Bruno Fernandes parádés gólt lőtt, az MU elintézte a Spurst

D. Á.D. Á.
2022.10.19. 21:10
Fernandes góljával dőlt el a három pont sorsa (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 12. fordulójában a Manchester United 2–0-ra legyőzte a Tottenhamet.

ANGOL PREMIER LEAGUE

12. FORDULÓ
MANCHESTER UNITED–TOTTENHAM HOTSPUR 2–0 (0–0)
Manchester,
Old Trafford. Vezette: Hooper
MANCHESTER: De Gea – Dalot, Varane, Lisandro Martínez, Shaw – Casemiro (Eriksen, 87.), Fred – Antony (McTominay, 76.), Bruno Fernandes, Sancho (Elanga, 87.) – Rashford. Menedzser: Erik ten Hag
TOTTENHAM: Lloris – Romero, Dier (D. Sánchez, 82.), B. Davies – Doherty (Sessegnon, 82.), Bentancur (Skipp, 89.), Bissouma (Lucas Moura, 82.), Hojbjerg, Perisic (Spence, 89.) – Szon Hung Min, Kane. Menedzser: Antonio Conte
Gólszerző: Fred (47.), Bruno Fernandes (69.)

A Manchester United az első perctől uralta a mérkőzést, Hugo Llorisnak többször is óriási bravúrra volt szüksége ahhoz, hogy meccsben tartsa a Tottenhamet, amely úgy tűnt, megelégedne az egy ponttal is idegenben.

A 10. percben a kapufa is megmentette a londoniakat, Antony szépen húzott befelé, tekerésénél a francia kapus is csak imádkozhatott.

Ami az első félidőben nem jött össze, az szinte azonnal a fordulás után – a 47. percben a saját térfelén szórta el a labdát Dier, Fernandes Antonynak tette, a brazil keresztbe passzolt Sanchónak. Az angol szélső legurított Frednek, a lövésébe Davies pont úgy ért bele, hogy Llorisnak esélye se legyen védeni. 1–0

A vezető gól után Rashford szinte azonnal megduplázhatta volna a hazaiak előnyét, ám Lloris ismét résen volt. A rutinos kapus remekül teljesített, ám még neki sem volt esélye a 69. percben Bruno Fernandes lövésénél, aki egy gyors kontra után került lövőhelyzetbe, s zseniálisan tekert a bal felső sarokba. 2–0

A második góllal gyakorlatilag minden eldőlt, a Tottenham Hotspur pedig egy újabb rangadón teljesített pocsékul. A Manchester United viszont ezzel a sikerrel már elmondhatja magáról, hogy a Liverpoolt, az Arsenalt és a Spurst is legyőzte az Old Traffordon.

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA

SZERDÁN JÁTSZOTTÁK
AFC Bournemouth–Southampton 0–1 (C. Adams 9.)
Brentford–Chelsea 0–0
Liverpool–West Ham United 1–0 (D. Núnez 22.)
Newcastle United–Everton 1–0 (Almirón 31.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: itt a vége, az MU simán nyert!

90. perc: négy perc a ráadás.

89. perc: még kettőt cserél a Spurs – Skipp állt be Bentancur helyére, Perisicet Spence váltotta.

87. perc: kettőt cserél a Manchester United – Elanga Sanchót, Eriksen Casemirót váltotta.

82. perc: Bissouma, Dier, és Doherty jött le, Moura, Sánchez, és Sessegnon jött be.

81. perc: Marucs Rashford pazar labdát adott Bruno Fernandesnek, aki zseniálisan elfektette Llorist. A támadó középpályás az üres kapuba passzolt, amikor a partjelző emelte a zászlót. Les!

76. perc: csere a hazaiaknál, Antony hagyta el a pályát, McTominay állt be a helyére.

74. perc: Rashford vezette rá Dierrel, befelé tolta, majd tiszta erőből lőtt kapura – Lloris erre is leért, így marad a 2–0.

69. perc: FANTASZTIKUS GÓL, KETTŐVEL MEGY AZ MU! Néhány másodperce még a Spurs tanyázott a hazaiak tizenhatosánál, a gyors kontra után viszont Bruno Fernandes került lövőhelyzetbe tizenöt méterről. A portugál zseniálisan tekert a bal felsőbe. 2–0

64. perc: ismét beszorul a Spurs. Szinte minden vendégjátékos a saját tizenhatosánál védekezett, Dalot lövése így lepattant.

60. perc: Bissouma vette át ügyetlenül a labdát, ráadásul el is késett utána. Ki kell rúgni a labdát, hogy ápolják Bruno Fernandest.

55. perc: hosszú idő után ismét Antony próbálkozott. Ahogyan megszokhattuk, jobbról húzott befelé, s visszarúgta volna a rövidre, de kicsit pontatlanra sikerült a lövés.

52. perc: Casemiro csúnyán beleszállt Dohertybe, a jutalma egy sárga lap.

50. perc: Kane került lövőhelyzetbe a tizenhatos vonalán, Martínez az utolsó pillanatban odaért, a lövés így nem talált kaput.

48. perc: MAJDNEM OTT A MÁSODIK! Rashford tört be a tizenhatoson belülre, ballal leadott lövését elképesztő mordulattal védte Lloris.

