A Liverpool Londonban harmadolta fel a Tottenhamet

2014.08.31. 14:26
Sterling nagyszerűen játszott, a Pool nyerőembere volt (Fotó Action Images)
A Liverpool magabiztos, 3–0-s győzelmet aratott a Tottenham otthonában az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) harmadik fordulójának vasárnapi rangadóján.

Minden szem a „vörösök" mezében debütáló Mario Balotellire szegeződött, de a gólokat Sterling, Gerrard és Moreno szerezték, miközben két liverpooli klubrekordot is hozott a találkozó, amely a Spurs első bajnoki vereségét jelentette a szezonban.

Brendan Rodgers két csatárral, Daniel Sturridge-dzsal és Mario Balotellivel küldte pályára a csapatát, míg az előzőleg a kezdőbe ígért Adam Lallana még a padra se fért oda. A Tottenhamben Adebayor kezdett elöl Lamela, Chadli és Eriksen támogatásával.

Hatalmas iramban kezdődött a mérkőzés és a Liverpool kapta el jobban a fonalat, Balotelli már a második perc végén gólt fejelhetett volna. Öt perccel később azonban már nem volt ellenszer a Pool támadása ellen: Daniel Sturridge indította a jobb oldalon Hendersont, utóbbi pedig szép mozdulattal tálalt a hosszún érkező Raheem Sterling elé, aki közelről nem is hibázott. 0–1.

Rekordbeállítás a Liverpoolnál: a „vörösök” a legutóbbi 16 idegenbeli bajnokijukon mindig szereztek legalább egy gólt. Erre korábban csak 1987 májusa és 1988 márciusa között volt példa.

A középkezdés után Adebayor szinte azonnal egyenlíthetett volna, de a togói átemelése nem talált kaput. A Tottenham nem játszott rosszul a folytatásban, többet birtokolta a labdát, mégis a Liverpool újabb gólja volt benne inkább a játékban.

Sturridge veszélyesen mozgott, Balotelli is próbálkozott, ám csak kihagyott helyzetekig jutott (28 méterről nem találta el az üres kaput), miközben a hazai közönség minden labdaérintésénél próbálta kizökkenteni. A félidő utolsó és legnagyobb helyzete a hazaiak, pontosabban Chadli előtt adódott, a belga válogatott futballista 14 méterről lőhetett tiszta helyzetben, de a kapusba bombázott.

A második félidőben azonnal növelte az előnyét a Pool: az PL-szezon eddigi felfedezettje, az első két bajnokin kétszer is eredményes Eric Dier rántotta le Joe Allent a tizenhatoson belül, a vendégek büntetőt kaptak. Steven Gerrard állt a labda mögé és nem hibázott, precízen a jobb alsóba lőtt. 0–2.

A Liverpool csapatkapitánya ezzel két klubrekordot is felállított: 43. büntetőjét értékesítette a „vörösök” mezében, ebből 29-et a PL-ben – ennél többet csak Lampard (43) és Shearer (56) szerzett –, emellett pedig ő a klub első játékosa, aki 16 egymást követő szezonban eredményes tudott lenni.

Ezzel rettentő nehéz helyzetbe került a Tottenham, a ráncok pedig tovább sűrűsödtek a menedzser, Mauro Pochettino arcán a 60. percben, amikor Alberto Moreno egymaga kontrázta le a csapatát: a Sevillától igazolt balhátvéd a saját térfelén szerelt, majd levágott egy jó 60-70 méteres sprintet a bal oldalon, a végén pedig 13 méterről a hosszú alsó sarokba lőtt. 0–3.

A folytatásban becsületesen, de reménytelenül ment előre a Tottenham, újabb gólt azonban Sterling szerezhetett volna, ám szépségdíjas cselsorozata után gyengén lőtt kapura.

Az eredmény már nem változott, a Liverpool a Manchester City ellen elveszített rangadó után egy héttel fontos és értékes győzelmet aratott, miközben a Spurs első szezonbeli pontvesztése fájdalmasra sikerült, ráadásul a legutóbbi három, Liverpool elleni bajnokiját 0–12-es gólkülönbséggel zárta a londoni együttes, amely továbbra is gyalázatosan szerepel az előző szezon top 4 angol csapata ellen.