PL: őrült meccsen nyert az Arsenal; győzött a Chelsea is; kikapott a Spurs

B. D. K.B. D. K.
2023.03.04. 18:09
Olekszandr Zincsenko öröme (Fotó: Getty Images)
A „nagy hatosba” tartozó csapatok közül az éllovas Arsenal drámai meccsen nyert, a Chelsea is begyűjtötte mindhárom pontot, míg a Tottenham kikapott az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójának szombati játéknapján.

ARSENAL–BOURNEMOUTH

Szenzációsan indult a mérkőzés, no nem az „ágyúsuk” számára. A Bournemouth ugyanis 9.11 másodperccel a kezdőrúgás után megszerezte a vezetést, Philip Billinget ünnepelhették a társak (0–1).

Ez volt a Premier League történetében a második leggyorsabb gól. A rekordot Shane Long tartja 2019 áprilisából, az ír csatár a Southampton színeiben 7.69 másodperc alatt talált be a Watfordnak.

A villámgyors gól megadta az alaphangot. Az Arsenal mindent megtett az egyenlítés érdekében, ám a vendégek oldaláról jegyezhettük fel a legnagyobb helyzetet az első félidőben, igaz, Aaron Ramsdale védése előtt valószínűleg már lesen tartózkodott egy bournemouthi. Mikel Artetáék hiába próbálkoztak 14-szer is, a két csapat xG-je (várható gólok a helyzetek minősége alapján) ugyanannyi volt (1.17).

Az észak-londoniak egyébként majdnem kaptak egy büntetőt, de a VAR nem jelzett a játékvezetőnek, hogy nézze vissza az alábbi jelenetet a tizenhatoson belülről.

Az első játékrészben egyébként Leandro Trossard-t sérülés miatt le kellett cserélnie az Arsenal menedzserének.

A szünet után ismét meglepte a Bournemouth a hazaiakat, az 57. percben Marcos Senesi bólintott a kapuba (0–2).

Nagy bajba került az Arsenal, de egy sarokrúgás után Thomas Partey rövid időn belül szépített (1–2).

Vérszemet kaptak az „ágyúsok”, Ben White a 70. percben egyenlített. A labda nem érte a hálót, de a lényegen ez mit sem változtat (2–2).

Mint írtuk, az első félidőben is volt egy vitatott szituáció kezezés után, a másodikban pedig újabb kettőt jegyezhettünk fel, de egyikért sem kapott büntetőt az Arsenal. Szerkesztőségünket is megosztották ezek a jelenetek.

A végén jött a dráma, a 97. percben Reiss Nelson bombázott a kapuba (3–2). A bajnokok szerencséje?

Artetáék egy újabb olyan meccset nyertek meg, amikor a hosszabbításba lépve nem voltak még előnyben. Ez a győzelem és három pont még nagyon sokat érhet nekik a végelszámoláskor.

CHELSEA–LEEDS

A londoni „kékek” Wesley Fofana fejes góljával gyűjtötték be mindhárom pontot. Graham Potter együttese hat nyeretlen tétmérkőzés után győzött ismét.

WOLVERHAMPTON–TOTTENHAM

Hiába volt jóval több helyzete a Spursnek, Adama Traoré szépségdíjas góljával a Wolves győzött. Ennek az eredménynek a Newcastle és a Liverpool is örülhet.

ANGOL PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ

Arsenal–AFC Bournemouth 3–2 (Partey 62., White 70., Nelson 90+7., ill. Billing 1., Senesi 57.)
Aston Villa–Crystal Palace 1–0 (J. Andersen 27. – öngól)
Kiállítva: C. Doucouré (Palace, 62.)
Brighton & Hove Albion–West Ham United 4–0 (Mac Allister 18. – 11-esből, Veltman 51., Mitoma 69., Welbeck 89.)
West Ham: Hegyi Krisztián kispados volt.
Chelsea–Leeds United 1–0 (W. Fofana 53.)
Wolverhampton Wanderers–Tottenham Hotspur 1–0 (Adama Traoré 82.)