PL: nyert, és elmozdult az utolsó helyről a Leicester

B. D. K.B. D. K.
2022.10.20. 22:27
Mitrovics (balra) és Reed is eredményes volt (Fotó: Getty Images)
A Fulham 3–0-ra legyőzte odahaza az Aston Villát, míg a Leicester City 2–0-ra nyert a Leeds United ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 12. fordulójának csütörtöki játéknapján.

A Fulham és az Aston Villa együttesen 21 kísérletet mutatott fel az első félidőben, melyek közül 12 is eltalálta a kaput. Gólt azonban csak a londoni csapat szerzett, a 36. percben egy sarokrúgás után Harrison Reedhez került a labda, aki a tizenhatos vonaláról gyönyörűen lőtt a hosszú sarokba (1–0). (VIDEÓ ITT!)

A második játékrész már jóval kevesebb helyeztet hozott. A 63. percben megfogyatkozott a Villa, miután Douglas Luiz összetűzésbe került Alekszandar Mitroviccsal.

A szerb csatár pár perc múlva büntetett is, ismét tizenegyesből volt eredményes. Ő harcolta ki egyébként, de majdnem kihagyta, Emiliano Martínez közel volt, hogy hárítson (2–0). (VIDEÓ ITT!)

A 83. percben Tyrone Mings lábáról bepattant még egy labda a vendégek kapujába (VIDEÓ ITT!), ezzel alakult ki a 3–0-s végeredmény.

LEICESTER–LEEDS

Nem sokáig kellett várni az első hazai gólra. A 16. percben az ellenfél térfelén megszerezték a labdát a „rókák”, majd Dennis Praet lapos beadásába Robin Koch tette bele szerencsétlenül a lábát (1–0). (VIDEÓ ITT!)

A 30. perc jöhetett volna az egyenlítés, de Luis Sisnisterra csak a kapufát találta el.

Pár perccel később aztán megduplázta előnyét a Leicester. Harvey Barnes vette be a kaput, akinek ez volt a hetedik mérkőzésén a hatodik gólja a Leeds ellen. Remek akció volt (2–0). (VIDEÓ ITT!)

A fordulás után újabb találatot már nem jegyezhettünk fel, így nyert a Leicester, amely elmozdult az utolsó helyről.