PL: a Man. Citynek nem okozott problémát a Newcastle legyőzése

2023.03.04. 15:24
Haaland kiosztott egy gólpasszt a meccsen (Fotó: Getty Images)
A Manchester City 2–0-ra legyőzte a Newcastle Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójának első mérkőzésén.

Nem kezdett rosszul a Newcastle United, a vendégeknek voltak veszélyes támadásai, beadásai, viszont Phil Foden szólója után a Manchester City szerezte meg vezetést (1–0). A labda Sven Botmanen pattant meg, aki az angol Ligakupa döntőjében Marcus Rashford lövésénél is peches volt.

Nem volt sok helyzet az első félidőben, a gólon kívül egyszer sem találták el a kaput a csapatok.

A fordulás után próbáltak váltani a „szarkák”, a játékrész közepén közel is kerültek az egyenlítéshez. Mikor azonban már kezdtük elhinni, hogy izgalmas lesz a hajrá, a City egy labdaszerzés után ismét betalált. A 67. percben a két perccel korábban pályára lépő Bernardo Silva volt eredményes, de ki kell emelni Erling Haaland is, aki remek gólpasszt adott (2–0).

Újabb gól már nem született (ez volt Edersonnak a 100. kapott gól nélküli bajnokija a PL-ben), így Pep Guardioláék mindhárom pontot begyűjtötték. Győzelmével a Manchester City két pontra feljött az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Arsenalra. Ezzel szemben a Newcastle egyre jobban távolodik a Bajnokok Ligáját érő negyedik helytől, a gárda sorozatban ötödik tétmeccsén maradt nyeretlen, és zsinórban a harmadik vereségét szenvedte el.

ANGOL PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ
Manchester City–Newcastle United 2–0
(Foden 15., B. Silva 67.)

Később
Arsenal–AFC Bournemouth 3–2 (Partey 62., White 70., Nelson 90+7., ill. Billing 1., Senesi 57.)
Aston Villa–Crystal Palace 1–0 (J. Andersen 27. – öngól)
Kiállítva: C. Doucouré (Palace, 62.)
Brighton & Hove Albion–West Ham United 4–0 (Mac Allister 18. – 11-esből, Veltman 51., Mitoma 69., Welbeck 89.)
West Ham: Hegyi Krisztián kispados volt.
Chelsea–Leeds United 1–0 (W. Fofana 53.)
Wolverhampton Wanderers–Tottenham Hotspur 1–0 (Adama Traoré 82.)

Southampton–Leicester City 1–0 (Alcaraz 35.)