PL: Szalah százados lett, fordított a Bournemouth ellen a Pool

H. T.H. T.
2020.03.07. 15:23
Sadio Mané egy góllal és egy gólpasszal jártul hozzá a Liverpool sikeréhez (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában a Liverpool hazai pályán 2–1-re legyőzte a Bournemoutht.

A kilencedik percben máris hátrányba került Jürgen Klopp csapata: Callum Wilson billentette ki egyensúlyából Joe Gomezt, de a játék mehetett tovább, Jefferson Lerma lapos középre gurítását pedig Wilson a kapuba rúgta, 0–1.

Néhány perccel később Aké egy szöglet után megduplázhatta volna a vendégek előnyét, de Adrián kapus észnél volt.

A hazaiak mezőnyfölénye a 25. percben érett góllá, a sérült Steve Cook helyett alig öt perccel azelőtt beálló Jack Simpson vesztette el a labdát, amire Sadio Mané csapott le, passzolt Mohamed Szalahnak, aki tűpontosan helyezett a kapu bal alsó sarkába.1–1

Ez volt az egyiptomi támadó 100. angol bajnokija a vörösök színeiben. Ő az első játékos, aki Michael Owen után (2000–2001–2002–2003) három egymás utáni kiírásban idényenként legalább húsz bajnoki gólt szerez a csapatban. Századik meccsén egyébként a 70. gólját szerezte Szalah. Ennyi idő alatt eddig egy Pool-játékos sem tudott ennyiszer betalálni a PL-ben. Fernando Torres 63 gólig jutott száz meccsen.

A 33. percben Virgil van Dijk fülelt le egy labdát a pálya közepén, majd remekül indította Manét, aki nem hibázott, megszerezte a vezetést a Liverpoolnak.2–1

A második félidőben mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de újabb gólt egyik gárda sem szerzett, 2–1 maradt a végeredmény, a Liverpool újabb lépést tett a bajnoki cím felé.

Ebben az idényben a Szalah, Mané kettős összesen 27 gólnál jár angol bajnoki meccsen az Anfielden.

A Pool legközelebb szerdán lép pályára, a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján az Atlético Madridot fogadja. Az első mérkőzésen a spanyolok nyertek 1–0-ra.

ANGOL PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ
Burnley–Tottenham Hotspur 1–1
(Ch. Wood 13., ill. Alli 50. – 11-esből)
Arsenal–West Ham United 1–0 (Lacazette (78.)
Crystal Palace–Watford 1–0 (J. Ayew 28.)
Sheffield United–Norwich City 1–0 (Sharp 37.)
Southampton–Newcastle United 0–1 (Saint-Maximin 79.)
Wolverhampton Wanderers–Brighton & Hove Albion 0–0
Liverpool–Bournemouth 2–1 (Szalah 25., Mané 33., ill. C. Wilson 9.)BŐVEBBEN ITT!