A Chelsea elvette a City hazai veretlenségét

2014.02.03. 20:55
A manchesteri David Silva (jobbra) és Nemanja Matics párviadala (Fotó: Reuters)
Hétfő este játszották az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának legnagyobb érdeklődéssel várt összecsapását, a Manchester City–Chelsea rangadót, amelyen a vendégek három kapufa mellett egy gólt is szereztek (Braniszlav Ivanovics révén), így három ponttal térhettek haza. Győzelmével beérte pontszámban a második helyen álló Cityt a londoni csapat.

PREMIER LEAGUE
24. FORDULÓ

Manchester City–Chelsea 0–1 (B. Ivanovics 32.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Két érdekes megfigyelést is tehettünk a várva várt Manchester City–Chelsea rangadó első 15 percében: először azt, hogy két olyan kiváló futballista, mint Gary Cahill és Petr Cech is képes amatőr hibákat elkövetni (sőt, az általuk ajándékba adott labdát előbb David Silva, majd Álvaro Negredo sem tudta normálisan eltalálni), aztán pedig elcsodálkozhattunk azon, hogy a már Barcelonában is rengeteget futó Yaya Touréból Manchesterben minden kétséget kizáróan világklasszis karmestert faragtak. Ő adhatta volna a mérkőzés első gólpasszát, de Silva rossz helyre küldte okos beadását, a másik kapu előtt pedig Ramires ziccerét fogta Joe Hart.

A következő kapura lövést azonban nem érhette el: Ramires próbálkozását még blokkolta egy parádés mozdulattal Vincent Kompany, de a kipattanót Braniszlav Ivanovics kegyetlenül bevarrta a jobb alsóba a 16-os elől. 0–1!

Innentől kezdve kedvére kontrázhatott a Chelsea, amely korábban nem igazán bírt a négy, egy vonalban helyezkedő védővel, és főleg az előttük munkálkodó szűrőkettőssel; miközben a londoniak rengeteget futó középpályásai többnyire elölték a hazai támadásokat – a manchesteri védelem azonban negyedóránként nyílt napot tartott, és az első félidő végén csak a szerencséjének köszönheti a City, hogy nem lőtt újabb gólt a Chelsea, mert Samuel Eto'o lövése a kapufán csattant.

A második félidőt egy kapufával nyitotta a Chelsea, ezúttal Nemanja Matics tévesztett célt centiméterekkel, majd némi mezőnyjátékot követően Cahill is a bal oldali kapufát találta el, csak éppen ő fejjel. Szerencsés csapat a City – piszkált oda a mérkőzés előtt José Mourinho, a Chelsea menedzsere az ellenfélnek, akkor még a játékvezetői tévedésekre utalva, de a portugál menedzser a harmadik kapufa után alighanem szomorúan konstatálhatta, hogy neki sokkal több dologban van igaza földön és égen, mint azt bárki (és ő maga is) képzelné. ..

Nem unatkozott azért Cech sem, mert időről időre veszélyes támadásokat vezetett a City, egy alkalommal pedig Silva szabadrúgását kellett kitessékelnie a bal felső elől a cseh kapusnak. A hajrára fordulva Silva egyenlíthetett volna, de elpuskázta második hatalmas helyzetét is, majd hiába támadta immáron a "kékek" kapuját az egy szép tekeréssel jeleskedő Sztevan Jovetics is, az önkívületben játszó Cahill vezette vendégvédelem stabilan állt a lábán.

Győzelmével beérte pontszámban a második helyen álló, hazai környezetben 100 százalékos mérlegét elbukó Cityt a londoni csapat.

1. Arsenal 24 17 4 3 47–21 +26 55
2. Manchester City 24 17 2 5 68–27 +41 53
3. Chelsea 24 16 5 3 44–20 +24 53
4. Liverpool 24 14 5 5 58–29 +29 47
5. Everton 24 12 9 3 37–25 +12 45
6. Tottenham 24 13 5 6 31–32 –1 44
7. Manchester United 24 12 4 8 39–29 +10 40
8. Newcastle 24 11 4 9 32–31 +1 37