Atlétikai vb: Mo Farah nem indul a maratonin

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2019.05.01. 15:20
A négyszeres olimpiai bajnok Mo Farah nem indul a maratonon a szeptember végén Dohában sorra kerülő atlétikai világbajnokságon.

A brit szövetség szerdán jelentette be a 36 éves futó döntését, ami arra utalhat, hogy a leghosszabb távról visszatér a középtávú versenyzéshez.

A szomáliai származású Farah a 2012-es londoni és a 2016-os riói játékokon is megnyerte az 5000 és a 10 ezer méteres síkfutást, majd 2017-ben közölte, hogy a jövőben a maratonra összpontosít. Az utóbbi években azonban a bő 42 kilométeres szám egyeduralkodója Eliud Kipchoge, és a kenyai világcsúcstartó vasárnap Londonban több mint három perccel megverte Farah-t, aki csak ötödikként ért célba. Az olimpiai címvédő Kipchoge 2013-as debütálása óta 12 maratonon indult, és 11-et megnyert.

Legfrissebb hírek

Portugál siker 1500 méteren, Takács Boglárka 200-on is búcsúzott az atlétikai vb-n

Atlétika
6 órája

Mutatjuk Armand Duplantis világcsúcsait U7-es korától kezdődően – videó

Atlétika
7 órája

Takács Boglárka nem jutott tovább 200 méteren az atlétikai vb-n

Atlétika
9 órája

Molnár Attila: Nem számolgatni kell, hanem bejutni a következő vb döntőjébe!

Atlétika
11 órája

Krumplitest helyett – Deák Zsigmond jegyzete

Atlétika
22 órája

„Úgy érzem, méltóképpen képviseltem az országot” – Halász Bence a vb-bronzérem után

Atlétika
Tegnap, 18:36

Halász Bence harmadszor is világbajnoki bronzérmes!

Atlétika
Tegnap, 15:16

Molnár Attila az elődöntőben búcsúzott, Faith Kipyegon negyedik vb-aranyát nyerte meg

Atlétika
Tegnap, 14:49
Ezek is érdekelhetik