nemzetisport.hu 2015.05.16 14:16 Frissítve: 2015.05.16 16:54

Videó: mesterhármas 3 perc alatt - a PL leggyorsabb triplája

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 37. fordulójának nyitó mérkőzésén a Southampton 6–1-re kiütötte az Aston Villát. Sadio Mané 2 perc 56 másodperc alatt szerzett mesterhármasával megdöntötte a PL rekordját (Robbie Fowler 1994-ben 4 perc 33 másodperc alatt talált be háromszor az Arsenal ellen), Shane Long négy találatban vállalt aktív szerepet, a kegyelemdöfést Graziano Pelle adta meg.

Sadio Mané villámgyorsan lerendezte az Aston Villa elleni mérkőzést (Fotó: Action Images)

Négy nyeretlen mérkőzéssel a háta mögött érkezett meg az összecsapásra a Southampton (ráadásul mind a négy meccsen egyaránt két gólt kapott), miközben az Aston Villa az előző öt tétmeccséből négyet megnyert (legyőzte a Tottenhamet és a liverpooli csapatokat), s csupán a Manchester Citytől kapott ki.

Na, ezekre fittyet hányva az első negyedóra végére már háromgólos előnyre tett szert a Southampton, Sadio Mané ráadásul 2 perc 56 másodperc alatt szerzett mesterhármast, ezzel átadta a múltnak Robbie Fowler 1994-es rekordját.

A második és a harmadik találatot előkészítő Shane Long sem szeretett volna túlságosan lemaradni, és előbb a kapusról lecsorgó labdát passzolta a kapuba, majd labdaszerzés után 30 méterről tekert a bal felső sarokba (5–0). A vendégszurkolók egy része már a negyedik találat után elindult hazafelé (pedig még csak a 28. percben jártunk…), Tim Sherwood menedzser pedig látványosan a kezébe temette a fejét az ötödik után.

A játékrész ráadásában Christian Benteke révén kozmetikáztak ugyan a vendégek, de a hajrában Mané beadása után Graziano Pelle kapáslövésével visszaállt az ötgólos különbség, a Southampton 6–1-re nyert az Aston Villa ellen.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
37. FORDULÓ
Southampton–Aston Villa 6–1
(Mané 13., 14., 16., Long 26., 38., Pelle 81., ill. Benteke 45+3.)

Angol labdarúgás NAGY ZSOLT

A Manchester City 2016-ban 2 millió eurót fizetett érte, jelenlegi értékét 25 millió euróra becsülik.

2021.05.23 16:52:51

Angol labdarúgás B. Á., CS. M.

Bár Thomas Tuchel csapata kikapott, a nagyot hajrázó Tottenham kisegítette a városi riválist.

2021.05.18 20:49:27

Angol labdarúgás K. T. I.

Kovacic bakija a hajrára visszahozta a meccsbe a vendégeket, ám Ayoze Pérez a 90. percben nem tudta gólra váltani a meccslabdát.

2021.05.17 07:29:35

Angol labdarúgás TÓTH ÁDÁM

A Unitednél dörzsölik a tenyerüket, igazi jolly jokert kaptak az uruguayi támadó személyében.