BL: Allegri szerint nem sok hiányzott a Milan továbbjutásához

2013.03.12. 23:42
Az FC Barcelona a kétgólos Lionel Messi vezérletével 4–0-ra győzött az AC Milan ellen a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján, ezzel 4–2-es összesítéssel továbbjutott. Az olaszok mestere szerint nem sok hiányzott sikerükhöz.

„Fiatal csapatomnak sokat kell még fejlődnie, és az ilyen mérkőzések segítenek ebben – kereste a pozitívumokat a vereségben az olasz edző, Massimiliano Allegri. – Bánatosak vagyunk, mert nagy reményekkel utaztunk ide. De hát ez a futball. A Barcelona rendkívüli teljesítményt nyújtott, főleg az első harminc percben, hibákra kényszerített minket. Mégis, voltak igazi helyzeteink, a továbbjutás csak centiméterekre volt tőlünk. Nekünk volt elöl egy M'Baye Niangunk, nekik egy Lionel Messijük... Csalódottak vagyunk, a szurkolók is azok, azt hitték, valami nagyszerűt fogunk véghez vinni. Sokat kell még fejlődnünk, öt játékosom most játszott először a BL-ben, hasznos tapasztalatokat szereztek ők is. Láttuk gyengéinket, és bizony néha szégyen, ahogyan játszottunk. Többet kellett volna támadnunk, nem azt lesni, mikor hibáznak az ellenfél védői. A Barca a világ legjobb csapata, a játékosaimat pedig összességében dicséret illeti, mert nem adták fel. Felemelt fejjel jöhettek le a gyepről. David Villa szerepeltetése problémát okozott nekünk, miatta kissé mélyebben kellett védekeznünk. Most már a Palermóra koncentrálunk, a hétvégi bajnokira, mert jövőre is a BL-ben akarunk játszani. Innentől kezdve a Serie A a legfontosabb. Egyébként ha Niang betalál, most mindenki engem ajnározna…”Massimiliano Allegri. – Bánatosak vagyunk, mert nagy reményekkel utaztunk ide. De hát ez a futball. A Barcelona rendkívüli teljesítményt nyújtott, főleg az első harminc percben, hibákra kényszerített minket. Mégis, voltak igazi helyzeteink, a továbbjutás csak centiméterekre volt tőlünk. Nekünk volt elöl egy M'Baye Niangunk, nekik egy Lionel Messijük... Csalódottak vagyunk, a szurkolók is azok, azt hitték, valami nagyszerűt fogunk véghez vinni. Sokat kell még fejlődnünk, öt játékosom most játszott először a BL-ben, hasznos tapasztalatokat szereztek ők is. Láttuk gyengéinket, és bizony néha szégyen, ahogyan játszottunk. Többet kellett volna támadnunk, nem azt lesni, mikor hibáznak az ellenfél védői. A Barca a világ legjobb csapata, a játékosaimat pedig összességében dicséret illeti, mert nem adták fel. Felemelt fejjel jöhettek le a gyepről. David Villa szerepeltetése problémát okozott nekünk, miatta kissé mélyebben kellett védekeznünk. Most már a Palermóra koncentrálunk, a hétvégi bajnokira, mert jövőre is a BL-ben akarunk játszani. Innentől kezdve a Serie A a legfontosabb. Egyébként ha Niang betalál, most mindenki engem ajnározna…”

Legfrissebb hírek

„Valóra akarom váltani az álmom” – Álvarez menne a Barcába, az Atlético viszont megtiltja neki

Spanyol labdarúgás
2026.06.23. 01:39

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Giovanni Malago lett az FIGC új elnöke

Olasz labdarúgás
2026.06.22. 17:31

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

As: nem kezdték jól a vb-t a Barcelona-játékosok

Foci vb 2026
2026.06.19. 19:27

A La Masia kertjében pihen Kubala szobra, de visszakerül a Camp Nou elé

Spanyol labdarúgás
2026.06.18. 09:25
Ezek is érdekelhetik