K. Zs. 2022.08.03 14:14 Frissítve: 2022.08.18 18:01

ATLÉTIKAI EURÓPA-BAJNOKSÁG, MÜNCHEN, 2022 – A PROGRAM

Augusztus 15. és 21. között Münchenben, a multisport Eb keretében rendezik meg a 25. szabadtéri atlétikai Európa-bajnokságot. Íme, a verseny menetrendje és a rajthoz álló magyar sportolók névsora!

A 2022-es atlétikai Európa-bajnokság központi helyszíne, a müncheni Olimpiai Stadion (Fotó: AFP)

 

Tv: M4 Sport

AUGUSZTUS 15.
Délelőtti program

10.00: férfi súlylökés, selejtező
10.05: tízpróba, 100 m
10.25: női rúdugrás, selejtező
10.30: női maratoni
10.40: férfi 100 m, előfutamok
10.50: tízpróba, távolugrás
11.05: női 100 m, előfutamok
11.20: női súlylökés, selejtező
11.30: férfi maratoni
12.10: férfi távolugrás, selejtező
12.40: tízpróba, súlylökés
Esti program
18.15: női diszkoszvetés, selejtező (A-csoport)
18.30: tízpróba, magasugrás
19.00: férfi 400 m, előfutamok
19.25: női diszkoszvetés, selejtező (B-csoport)
19.35: női 400 m, előfutamok
20.05: férfi hármasugrás, selejtező
20.15:
férfi 1500 m, előfutamok
20.38: női súlylökés, döntő
20.58: férfi súlylökés, döntő

21.15: tízpróba, 400 m
21.48: női 10 000 m, döntő

AUGUSZTUS 16.
Délelőtti program

8.30: férfi 35 km gyaloglás
8.30: női 35 km gyaloglás

9.05: tízpróba, 110 m gát
9.35: férfi 110 m gát, előfutamok
9.50: tízpróba, diszkoszvetés
9.50: női távolugrás, selejtező
10.15: női 1500 m, előfutamok
11.30: tízpróba, rúdugrás
11.40: férfi 3000 m akadály, előfutamok
12.15: női kalapácsvetés, selejtező (A-csoport)
12.25: férfi 400 m, elődöntő
13.00: női 400 m, elődöntő
13.30: női kalapácsvetés, selejtező (B-csoport)
Esti program
18.35: férfi magasugrás, selejtező
18.40: tízpróba, gerelyhajítás
20.05: férfi 100 m, elődöntő
20.27: férfi távolugrás, döntő
20.35: női 100 m, elődöntő
21.02: női diszkoszvetés, döntő
21.08: férfi 5000 m, döntő
21.35: tízpróba, 1500 m
22.15: férfi 100 m, döntő
22.25: női 100 m, döntő

AUGUSZTUS 17.
Délelőtti program

9.35: férfi kalapácsvetés, selejtező (A-csoport)
10.30: hétpróba, 100 m gát
10.50: férfi kalapácsvetés, selejtező (B-csoport)
11.05: férfi 400 m gát, előfutamok
11.35: hétpróba, magasugrás
11.40: női 400 m gát, előfutamok
12.20: férfi diszkoszvetés, selejtező (A-csoport)
12.35: női hármasugrás, selejtező
13.35: férfi diszkoszvetés, selejtező (B-csoport)
Esti program
19.54: hétpróba, súlylökés
20.00: női rúdugrás, döntő
20.15: férfi hármasugrás, döntő

20.30: férfi 110 m gát, elődöntő
21.05: női kalapácsvetés, döntő
21.10: hétpróba, 200 m
21.43: férfi 400 m, döntő
22.02: női 400 m, döntő
22.22: férfi 110 m gát, döntő

AUGUSZTUS 18.
Délelőtti program

9.00: női gerelyhajítás, selejtező (A-csoport)
9.20: női 3000 m akadály, előfutamok
9.25: hétpróba, távolugrás
10.10: férfi 800 m, előfutamok
10.15: női gerelyhajítás, selejtező (B-csoport)
10.45: női 800 m, előfutamok
10.50: férfi rúdugrás, selejtező
11.25: férfi 400 m gát, elődöntő
11.36: hétpróba, gerelyhajítás
11.55: női 400 m gát, elődöntő
12.30: férfi 200 m, előfutamok
13.05: női 200 m, előfutamok
Esti program
20.05: férfi magasugrás, döntő
20.10: férfi kalapácsvetés, döntő

