Leno óriásit hibázott, a kapus öngóljával nyert az Everton

B. A.B. A.
2021.04.23. 20:55
Bernd Leno óriási hibája döntött (Fotó: AFP)
Az Everton Bernd Leno öngóljával 1–0-ra legyőzte az Arsenalt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójának pénteki találkozóján.

ANGOL PREMIER LEAGUE
33. FORDULÓ
ARSENAL–EVERTON 0–1 (0–0)
London,
Emirates Stadion,zárt kapuk mögött.Vezette:Moss
ARSENAL:Leno – Chambers (Willian, 83.), Holding, Pablo Marí, G. Xhaka – Partey, Ceballos – Saka, Smith Rowe, Pépé (Ödegaard, 74.) – Nketiah (Martinelli, 74.).Menedzser:Mikel Arteta
EVERTON:Pickford – Coleman, Godfrey, Holgate, Digne – James Rodríguez (T. Davies, 86.), Allan, André Gomes (Delph, 66.) – Richarlison (Y. Mina, 89.), Calvert-Lewin, G. Sigurdsson.Menedzser:Carlo Ancelotti
Gólszerző:Leno (76. – öngól)

A Pierre-Emerick Aubameyang és Alexandre Lacazette távollétében Eddie Nketiah-val kezdő Arsenal a kedvenc Premier League-ellenfelét, az Evertont fogadta: az észak-londoniak 200. alkalommal mérkőztek meg a liverpooli kékekkel az angol élvonalban, és a péntekit megelőző 199 meccsből 98-at behúztak – ez a legtöbb győzelme a csapatnak egy adott ellenféllel szemben.

Mikel Arteta együttese jól kezdte a találkozót, mégis az első félidő vége felé az Everton szerezhette volna meg a vezetést, ám Gylfi Sigurdsson szabadrúgása a lécen csattant.

A szünet után nem sokkal tizenegyeshez jutott az Arsenal, pontosabban jutott volna, mert valahogy kicentizték a VAR-ral, hogy Nicolas Pépé lesen volt – a Fulham egy héttel korábban hasonló szituációban megkapta a büntetőt, igaz, érdemes hozzátenni, hogy a mostani esetben Dani Ceballos valószínűleg dobta magát Richarlison mellett.

Hiába volt jobb a második játékrészben a londoni csapat, az egyetlen gólt a vendégek szerezték, ráadásul nem akármilyen módon: Richarlison beadását Bernd Leno nemes egyszerűséggel bevédte (0–1).

Az Arsenal először szenvedett vereséget pénteken a Premier League-ben – kilenc meccs után –, valamint 35 év elteltével kapott ki ismét oda-vissza az Evertontól.

A FORDULÓ TELJES PROGRAMJA
Szombat

13.30: Liverpool–Newcastle United (Tv: Spíler1)
18.30: West Ham United–Chelsea (Tv: Digi Sport1)
21.00: Sheffield United–Brighton (Tv: Spíler1)
Vasárnap
13.00: Wolverhampton–Burnley (Tv: Digi Sport2)
15.00: Leeds United–Manchester United (Tv: Spíler1)
20.00: Aston Villa–West Bromwich Albion (Tv: Spíler1)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+6. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. PERC: Martinelli pöckölte valahogy kapura a labdát, Pickford remek reflexmozdulattal védett.

Négy perc a ráadás.

89. PERC: Mina is kap néhány percet, Richarlisont váltja.

86. PERC: Ancelotti a középpályát teszi stabilabbá, Davies állt be James Rodríguez helyére.

83. PERC: Kockáztat Arteta, Chamberst Willian váltotta.

A VAR-ral megvizsgálták, hogy Richarlison nem volt-e lesen, de érvényes a gól.

76. PERC: GÓÓÓL, DE MILYEN GÓL?! Richarlison lógott meg a jobb szélen, a beadását nemes egyszerűséggel bevédte Leno(0–1)!

Ez utóbbi jó eséllyel ma nem lesz meg...

