Összes helyzetét értékesítve ikszelt Manchesterben az Arsenal

2016.11.19. 13:28
Olivier Giroud megszerzi az Arsenal egyenlítő gólját (Fotó: Reuters)
Arsene Wenger csapata a 89. percben egyenlített a Manchester United otthonában, gyakorlatilag egyetlen helyzetből egy gólt és egy pontot termelt az Arsenal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 12. fordulójának szombati rangadóján.

ANGOL PREMIER LEAGUE
12. FORDULÓ

Manchester United–Arsenal 1–1 (Mata 68., ill. Giroud 89.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, STATISZTIKÁK, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

Remek formában, régóta húzódó bajnoki veretlenséggel a háta mögött, a szokásos pár sérülttel érkezett az Arsenal a Manchester United otthonába, hogy 2006 után ismét nyerjen, és a vendégek mellett szólt most, hogy a házigazdáktól Zlatan Ibrahimovic eltiltás, az Éric Bailly, Chris Smalling, Luke Shaw védőtrió pedig sérülés miatt hiányzott.

Természetesen a hazaiak léptek fel támadólag, de éppen úgy rohamoztak, ahogyan a londoniak szerepeltek a közelmúltban: nem rosszul, sőt kimondottan ígéretesen, valami azonban mindig hiányzott a végén az igazi sikerhez (itt a gólhoz).

Petr Cechnek védenie kellett párat, ám sem Paul Pogba, sem Anthony Martial lövései után nem kellett igazi bravúrt bemutatnia, míg a vendégkontrák teljesen veszélytelen voltak a karmester Mesut Özil és az Alexis Sánchez, Theo Walcott támadókettős „elbújása” miatt.

Nem változott a helyzet a pihenő után sem, így José Mourinho a pályára vezényelte Wayne Rooneyt, de nem ő, hanem Juan Mata döntötte el (majdnem) a mérkőzés sorsát, a második félidő első helyzetéből. Legalábbis sokáig úgy tűnt.

Ugyanis amikor már fogalmaztuk a „Véget ért az Arsenal 16 mérkőzéses veretlenségi sorozata, Mourinho pedig a szokásos szájkarate után a pályán is legyőzte legénységével Wenger csapatát. Mondhatni, szokásosan” – kitételt, a két londoni csereember egyenlített: Alex Oxlade-Chamberlain beadását Olivier Giroud mesterien fejelte a kapuba.

Arsene Wenger javított a José Mourinho elleni gyászos statisztikáján, és ezzel a döntetlennel gyakorlatilag most őt tekinthetjük győztesnek.

12. FORDULÓ

Tottenham Hotspur–West Ham United
3–2 (Winks 51. Kane 89, 91. – a másodikat 11-esből., ill. Antonio 24., Lanzini 68. – 11-esből.)
Crystal Palace–Manchester City 1–2 (Wickham 66., ill. Y. Touré 39., 83.)
Everton–Swansea City 1–1 (S. Coleman 89., ill. Sigurdsson 41. – 11-esből.)
Southampton–Liverpool 0–0
Stoke City–AFC Bournemouth 0–1 (Aké 26.)
Sunderland–Hull City 3–0 (Defoe 34., Anichebe 62., 84.)
Watford–Leicester City 2–1 (Capoue 1., Pereyra 13., ill. Mahrez 15. – 11-esből.)