47. perc: VEZET A MANCHESTER UNITED! A saját térfelén szórta el a labdát Erik Dier, Fernandes Antonynak tette, a brazil pedig keresztbe Sanchónak. Az angol szélső legurított Frednek, a lövésébe Davies pont úgy ért bele, hogy Llorisnak esélye se legyen védeni. 1–0

46. perc: jöhet a folytatás, az MU indította útjára a labdát.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: itt a vége az első félidőnek, egyelőre gól nélküli mérkőzést láthatunk.

45. perc: két perc a hosszabbítás.

45. perc: Dalotot rossz helyen kapta el a labda, ápolásra szorul.

44. perc: Szon szerzett labdát a saját tizenhatosánál, s gyors kontrára invitálta a társakat. Szépen építette fel a támadását a vendégcsapat, Doherty passza után Kane tüzelt kisodródott helyzetből, De Gea könnyen védett.

38. perc: A Manchester United teljesen beszorítja a Spurst. Antony remekül húzott el Perisic mellett, s végül ismét egy távoli lövéssel próbálkozhatott Fred. Lloris látta, hogy mellé megy, nem is ugrott érte. Az viszont rejtély, hogy a „vörös ördögök” hogyan nem találtak még be...

33. perc: a Spurs most nagyjából egy percig megtartotta a labdát, s végül Szon lőtt tizennyolc méterről, de nem jelentett nagy veszélyt a kapura.

29. perc: VAJON MI KELL MÉG AZ MU-NAK? Casemiro mutatta meg klasszisát, ballal, kapásból vette célba a kaput. Lloris most csak imádkozott, az istenek pedig meghallgatták – néhány centivel kerülte el a labda a kaput.

26. perc: egyre nagyobb nyomást helyez a Manchester United a Spursre. Ezúttal Bruno Fernandes tüzelt húsz méterről, de a labda a kapu fölött hagyta el a játékteret.

24. perc: MICSODA JELENET! Dalot húzott el a jobb oldalon Perisic mellett, lágy beadására Shaw érkezett, s kapásból bombázott. Llorisnak nagy bravúrt kellett bemutatnia.

23. perc: veszélyes helyről jöhetett szabadrúgással a Manchester United – Bruno Fernandes szépen tekert a sorfal fölött, de nem volt benne elég csavar. Lloris a kapu fölé paskolta a labdát.

21. perc: ÓRIÁSI HELYZET MARADT KI! Fred remekül ugratta ki Marcus Rashfordot, aki állítás nélkül tüzelt a kapura a tizenhatoson belül. Lloris gyorsan leért, s nagyszerűen védett.

19. perc: parádés támadás a Spurstól. Lloristól indult az offenzíva, majd néhány másodperc alatt a francia kapustól Kane-hez jutott el a labda. Az angol remekül ívelt Doherty elé, aki egy lövőcsel után ballal tekert volna a kapu jobb oldalába – nem volt pontos a lövés, De Geának nem kellett védeni.

13. perc: gyors kontrát vezetett volna a Spurs – Szon szépen vitte el a védőket a jobb oldalra, így Kane könnyen megtalálta Perisicet. A horvát szélső egy az egyben cselezett volna, de kissé hosszan szöktette magát.

10. perc: KAPUFA! Antony cselezett befelé a jobb szélről, majd Arjen Robbenhez hasonlóan tekert a jobb alsó felé, a labda a kapufán csúszott meg, Lloris erre biztosan nem ért volna oda.

7. perc: Fred lőtt jó huszonöt méterről, Lloris a kapu fölé tolta a labdát.

6. perc: Lloris majdnem összehozta az év bakiját – Rashford ugrott volna ki, a francia kapus kimozdult, ám az egyik vendég védő hamarabb odaért, s kirúgta a labdát. Antony egyből visszarúgta, a lövése igencsak gyengére sikerült, de Lloris így is majdnem beütötte.

5. perc: szép próbálkozást láthatott a közönség! A jobb szélen Szon és Doherty játszott össze, az ír megtalálta Bentancurt, aki jobbal, kissé kiszorított helyzetből a hosszút vette célba. Lövése éppen csak, de mellé ment.

4. perc: megvan a mérkőzés első lövése – Diogo Dalot húzott befelé, majd ballal, tizenhét méterről szinte kirúgta a labdát a stadionból.

1. perc: elindult a mérkőzés, a Tottenhamnél a labda.

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

Íme, a kezdőcsapatok!

A két csapat legutóbbi mérkőzése igencsak emlékezetesre sikerült: Cristiano Ronaldo mesterhármasával a Manchester United 3–2-re legyőzte Antonio Conte együttesét. A portugál világklasszis – ahogyan azt már megszokhattuk ebben az idényben – csak a kispadon kezdi a találkozót.

A 2022–2023-as kiírásban is remekel a Tottenham angol válogatott csatára, Harry Kane tizenegy forduló alatt kilencszer volt eredményes, s a góllövőlista második helyét foglalja el Erling Haaland mögött.

A Manchester United és a Tottenham Hotspur is jó formában várja a rangadót – mindkét csapatnak egy veresége van az elmúlt öt Premier League-mérkőzésén. A „vörös ördögök” legutóbb a Newcastle Uniteddel játszottak gól nélküli döntetlent az Old Traffordon, míg a Spurs hazai pályán verte 2–0-ra az Evertont.