20.13: férfi 200 m, elődöntő
20.37: női 200 m, elődöntő
20.58: női távolugrás, döntő
21.05: férfi 1500 m, döntő
21.25: női 5000 m, döntő
21.55: hétpróba, 800 m

AUGUSZTUS 19.
Délelőtti program

10.00: férfi gerelyhajítás, selejtező (A-csoport)
10.00: férfi 4x100 m váltó, előfutamok
10.05: női magasugrás, selejtező
10.25: női 4x100 m váltó, előfutamok
10.50: női 800 m, elődöntő
11.10: férfi 4x400 m váltó, előfutamok
11.15: férfi gerelyhajítás, selejtező (B-csoport)
11.40: női 4x400 m váltó, előfutamok
Esti program
20.20: férfi diszkoszvetés, döntő
20.27: férfi 800 m, elődöntő
20.45: női 1500 m, döntő
20.55: női hármasugrás, döntő
21.00: férfi 3000 m akadály, döntő
21.20: férfi 200 m, döntő
21.45: női 400 m gát, döntő
22.00: férfi 400 m gát, döntő
22.22: női 200 m, döntő

AUGUSZTUS 20.
Délelőtti program

8.30: férfi 20 km gyaloglás
10.15: női 20 km gyaloglás
Esti program
20.05: férfi rúdugrás, döntő
20.15: női 800 m, döntő
20.25: női gerelyhajítás, döntő

20.43: női 100 m gát, előfutamok
21.15: férfi 4x400 m váltó, döntő
21.45: női 4x400 m váltó, döntő
22.13: női 3000 m akadály, döntő

AUGUSZTUS 21.
Esti program

19.05: női magasugrás, döntő
19.10: női 100 m gát, elődöntő
19.40: férfi 800 m, döntő
19.50: férfi gerelyhajítás, döntő
20.00: férfi 10 000 m, döntő
20.45: női 100 m gát, döntő
21.12: férfi 4x100 m váltó, döntő
21.22: női 4x100 m váltó, döntő

A MAGYAR CSAPAT ÖSSZEÁLLÍTÁSA
FÉRFIAK
Bakosi Péter (magasugrás)
A selejtezőben 212 cm-t ugrott, nem jutott be a döntőbe.
Csere Gáspár (maratoni)
2:18:35-es időeredménnyel a 36. helyen végzett.
Eszes Dániel (110 m gát) A selejtezőben 14.25-öt futott, nem jutott tovább.
Galambos Tibor (hármasugrás) Mindhárom kísérlete érvénytelen volt a selejtezőben, nem jutott tovább.
Halász Bence (kalapácsvetés) A selejtezőben 77.72 métert dobott, bejutott a döntőbe.
Helebrandt Máté (35 km gyaloglás) Már a viadal korai szakaszában kizárták.
Huller Dániel (800 méter) Az előfutamban 1:47.19-et futott, továbbjutott az elődöntőbe.
Huszák János (diszkoszvetés) A selejtezőben 59.99 métert dobott, nem jutott be a döntőbe.
Máté Tamás (200 méter)  
Palkovits István (3000 m akadály)
Az előfutamban 8:40:47-et futott, nem jutott tovább.
Pars Krisztián (kalapácsvetés) A selejtezőben három érvénytelen kísérlete, nem jutott be a döntőbe.
Rába Dániel (kalapácsvetés) A selejtezőben 71.59 métert dobott, nem jutott be a döntőbe.
Szeles Bálint (110 m gát)
Az előfutamban 13.97-et futott, nem jutott tovább.
Szikszai Róbert (diszkoszvetés) A selejtezőben 61.32 métert dobott, nem jutott be a döntőbe.
Szögi István (1500 méter) Az előfutamban 3:44.20-et futott, a 23. idővel zárt, nem jutott be a döntőbe.
Szűcs Valdó (110 m gát)
Az előfutamból 13.73-mal bejutott az elődöntőbe, ott 13.78-at futott, ez nem volt elég a döntőhöz, a 16. helyen végzett.
Venyercsán Bence (35 km gyaloglás) 2:41:07-es eredménnyel a 14. helyen végzett.
Magyarország (Ajide Dániel, Huller Dániel, Máté Tamás, Molnár Attila, Steigerwald Ernő, Wahl Zoltán) 4x400 méter
 