Az Arsenal az eddigi kilenc pénteki PL-mérkőzésén még nem szenvedett vereséget (hét győzelem, két döntetlen). Ezek a találkozók 42 gólt hoztak összesen (4.7-es átlag!).

74. PERC: Arteta is cserél, Pépé helyett Ödegaard, Nketiah helyett pedig Martinelli folytatja.

69. PERC: Partey átlövése a lelátón kötött ki.

68 PERC: Delph nem várt sokat azzal, hogy letegye a névjegyét, Smith Rowe megrúgásával besárult.

66. PERC: Ceballos lövését Pickford tolta ki.

66. PERC: Az első csere, André Gomes le, Delph be.

64. PERC: Saka szabadrúgása után Chambers kapáslövése a földről jócskán felpattanva ment kapu fölé.

62. PERC: Pépé terült el fájdalmas arccal, a vétkes Holgate megkapta a jogos sárga lapot.

60. PERC: Pépé adott be élesen balról, a labda elment keresztben a kapu előtt.

58. PERC: Kis híján öngól! Chambers beadásába nagyon rosszul ért bele Holgate, a labda végül az oldalhálóba csapódott.

Az Everton legutóbb az 1985–1986-os kiírásban tudott duplázni az Arsenal ellen, vagyis egy bajnoki idényen belül kétszer is legyőzni a londoniakat.

55. PERC: Allan kapott sárgát, Sakát húzta vissza.

53. PERC: Kicentizték, Pépé lesen volt. Nincs büntető!

Egyelőre videóznak, lehetséges, hogy Pépé lesről indult.

51. PERC: TIZENEGYES! Ceballos tette át a másik lábára a labdát, majd elesett Richarlison mellett.

47. PERC: A lesről kilépő Coleman beadása után Sigurdsson lövésébe vetődött bele Holding. Nagy mentés volt!

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Egy perc a ráadás.

39. PERC: Sigordsson! Az izlandi szabadrúgása a lécet érintve pattant a kapu fölé.

38. PERC: Partey buktatta Richarlisont, a ghánai kapta a mérkőzés első sárga lapos figyelmzetetését.

34. PERC: André Gomes lövése pattant Parteyról szögletre.

Ez a 200. összecsapás a két együttes között az angol élvonalban, az eddigi 199-ből 98-at megnyert az Arsenal, ennél több győzelmet egy csapat ellen sem tud felmutatni.

29. PERC: Richarlison csapta be Pablo Marít, Lenónak nagyot kellett védenie.

25. PERC: Partey labdaszerzése után Saka próbálkozott, ezúttal is jól reagáltak a vendégek.

24. PERC: Nketiah jól tartotta magától távol a védőjét, de a lefordulás utáni lövés elakadt végül a blokkban.

18. PERC: Nketiah fejelte tovább Sakának a labdát, a lövés pontosan középre ment, így Pickfordnak nem volt nehéz dolga.

15. PERC: Ismét Digne volt a feladó, ezúttal megpattant Holdingon, de résen kellett lennie Lenónak.

12. PERC: Digne beadása a rövidnél megtalálta Calvert-Lewint, de az erőteljes fejes elkerülte a kaput.

11. PERC: Pépé kavargatott a bal szélen, André Gomes jól lépett vissza a középpályáról.

Az észak-londoniak legutóbb 1996-ban kaptak ki hazai bajnokin a liverpooliaktól.

3. PERC: Saka sarokrúgását kifejelték a vendégek.

2. PERC: Beszorul az Everton, Smith Rowe harcolta ki a mérkőzés első szögletét.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! Az Everton indította útjára a labdát.

Piros-fehér szerelésben a hazaiak, sötétkék-fehérben a vendégek.

A találkozót megelőzően az Emirates Stadion előtt tüntetés vette kezdetét az észak-londoni klub tulajdonosa, Stan Kroenke ellen.

A mérkőzés játékvezetője: Jonathan Moss.

A két csapat legutóbb decemberben találkozott egymással, akkor az Everton 2–1-re nyert a Goodison Parkban.

A találkozót a Digi Sport1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat az Arsenal–Everton Premier League-mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!