A Juve hengerelt Zágrábban; kiizzadta a Sevilla

2016.09.27. 22:55
Hiába védekezett a Dinamo Zagreb, a Juventus érvényre juttatta erőfölényét (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában a H-csoportban a Juventus biztosan nyert (4–0) Zágrábban a helyi Dinamo ellen, a Sevilla pedig minimális különbséggel (1–0) kerekedett a Lyon fölé.

DINAMO ZAGREB–JUVENTUS

Miralem Pjanic vezetésével az olaszok érvényesítették papírforma-fölényüket, nem hagytak teret a hazaiaknak. A horvátok védekezésre kényszerültek, de az első félidő közepén már nem bírták tovább a nyomást. A 24. percben megérdemelten jutott vezetéshez a Juventus, és megérdemelten a sokat dolgozó Pjanic volt eredményes (0–1). A Dinamo egy léccel adott életjelet magáról, amire viszont az olaszok góllal válaszoltak. A 31. percben Pjanic előkészítőként jeleskedett, a befejezés Gonzalo Higuaínra maradt (0–2). A kétgólos előny birtokában a Juventus egy fokkal visszavett a tempóból, más kérdés, még azzal is egyértelműen a Dinamo fölé tudott nőni.

A mezőny legjobbja, Pjanic ki sem jött a második félidőre, azért ez sokat elmond a Juve taktikájáról. Speciel annyira nem érezte meg hiányát a Juventus, amely az 57. percben már hárommal vezetett: Paulo Dybala lőtt távolról a hazai kapuba (0–3). Szemernyi éle sem maradt a mérkőzésnek, a házigazdáknak azért a hajrában összejött a gól, igaz, attól eltekintettek volna. A végeredményt a 85. percben Adrian Semper öngólja jelentette (0–4).

BAJNOKOK LIGÁJA
2. FORDULÓ, H-CSOPORT

DINAMO ZAGREB (horvát)–JUVENTUS (olasz) 0–4 (02)
Zágráb, 23 875
néző. V: De Sousa (portugál)
DINAMO: Semper – Situm, Sigali, Schildenfeld, Pivaric – Antolic (Paulo Machado, 72.), Benkovic, Jonas (Fiolic, 48.) – Szudani, Fernandes (Hodzic, 58.), Pavicic. Vezetőedző: Ivajlo Petev
JUVENTUS: Buffon – Barzagli (Pjaca, 68.), Bonucci, Chiellini – Dani Alves, Khedira, Hernanes, Pjanic (Cuadrado, a szünetben), Evra – Higuaín (Mandzukic, 71.), Dybala. Vezetőedző: Massimiliano Allegri
Gólszerző: Pjanic (24.), Higuaín (31.), Dybala (57.), Semper (85. – öngól)

Wissam Ben Yedder (fehérben) gólja három pontot ért a Sevillának (Fotó: AFP)

SEVILLA–LYON

A Sevilla ragadta magához a kezdeményezést, mégis a Lyon előtt adódott az első nagyobb lehetőség, a léc azonban kisegítette a hazaiakat. Az idő múlásával kiegyenlítődött a játék képe, de amíg a hazai támadások nem jutottak el a befejezésig, addig Sergio Ricótól bravúr kellett, hogy a vendégek ne szerezzenek vezetést. Ébresztőt fújt a spanyol együttes, de a nagyobb koncentráció jobbára kimerült a labdatartásban.

A második félidő elején aztán megszületett a hazaiak vezető gólja. Az 53. percben Luciano Vietto fejjel szolgálta ki Wissam Ben Yeddert, aki ugyancsak fejjel nem hibázott (1–0). Az asszisztos Vietto a mennybe mehetett volna, a 69. percben azonban büntetőt hibázott, de később is volt lehetősége arra, hogy lezárja a mérkőzést. A kihagyott helyzetek nem bosszulták meg magukat, a végig mezőnyfölényben lévő, kapura jóval veszélyesebb Sevilla megérdemelten nyert.

SEVILLA (spanyol)–LYON (francia) 10 (00)