Szoboszlai nagyon szép gólt lőtt, győzött a Liverpool!

2023.09.03. 14:50
Micsoda gól volt! (Fotó: Getty Images)
A Premier League 4. fordulójában a Liverpool 3–0-ra legyőzte odahaza az Aston Villát, a mérkőzés első gólját Szoboszlai Dominik szerezte – aki először talált be új csapata mezében.

ANGOL PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ
Liverpool–Aston Villa 3–0 (2–0)
Liverpool,
Anfield, 50 109 néző. Vezette: Hooper
Liverpool:
Alisson – Alexander-Arnold (Quansah, 71.), Joe Gomez, Matip,Robertson – Szoboszlai, Mac Allister (Endo, 87.), Curtis Jones (Elliott, 65.) – Szalah, Darwin Núnez (Gakpo, 65.), Luis Díaz (Diogo Jota, 65.). Menedzser: Jürgen Klopp
Aston Villa: Emiliano Martínez – Konsa, Diego Carlos (Bailey, 19.; Zaniolo, 65.), Pau Torres – Cash, Boubacar Kamara, Douglas Luiz (Teielemens, 72.), Digne – M. Diaby, McGinn – Watkins (Durán, 71.). Menedzser: Unai Emery
Gólszerző: Szoboszlai (3.), Cash (22. – öngól), Szalah (55.)

Nem kellett sokat várni, és a Liverpool–Aston Villa rangadón a fókusz Jürgen Kloppról Szoboszlai Dominikra helyeződött! A mérkőzés előtt ugyanis a „vörösök” menedzserét éltette az Anfield: a német tréner 300. alkalommal irányíthatta csapatát a Premier League-ben – a harmadik percben viszont már a magyar légióst ünnepelte önfeledten a liverpooli közönség. Történt, hogy jobb oldali szögletet követően a labda átjutott a fejek és a lábak között a hosszú oldalra, a tizenhatos vonalánál megtalálta Szoboszlait, aki teketóriázás nélkül, kapásból, ballal kapura bombázott – a világbajnok Emiliano Martínez csak nézte, ahogy kipúposodik a háló a kapuja bal oldalában, noha ő maga is azt az oldalt fogta.

A monumentális gól azt jelentette, hogy a Liverpool megszerezte a vezetést, Szoboszlai pedig pályafutása első Premier League-találatát. Az angol élvonalban korábban csak három magyar (válogatott) labdarúgó tudott eredményes lenni: az első és az ezt megelőzően utolsó gólt egyaránt Gera Zoltán jegyezte. A West Bromwich színeiben először 2004. augusztus 25-én talált be a Tottenham elleni bajnokin (1–1), az utolsó PL-gólját pedig, szintén a West Brom mezében a Norwichnak lőtte (2–1) 2012. december 22-én. A legendás magyar középpályás a kettő között egyébként tizenötször volt még eredményes, azaz összesen 17 gólt jegyzett az angol élvonalban (a West Bromban összesen 12, a Fulhamben pedig öt gólt), szóval, Szoboszlainak ezen a téren még van miért dolgoznia.

Ugyanakkor a két másik magyar PL-gólszerző, Priskin Tamás (Watford) és Buzsáky Ákos (QPR) megállt két-két találatnál, tehát a papírforma szerint a Liverpool légiósa még ebben az idényben a bajnokság történetének második legeredményesebb magyar játékosa lehet. Jóllehet a Priskinhez hasonlóan Révkomáromban született, ám szlovák állampolgárként a szlovák válogatottban játszó Németh Szilárd 2001 és 2006 között 116 Premier League-mérkőzésen 23 gólt szerzett a Middlesbrough színeiben.

De visszatérve a Pool–Villára! Szoboszlai Dominik találata tehát hamar megfogta a vendégeket, a 22. percben Matty Cash öngólja (Darwin Núnez kapufáról kipattanó labdáját juttatta a saját kapujába) pedig padlóra is küldte őket. Nem sokkal a fordulást követően aztán Mohamed Szalah is betalált, így végérvényesen eldőlt a három pont sorsa. Azaz Szoboszlai első PL-gólját és Klopp 300. bajnoki meccsét magabiztos győzelemmel ünnepelte a Liverpool. 3–0

Ilyen volt a helyszínről (forrás: reddit)

KORÁBBAN
Brighton & Hove Albion–Newcastle United 3–1 (E. Ferguson 27., 65., 70., ill. C. Wilson 90+2.)
Brentford–AFC Bournemouth 2–2
(M. Jensen 7., Mbeumo 90+3., ill. Solanke 30., D. Brooks 77.)
Burnley–Tottenham Hotspur 2–5 (Foster 4., Brownhill 90+4., ill. Szon Hung Min 16., 63., 66., Romero 45+2., Maddison 54.)
Chelsea–Nottingham Forest 0–1 (Elanga 48.)
Manchester City–Fulham 5–1 (J. Álvarez 31., Aké 45+5., Haaland 58., 70., 90+5. – a másodikat 11-esből, ill. Ream 33.)

