Brutális kiütés: a Liverpool hét gólt vágott az MU-nak!

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.03.05. 17:20
Szalah első lövése nem sikerült jól, aztán nagyon beindult (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójának rangadóján a Liverpool 7–0-ra kiütötte a Manchester Unitedet, amivel történelmi sikert aratott.

PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ
LIVERPOOL–MANCHESTER UNITED 7–0 (1–0)
Liverpool
, Anfield, 53 001 néző. Vezette: A. Madley
LIVERPOOL: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Robertson – J. Henderson (Bajcetic, 79.), Fabinho (Milner, 79.), Elliott (C. Jones, 86.) – Szalah, Gakpo (Firmino, 79.), Núnez (Jota, 79.). Menedzser: Jürgen Klopp
MAN. UNITED:De Gea – Dalot, Varane, Lisandro Martínez (Malacia, 77.), L. Shaw–Casemiro (Sabitzer, 77.), Fred (McTominay, 59.) – Antony, Bruno Fernandes, Rashford (Elanga, 86.) – Weghorst (Garnacho, 59.).Menedzser:Erik ten Hag
Gólszerző: Gakpo (43., 50.), Núnez (47., 75.), Szalah (66., 83.), Firmino (88.)

Nagy iramot diktáltak a csapatok, a mérkőzés elején a Liverpool lépett fel agilisabban, de az első helyzet a Manchester United előtt adódott, ám Antony lövését védte Alisson. A félidő közepétől már inkább az MU uralta a játékot az Anfielden, Bruno Fernandes fejében pedig benne maradt a gól. Ezt követően is egy-két manchesteri lehetőséget lehetett feljegyezni, illetve egy lesgólt. Érvényes találatot viszont a Mersey-partiak szereztek, Cody Gakpo talált a kapuba a szünet előtt nem sokkal. 1–0

Aztán ami a második félidőben következett, arra senki sem számított. Két perc sem telt el a játékrészből, amikor Darwin Núnez közelről fejelt a kapuba, három perc múlva pedig ismét Gakpo járt túl David de Gea eszén. Lendületben maradt a Pool, de az újabb gólra negyedórát várni kellett, amikor Mohamed Szalah bombázott a léc alá, ezzel pedig biztossá vált, hogy eldőlt a mérkőzés.

Pár perc telt csupán eseménytelenül, de aztán jöttek a további izgalmak. A ma gyenge napot kifogó Marcus Rashford szépíthetett volna, ám csak a kapufát találta el, amit Núnez bosszult meg két perccel később – innentől pedig teljesen szétestek a „vörös ördögök”. A hátralévő időben még kétszer vette be ellenfele kapuját a hazai együttes, előbb Szalah talált be, aki a 129. bajnoki gólját szerezte Liverpool-mezben, amivel feljött a 6. helyre a klub örökrangsorában, illetve – ha csak az 1992 óta létező Premier League-et nézzük – nála több gólt senki sem lőtt a „vörösök” mezében. A végeredményt a csereként beálló Roberto Firmino állította be Szalah második gólpassza után. 7–0

Bár a Liverpool – amely a mai találkozón nyolc kaput eltaláló lövésből talált be hétszer – lőtt már hét gólt a Manchester Unitednek – 1895. október 12-én 7:1-re, 1908. március 25-én 7:4-re nyert ellene –, hétgólos különbséggel még sosem tudta legyőzni. Az MU számára pedig ez csúcsbeállítás, mivel története során eddig háromszor kapott ki 7:0-ra – ennél többre még nem volt példa –, legutóbb 1931. december 26-án a Wolverhampton Wandererstől még a másodosztályban.

20. Bournemouth25561424–51–2721
Történelmi sikert aratott a Liverpool (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 2–3

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek! A Liverpool hét gól lőve ütötte ki a Manchester Unitedet!

90. perc: Három percet hosszabbít a játékvezető.

88. perc: ÚJABB GÓL! MI VAN ITT?!Szalah indította Firminót, aki 5 méterről, fordulásból De Gea lábai között lőtt a kapuba! 7–0

86. perc: Változtatás mindkét oldalon. A hazaiaknál Jones állt be Elliott helyére, míg a vendégeknél Elanga kapott lehetőséget Rashford helyén.

84. perc: Szalah sárgult be a mezlevétel miatt.

Szalah klubrekordot döntött a második góljával (Fotó: AFP)

83. perc: GÓL! EZ MÁR NAGYON CSÚNYA!Megint a jobb oldalon támadott a Pool, és bár úgy tűnt, végül nem lesz a lehetőségből semmi, de Firmino rárúgta a labdát a védőre, ami épp Szalah elé került, aki pedig 7 méterről a hálóba lőtt! 6–0

79. perc: Négy hazai csere. Lejön Henderson,Núnez, Gakpo és Fabinho, beállBajcetic, Jota, Firmino és Milner.

