PL: Toney ismét betalált, a Brentford legyőzte a Fulhamet

2023.03.06. 23:02
Ivan Toney ezúttal is higgadtan értékesítette a megítélt tizenegyest (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójának záró mérkőzésén a Brentford 3–2-re legyőzte a Fulhamet.

A hazaiak remekül kezdték a mérkőzést, már a 6. percben megszerezték a vezetést – jobb oldali szöglet után Ethan Pinnockhoz került a labda, a védő megpattanó lövése utat talált a kapuba. 1–0

Nagyjából fél órán át őrizte az előnyét a Brentford, ám az első félidő hajrájában kiegyenlített a Fulham – Andreas Pereira szabadrúgása a kapufán csattant, a kipattanóból Manor Szolomon fejelt az üres kapuba. 1–1

A fordulás után jött a szokásos Ivan Toney-gól, az angol csatár az 51. percben tizenegyesből volt eredményes. 2–1

Egy kis stat: a Brentford támadója immár 15 gólos a Premier League-ben, csak Erling Haaland (27) és Harry Kane (18) keserítette el többször az ellenfelek kapusát.

Öt perccel a rendes játék vége előtt Mathias Jensen (3–1) is betalált, így Carlos Vinícius hiába lőtt gólt a 90+9. percben, már nem maradt ideje a Fulhamnek az egyenlítésre – 3–2-re győzött a Brentford.

Amely a sikernek köszönhetően egy pontra van a londoni egyesülettől a tabellán.

ANGOL PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ
Brentford–Fulham 3–2
(Pinnock 6., Toney 51. – 11-esből, M. Jensen 85., ill. Szolomon 39., Carlos Vinícius 90+9.)

KORÁBBAN
Arsenal–AFC Bournemouth 3–2 (Partey 62., White 70., Nelson 90+7., ill. Billing 1., Senesi 57.)
Aston Villa–Crystal Palace 1–0 (J. Andersen 27. – öngól)
Kiállítva: C. Doucouré (Palace, 62.)
Brighton & Hove Albion–West Ham United 4–0 (Mac Allister 18. – 11-esből, Veltman 51., Mitoma 69., Welbeck 89.)
Hegyi Krisztián kispados volt a West Hamnél
Chelsea–Leeds United 1–0 (W. Fofana 53.)
Wolverhampton Wanderers–Tottenham Hotspur 1–0 (Adama Traoré 82.)

Manchester City–Newcastle United 2–0
(Foden 15., B. Silva 67.)
Southampton–Leicester City 1–0 (Alcaraz 35.)
Nottingham Forest–Everton 2–2 (B. Johnson 19., 77., ill. Gray 10. – 11-esből, Doucouré 29.)
Liverpool–Manchester United 7–0 (Gakpo 43., 50., Núnez 47., 75., Szalah 66., 83., Firmino 88.)

1. Arsenal 26 20 3 3 59–25 +34 63
2. Manchester City 26 18 4 4 66–25 +41 58
3. Manchester United 25 15 4 6 41–35 +6 49
4. Tottenham 26 14 3 9 46–36 +10 45
5. Liverpool 25 12 6 7 47–28 +19 42
6. Newcastle 24 10 11 3 35–17 +18 41
7. Fulham 26 11 6 9 38–34 +4 39
8. Brighton & Hove Albion 23 11 5 7 43–29 +14 38