Sheffield United–Everton 2–2 (Archer 33., Pickford 45+3. – öngól, ill. A. Doucouré 14., Danjuma 54.)
Crystal Palace–Wolverhampton Wanderers 3–2 (Edouard 56., 84., Eze 78., ill. Hvang Hi Csan 65., Cunha 90+6.)

VASÁRNAP
17.30:Arsenal–Manchester United (Tv:Spíler1)

PÉNTEKEN
Luton Town–West Ham United 1–2 (M. Andersen 90+2., ill. Bowen 37., Zouma 85.)

20. Burnley 3 3 3–11 –8 0

90+5. PERC EZZEL VÉGET IS ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc Zaniolo szépen megy el a bal oldalon, ballal középre ad, de Duránt megelőzi Qiansah.

Négy perc a ráadás, ennek örömére Durán és Matip kakaskodik egy jót.

A Pool a 15. bajnokiján maradt veretlen, ez a most futó PL-rekord.

88. perc Matip közeli fejesét fogja Martínez, de les. Cash sántikál, de nincs cserelehetőség már.

87. perc Mac Allister le, Endo Vataru be, szűrőcsere.

84. perc A pályán mezőnyharc, nincs erő már a Villában. Szalah elé szépen lép ki Martínez.

A Pool március eleje óta legtöbb gólt szerezte a ligában (45).

Moussa Diaby az első három Premier League-mérkőzésén kanadai pontot szerzett, erre mindössze öten voltak képesek, legutóbb tavaly Erling Haaland.

77. perc
Durán két rossz lövéssel jelentkezik.

75. perc Elliot Szoboszlai kornerét ballal 17-ről nem sokkal lövi a bal alsó mellé, közben a bevetődő McGinn majdnem eltöri a bokáját.

74. perc Szalah az ötös jobb sarka elől a léc alá lőne, de nagyot véd Martínez, robinzonáddal.

72. perc Youri Tielemans Luizt, Jhon Durán Watkinst váltja a másik oldalon.

72. perc Szoboszlai egy remek csel után kiss balról jobbal nem sokkal lő a bal alsó mellé!

71. perc Arnold összeszedett egy kisebb sérülést, Jarell Quansah váltja.

70. perc Arnold megindul két jó csellel, majd jobbal 19-ről nem sokkal lő a léc fölé. Szép támadás aztán, Torres szereli az ötösön a túl sokat variáló Szalahot.

65. perc Klopp cserélget: Cody Gakpo Núnezt, Diogo Jota Díazt, Harvey Elliot Jonest váltja. A másik oldalon jön a titkos fegyver: Nicolo Zaniolo. A csere cseréje, mert Bailey ment le.

62. perc Nagyon laza a hazai védelem, Matip hazaadása után potya korner a Villának. Nem is rossz, McGinn hatról azonban Alisson kezébe fejeli a labdát.

A liverpooli Mohamed Salah legutóbbi 10 bajnokiján 12 kanadai pontot gólt szerzett (5 gól, 7 gólpassz), Hazai pályán 11 egymást követő meccsen szerzett gólt vagy gólpasszt – utoljára Thierry Henry tette ezt meg, az Arsenalban, 2002 novembere és 2003 októbere között (17 meccs).

60. perc Szoboszlai remekül védekezik, show-szerűen, mint annak idején Rui Costa. Jön is a hálás taps a lelátókról. A felújítás miatt nincs telt ház.

55. PERC ELDŐLNI LÁTSZIK, MOHAMED SZALAH! Robertson ballábas, jobb oldali szögletét Núnez a jobb alsó elé csúsztatja fejjel, Szalah ballal egy méterről a léc alá pöcköli a labdát. Emery mérgesen belerúg valamibe a kispadok előtt: 3–0!

A Liverpool a legutóbbi két Premier League-mérkőzésén kapott piros lapot, zsinórban utoljára 1999 szeptember-októberében, a Leicester (David Thompson), az Everton (Sander Westerveld és Steven Gerrard) és az Aston Villa (Steve Staunton) ellen tettek ilyet.

47. perc Digne bal oldali beadását a túloldali ötössarokról a bal felsőbe fejelné Cash, Alisson azonban hatalmasat vléd. MELLÉ! Szalah bal oldali, jobblábas beadását Núnez egy méterről berobbanva a jobb alsó mellé fejeli. Emelte a lábát is, majd fejelt.

46. perc Szoboszai jó jobb oldali beadását Núnez rosszul teszi tovább az ötösről, Szalah meg jobbal 16-ról a léc fölé lő.

Digne a balbekk, Cash a jobbhátvéd, Torres és Konsa van középen, sima 4–4–2-ben az AV.

46. PERC FOLYTATJUK!

Gera Zoltán 2012. december 22-én a 43. percben vette be a Norwich City kapuját a West Bromwich Albion játékosaként. Góljával 1–1-re módosult az állás, csapata aztán 2–1-re győzött.

A Liverpool támadó középpályása a negyedik magyar állampolgárságú futballista, aki eredményes volt a Premier League-ben, korábban Priskin Tamásnak, Gera Zoltánnak és Buzsáky Ákosnak sikerült gólt szereznie az angol élvonalban.