77. perc:Sabitzer jön Casemiro helyére az MU-nál, illetve Malacia váltja Martínezt.

75. perc: GÓL! EZ MÁR KIÜTÉS!Henderson ívelt be balról, Núnez pedig 6 méterről a bal felső sarokba csúsztatott! 5–0

Rashfordnak sem ment, az MU-csatár csak kapufáig jutott (Fotó: AFP)

73. perc: KAPUFA! Fernandes indítása után Rashford eltolta a labdát a kapus mellett, de már kisodródott, és az alapvonaltól nem messze már csak a kapufát tudta eltalálni!

66. perc: GÓL! MÁR A NEGYEDIK!Megint kontrázott a hazai csapat, Núnez első indítása elakadt, de a második próbálkozásával már oda tudta pöcizni a labdát Szalahnak, aki 14 méterről brutálisan bevágta azt úgy, hogy a lécről vágódott a labda a kapuba! 4–0

64. perc: Nagyon csúnyán eltalálta Gakpót McTominay, a sárga volt a minimum.

61. perc: Martínez pakolt oda Gakpónak, sárga lap.

59. perc: Kettős vendégcsere.Garnacho Weghorstöt,McTominay Fredet váltja.

58. perc:Alexander-Arnold szöglete után Konaté fejelt 5 méterről kevéssel mellé!

56. perc: Robertson tekert 10 méterről nem sokkal a bal kapufa mellé!

54. perc: Alissonnak adták haza a labdát, de a kapus rosszul vette át, Fernandes pedig majdnem lecsapott a labdára, viszont Alisson még közbe tudott avatkozni. A vendégek büntetőt reklamáltak, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

53. perc: Antony kapott sárga lapot.

A második félidőben hengerelt a Liverpool (Fotó: AFP)

50. perc: GÓL! MÁR HÁROM VAN KÖZTE!Kontrát indított a Liverpool, Szalah futott végig a jobb szélen, majd pompásan ugratta ki Gakpót, aki pedig 4 méterről De Gea mellett a kapu jobb oldalába emelte a labdát! 3–0

49. perc: Antony lőtt 20 méterről, de épp Alisson kezébe.

47. perc: GÓL! OTT A MÁSODIK HAZAI TALÁLAT!Szalah beadása még lepattant Shaw-ról, de Elliott már középre bombázta a labdát jobbról, Núnez pedig 5 méterről a kapu közepébe fejelt! 2–0

Csere egyik oldalon sem volt.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

Gakpo szerzett vezetést a Liverpoolnak (Fotó: AFP)

Közel állt a gólhoz az MU az első félidőben, ám végül a Liverpool szerzett – érvényes – találatot, méghozzá az első kaput eltaláló lövéséből. Így némileg meglepő a hazai vezetés, de még semmi sem dőlt el, hozhat fordulatokat a második félidő.

Sárga lapok: 1–0

45+1. perc: Vége az első félidőnek!

45. perc: Egy perc a ráadás.

43. perc: GÓL! VEZET A LIVERPOOL!Robertson indította Gakpót, aki befelé tolta a labdát Varane mellett, majd 12 méterről a bal alsóba lőtt! 1–0

42. perc: Lesgól! Fernandes beadása után Casemiro bólintott 6 méterről a kapuba, de egyértelműen lesről.

41. perc:Fabinho buktatta Rashfordot, így megkapja a meccs első sárgáját.

33. perc: Shaw beívelése után Dalot fejelt a tizenegyespont magasságában, de pont középre ment a labda.

27. perc: Rashford kapott remek indítást Shaw-tól, majd 15 méterről egyből próbálta kapura tenni a labdát, de nem volt benne erő, így Alisson könnyedén fogta.

26. perc: Nagy MU-helyzet! Dalot jobb oldali beadása után Fernandes fejelt 6 méterről, a labda pedig centikkel ment el a bal kapufa mellett!

Varane (balra) és Núnez párharca (Fotó: AFP)

22. perc: Robertson lőtt 12 méterről, Martínez viszont kifejelte a labdát De Gea elől. Bár valószínűleg mellé ment volna.

19. perc: Núnez találta el rosszul 10 méterről a labdát, lecsúszott lövése nem jelentett veszélyt.

14. perc: Szalah lőtt jócskán mellé/fölé 17 méterről.

A hazaiak tiszta pirosban játszanak, a vendégek fehér felsőt és fekete nadrágot viselnek.

9. perc: Az első helyzet! Antony lőtt 20 méterről, a jobb alsót célozta meg, de Alisson kitenyerelte a labdát!

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A United indította útjára a labdát.

A Liverpool-szurkolók kiállnak Jürgen Klopp mellett (Fotó: AFP)

A mérkőzés beharangozóját ide kattintva olvashatják el.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Liverpool–Manchester United északnyugati rangadó a Premier League-ben!