Premier League: megszakadt a Man. United győzelmi sorozata

K. Zs.K. Zs.
2021.04.25. 16:55
A leedsi Stuart Dallas (balra) és a manchesteri Scott McTominay csatája (Fotó: AFP)
Nem hozott gólt a Leeds United és a Manchester United presztízsmérkőzése az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójának vasárnapi játéknapján. Az MU öt megnyert bajnoki után veszített pontokat.

Az Elland Road felett ezúttal is elhúzott egy molinót húzó kisrepülőgép a kezdés előtt („Kétmilliárdot elloptak – takarodjatok, Glazerék”), ezzel együtt az MU ellen nem nyilvánult meg olyan nagy ellenszenv a leedsi stadion környékén, mint hétfőn egy másik Szuperliga-szakadár, a Liverpool látogatásakor.

S amilyen nyugodt volt a fogadtatás, annyira nyugis volt az első félidő is – legalábbis a gólhelyzetek számát illetően. Ez viszont muníciót adott a statisztikusoknak: 2017 februárja óta először fordult elő a Manchester Uniteddel, hogy egymást követő öt bajnoki mérkőzés egyikén sem szerzett gólt az első félidőben.

A második játékrész első felében nagyon nyomott az MU, de megbújt némi veszély a Leeds ellencsapásaiban is. A végjátékban aztán megint felbillent a pálya – ennek már részese volt a 76. percben beálló Paul Pogba és a 85.-ben becserélt Edinson Cavani is –, de a vendégek nem tudták begyömöszölni a győztes gólt.

A Leeds tehát pontot szerzett a decemberben az Old Traffordon 6–2-re elveszített bajnoki „visszavágóján”, és immár hat forduló óta őrzi veretlenségét, s bár az MU ötös bajnoki győzelmi sorozata megszakadt, az idegenbeli veretlenségi szériája életben maradt: immár 24 meccset számlál, azaz már csak háromlépésnyire van az Arsenal PL-rekordja.

ANGOL PREMIER LEAGUE
33. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Leeds United–Manchester United 0–0
Később
Aston Villa–West Bromwich Albion 2–2 (El Ghazi 9. – 11-esből, K. Davis 90+2., ill. Matheus Pereira 23. – 11-esből, Mings 47. – öngól)