Nem szabad megfeledkezni Németh Szilárdról sem – a Middlesbrough szlovákiai magyar középpályása 2001 és 2005 között 23-szor talált be a PL-ben.

Szobo korrekt. A bombája miatt nyilván kiemelkedő. A mutatói: 89 százalékos passzpontosság (31/35), 1 kulcspassz, 3 labdaszerzés, 3 passz a támadó harmadba, 1 bombagól – írja a PoolBarátok. Szoboszlai a Klopp-éra 900. góljának szerzője.

E párharc legjobb góllövői:
Robbie Fowler 14
Steven Gerrard 13
Roger Hunt 10
Ian Rush 10
Sir Kenny Dalglish 7

45+5. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. perc Arnold remek emelésével megugrik Szalah, az ötös jobb sarkáról ballal a túlsó alsóba lőne, de hatalmasat véd a vetődő Martínez!

Négy perc a ráadás.

43. perc Szoboszlait szereli McGinn, Watkins passzát Gomez háta mögött ballal 14-ről a jobb saro mellé nyesi Diaby.

42. perc Szoboszlai passzát Arnold jobbal 22-ről a jobb alsó mellé vágja.

39. perc LÉC! Núnez kissé jobbról, hatról a lécre emel, de lesről indult az őt indító Szalah. Cash ment a kipattanóra, de nem lett három nulla.

38. perc Kimarad! Digne bal oldali, lapos beadására Watkins és Diaby egyszerre érkezik az ötösre, előbbi ballal a jobb alsó mellé pöcköli végül a labdát. Diaby góltól mentette meg a Poolt...

A Liverpool annak ellenére nyerte meg legutóbbi két bajnokiját, hogy mindkétszer hátrányba került. Amióta itt van Klopp, a Pool rekorder, mert a legtöbbször ő fordított (35), és a legtöbb pontot is ő szerezte (135) hátrányból a Premier League-ben.

33. perc Fölé,
Gomez elesik, Diaby indítja a balon felfutó McGinnt, aki ballal 14-ről a jobb felső fölé lő!

31. perc Jones már hátul, szereli becsúszva Diabyt, akit Bailey indított.

30. perc Jones passza után Szalah elé szépen jön ki Martínez, meg is fogja a labdát.

Csak a Manchester United (12) és a Chelsea (7) nyert több Premier League-mérkőzést a Liverpool ellen, mint az Aston Villa (6), bár a birminghamiek a legutóbbi öt bajnokijuk során nyeretlenek az Anfielden. Egy ikszzel ugyebár, lásd lentebb.

27. perc Eldőlhetett volna a meccs! Arnold emel jobbal az ötösre Matip fejére, aki hatalmas ziccerben a bal alsó mellé fejeli a labdát.

26. perc Sárga lap a Díazt ellökő Boubacar Kamarának, és szabadrúgás a 16-os bal széléről.

25. perc Konsa szereli szépen a jobb szélen megiramodó Núnezt.

22. PERC KETTŐ NULLA! Az Arnold-passzal meginduló Szalah jobb oldali beadását Núnez jobbal a bal oldali kapufa tövére rúgja az ötös jobb sarkáról, a visszafutó MATTY CASH meg jobbal a bal felsőbe emeli a kipattanó labdát két méterről, középről. 2–0, öngóllal.

19. perc Leon Bailey váltja a lesérült brazil bekket. Alighanem Luiz megy egy sorral visszább.

A negyedik magyar, aki eredményes a PL-ben!

A Liverpool a legutóbbi 11 Premier League-mérkőzéséből kilencet megnyert az Aston Villa ellen, kivéve a 2020 októberében a Villa Parkban elszenvedett 7–2-es vereséget, valamint az előző szezonban egy 1–1-es döntetlent.

Fotó: Getty Images

17. perc Ismét Cash szereli Szalahot, Robertson kornere a kapusé, Carlos pedig a földön, ápolást kér.

14. perc Díaz beadása nem az igazi, Szalah levétele meg pláne nem az, közbelép Cash az ötös bal sarka előtt, és hazaadja a labdát.

10. perc Luiz zseniális indítását jobbról jobbal Diaby rosszul teszi középre, Watkins nem érheti el.

6. perc A Szoboszlai indította Núnez jobb oldali beadása magas középen Díaznak, de már les.

A 4. poolos tétmeccsén ez volt az 1. kanadai pontja. És hol van még a vége?!

3. PERC SZOBOSZLAI DOMINIK BETALÁL, ballal a bal alsóba lő kissé balról, 18 méterről egy jobb oldali Arnold-szöglet után. Martínez nem érhette el, el sem vetődött: 1–0!

2. perc Torres odarúg a 16-oson belül Núneznek, de nincs 11-es, csak szöglet.

2. perc Mac Allister szereli szépen Diabyt, Díaz megindul a balon, de les.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az idő remek, a hazaiak tiszta vörösben, a vendégek tiszta fehérben.

Egy kis örökmérleg! 201 meccs, 101 poolos és 59 AV-sikerrel, 359, ill. 284 góllal.