. Ahhoz, hogy sz.rul teljesíts a Bajnokok Ligájában, be kell jutni. Mi itt vagyunk, és sz.rul teljesítünk” – tette hozzá a 43 esztendős szakember, akinek ez a második idénye a Marseille kispadján.

Az Olympique Marseille a következő fordulóban, november 25-én hazai pályán fogadja a Portót.

C-CSOPORT
Manchester City (angol)–Olympiakosz Pireusz (görög) 3–0
(Ferran Torres 12., Gabriel Jesus 81., Joao Cancelo 90.)
FC Porto (portugál)–Marseille (francia) 3–0 (Marega 4., Sérgio Oliveira 28. – 11-esből, Luis Díaz 69.)