Hétfő esti őrület, szűk Liverpool-győzelem a West Ham ellen!

M. G.M. G.
2020.02.24. 20:51
Trent Alexander-Arnold (balra) két gólpasszt adott, a mérkőzés egyik legjobbja volt (Fotó: AFP)
Váratlanul izgalmas csatába keveredett a listavezető Liverpool az angol labdarúgó Premier League 27. fordulójának hétfő esti mérkőzésén: a West Ham United még vezetni is tudott az Anfielden, ám Jürgen Klopp csapata végül 3–2-es győzelemmel hagyhatta el a pályát, így előnye újból 22 pont a Manchester City előtt. A Liverpool egymás után a 18. bajnoki meccsét nyerte meg, beállítva ezzel a Manchester City 2017-es PL-rekordját.

Amikor Georginio Wijnaldum már a 9. percben a West Ham kapujába fejelt egy remek Trent Alexander-Arnold-beadást, aligha számított – talán a vendégszurkolókon kívül – bárki is arra az Anfielden, hogy itt a Liverpoolnak (egy ideig) izzadnia kell (1–0). Pedig így lett: a West Ham zsinórban elvégzett három szögletéből a harmadikat Issa Diop bebólintotta a 12. percben, s máris kezdhetett mindent elölről a listavezető (1–1). A Pool 2019. december 4. óta először kapott gólt hazai pályán.

Az első félidő hátralevő része a várakozásoknak megfelelően alakult: a WHU letáborozott a saját térfelén, a Liverpool nagy fölényben játszott és megpróbálta megkeverni a vendégvédelmet. Ám hiába voltak szépen lövésig játszott akciók (Sadio Mané és Alexander-Arnold tévesztett célt), átlövések (Mohamed Szalah csavarását Lukasz Fabianski védte, Roberto Firmino lövése elkerülte a kaput), szabadrúgások (Alexander-Arnold lőtt mellé), fejesek (Virgil van Dijk stukkolt a lécre), David Moyes csapata mindent megúszott. Amikor meg támadni tudott, rendre veszélyt teremtett Robert Snodgrass szögleteiből – szünet után 1–1-ről folytatták a csapatok.

Bár a középkezdés után a Liverpool egy Firmino-lövéssel nyitott, a hazai közönség megdöbbenésére az 54. percben fordított a West Ham. A félidő elején a megsérült Tomás Soucek helyére beállt Pablo Fornals finoman a hosszú sarokba továbbította Declan Rice beadását – a vendégszurkolók szinte el sem hitték, amit láttak (1–2)!

A Liverpool támadássorozattal válaszolt, no meg egy cserével, Naby Keita helyére Alex Oxlade-Chamberlain állt be. Irdatlan nyomás alá került a WHU, jöttek sorban a beadások és az átlövések, ám egyik sem eredményezett gólt. Egészen a 68. percig, amikor Andy Robertson bal oldalról visszagurított labdáját Mohamed Szalah a kapuba küldte – nem kis szerencsével, lövése ugyanis valahogy becsorgott köténybe... (2–2). Fabianski nem véletlenül fohászkodott az ég felé, megtapasztalhatta a kapussors kegyetlenségét!

A gól után (ez senkit sem lepett meg) támadásban maradt a Liverpool, Fabianski pedig egy hatalmas védéssel jelezte, annyira azért nem viselte meg az egyenlítés. A hajrára fordulva aztán a „vörösök” ismét megszerezték a vezetést – elég sokat kellett dolgozniuk érte...

Joe Gomez gyenge, megpattanó lövését Alexander-Arnold jobbról beívelte, Firmino még nem érte el a labdát, Sadio Mané azonban igen, és közelről az üres kapuba továbbított (3–2). A Liverpool látványos és nagyon izgalmas mérkőzésen szerezte meg a három pontot – a West Ham Jarrod Bowen révén még kihagyott egy ordító helyzetet a 89. percben –, egymás után a tizennyolcadik bajnokiját nyerte meg, és ismét 22 pontra növelte az előnyét a Manchester Cityvel szemben.

A Liverpool a Premier League-érában a második együttes, amely 18 egymást követő bajnoki mérkőzést is meg tudott nyerni, Jürgen Klopp gárdája immár Pep Guardiola Manchester Cityjével együtt társrekorder!

ANGOL PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ
Liverpool–West Ham United 3–2 (Wijnaldum 9., Szalah 68., Mané 81., ill. I. Diop 12., Fornals 54.)
KORÁBBAN
Arsenal–Everton 3–2
(Nketiah 27., Aubameyang 33., 46., ill. Calvert-Lewin 1., Richarlison 45+4.)
Manchester United–Watford 3–0
(Bruno Fernandes 42. – 11-esből, Martial 58., Greenwood 75.)
Wolverhampton Wanderers–Norwich City 3–0 (Diogo Jota 19., 30., Jiménez 50.)
Leicester City–Manchester City 0–1 (Gabriel Jesus 80.)
Burnley–AFC Bournemouth 3–0 (Vydra 53., Jay Rodriguez 61. – 11-esből, McNeil 87.)
Crystal Palace–Newcastle United 1–0 (Van Aanholt 44.)
Sheffield United–Brighton& Hove Albion 1–1 (Stevens 26., ill. Maupay 30.)
Southampton–Aston Villa 2–0 (Long 8., Armstrong 95.)
Chelsea–Tottenham Hotspur 2–1 (Giroud 15., Marcos Alonso 48., ill. Rüdiger 89. – öngól)

1. Liverpool 27 26 1 64–17 +47 79
2. Manchester City 27 18 3 6 68–29 +39 57
3. Leicester City 27 15 5 7 54–27 +27 50
4. Chelsea 27 13 5 9 45–37 +8 44
5. Manchester United 27 11 8 8 41–29 +12 41
6. Tottenham 27 11 7 9 44–36 +8 40
7. Sheffield United 27 10 10 7 29–26 +3 40
8. Wolverhampton 27 9 12 6 38–32 +6 39