Premier League: a 92. percben bukott pontokat a West Brom

K. Zs.K. Zs.
2021.04.25. 22:06
Keinan Davis (balra) a Villa egyenlítő gólját szerzi (Fotó: AFP)
Az Aston Villa a 92. percben szerzett góllal mentett pontot bennmaradásért harcoló vendége, a West Bromwich Albion ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén: a két helyi rivális csatája 2–2-re végződött.

Anwar El Ghazi korai tizenegyesével a Villa szerezte meg a vezetést, a West Brom ugyancsak büntetőből gyorsan egyenlített.

A második félidő elején Mbaye Diagne megpattanó lövése után Tyrone Mingsről a hazai kapuba vágódott a labda, és egészen a 92. percig úgy nézett ki, hogy ezzel a szerencsés találattal a bennmaradásért harcoló West Brom nagyon fontos három ponthoz jut.

Csakhogy Kyle Bartley hatalmasat hibázott a saját kapuja előtt, tétovázását a nem sokkal korábban becserélt Keinan Davis kihasználta, és közbeugorva a kapuba pöckölte a hazaiak egyenlítő gólját – vasárnap este tehát nem ünnepeltek győztest Birminghamben.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

ANGOL PREMIER LEAGUE
33. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Aston Villa–West Bromwich Albion 2–2 (El Ghazi 9. – 11-esből, K. Davis 90+2., ill. Matheus Pereira 23. – 11-esből, Mings 47. – öngól)