NŐK
Bartha-Kéri Bianka (800 méter) Az előfutamban 2:02.99-et futott, nem jutott tovább.
Erdélyi Zsófia (maratoni) 2:48:03-as időeredménnyel a 48. helyen végzett.
Gyurátz Réka (kalapácsvetés)
A selejtezőben 68.63 métert dobott, bejutott a döntőbe, ahol 69.02 méterrel a 7. helyen végzett.
Klekner Hanga (rúdugrás) A selejtezőben 425 centimétert ugrott, nem jutott be a döntőbe.
Kozák Luca (100 m gát)  
Krizsán Xénia (hétpróba)  
Lesti Diana (távolugrás)
A selejtezőben 629 centimétert ugrott, nem jutott be a döntőbe.
Madarász Viktória (35 km gyaloglás) Új egyéni és magyar csúccsal, 2:49:58 órás eredménnyel BRONZÉRMES LETT.
Molnár Janka (400 m gát) Az előfutamban 57.38-at futott, nem jutott tovább.
Oláh Barbara (20 km gyaloglás)  
Récsei Rita (35 km gyaloglás)  3:04:49-es időeredménnyel a 13. helyen végzett.
Szabó Barbara (magasugrás)  
Szabó Nóra (maratoni)
2:34:49-es időeredménnyel a 17. helyen végzett.
Szilágyi Réka (gerelyhajítás) A selejtezőben 57.40 métert dobott, bejutott a döntőbe.
Takács Boglárka (100 méter) Előfutam-győzelemmel (11.44) bejutott az elődöntőbe, ott 11.49-et, ami nem volt elég a döntőhöz, a 16. helyen végzett.
Vindics-Tóth Lili (3000 m akadály) Az előfutamban 10:08.18-at futott, nem jutott be a döntőbe.
Wagner-Gyürkés Viktória (5000 méter)  
Magyarország (Csóti Jusztina, Kerekes Gréta, Kocsis Luca, Kozák Luca, Takács Boglárka, Tóth Anna) 4x100 méter
Magyarország (Bartha-Kéri Bianka, Csóti Jusztina, Kriszt Sarolta, Molnár Janka, Nádházy Evelin, Rapai Fanni, Simon Virág)
4x400 méter
A DÖNTŐK IDŐPONTJA ÉS A GYŐZTESEK
VERSENYSZÁM
FÉRFIAK NŐK
100 m Lamont Marcell Jacobs
(Olaszország)
Gina Lückenkemper
(Németország)
200 maugusztus 19. augusztus 19.
400 m Matthew Hudson-Smith
(Nagy-Britannia)
Femke Bol
(Hollandia)
800 m augusztus 21. augusztus 20.
1500 m augusztus 18. augusztus 19.
5000 m Jakob Ingebrigtsen
(Norvégia)
augusztus 18.
10 000 m
augusztus 21. Yasemin Can
(Törökország)
MaratoniRichard Ringer
(Németország)
Aleksandra Lisowska
(Lengyelország)
110 m gát/100 m gát
Asier Martínez
(Spanyolország)
augusztus 21.
400 m gát
augusztus 19. augusztus 19.
3000 m akadály
augusztus 19. augusztus 20.
20 km gyaloglás
augusztus 20. augusztus 20.
35 km gyaloglás 
Miguel Ángel López
(Spanyolország)
Antigoni Driszbioti
(Görögország)

4x100 m váltó
augusztus 21. augusztus 21.
4x400 m váltó augusztus 20. augusztus 20.
Magas augusztus 18. augusztus 21.
Rúd augusztus 20. Wilma Murto
(Finnország)
Távol Miltiádisz Tendóglu
(Görögország)
augusztus 18.
Hármas Pedro Pichardo
(Portugália)
augusztus 19.
Súly Filip Mihaljevic
(Horvátország)
Jessica Schilder
(Hollandia)
Diszkoszaugusztus 19. Sandra Perkovic
(Horvátország)
Gerelyaugusztus 21. augusztus 20.
Kalapácsaugusztus 18. Bianca Ghelber
(Románia)
Tízpróba/hétpróba Niklas Kaul
(Németország)
augusztus 18.

 

2022.08.16 22:56:32

Atlétika VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. A gyaloglás kicsit mindig háttérbe szorul az atlétika népszerűbb versenyszámai mögött.

2022.08.09 22:14:50

Atlétika CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Az idei, kitűnően sikerült, világsztárok sokaságát felvonultató Memorial időzítése például a lehető legjobb módon szolgálta egy világ- és egy Európa-bajnokság közötti feszes, alig néhány hetes periódusban az akkumulátorok feltöltése és a forma megőrzése elképesztően kényes egyensúlyának fenntartását.

2022.07.25 13:13:08

Atlétika K. Zs.

Augusztus 15. és 21. között rendezik meg a 25. szabadtéri kontinensbajnokságot.