nemzetisport.hu 2016.11.19 13:28 Frissítve: 2016.11.19 20:44

Összes helyzetét értékesítve ikszelt Manchesterben az Arsenal

Arsene Wenger csapata a 89. percben egyenlített a Manchester United otthonában, gyakorlatilag egyetlen helyzetből egy gólt és egy pontot termelt az Arsenal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 12. fordulójának szombati rangadóján.

Olivier Giroud megszerzi az Arsenal egyenlítő gólját (Fotó: Reuters)

ANGOL PREMIER LEAGUE
12. FORDULÓ

Manchester United–Arsenal 1–1 (Mata 68., ill. Giroud 89.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, STATISZTIKÁK, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

Remek formában, régóta húzódó bajnoki veretlenséggel a háta mögött, a szokásos pár sérülttel érkezett az Arsenal a Manchester United otthonába, hogy 2006 után ismét nyerjen, és a vendégek mellett szólt most, hogy a házigazdáktól Zlatan Ibrahimovic eltiltás, az Éric Bailly, Chris Smalling, Luke Shaw védőtrió pedig sérülés miatt hiányzott.

Természetesen a hazaiak léptek fel támadólag, de éppen úgy rohamoztak, ahogyan a londoniak szerepeltek a közelmúltban: nem rosszul, sőt kimondottan ígéretesen, valami azonban mindig hiányzott a végén az igazi sikerhez (itt a gólhoz).

Petr Cechnek védenie kellett párat, ám sem Paul Pogba, sem Anthony Martial lövései után nem kellett igazi bravúrt bemutatnia, míg a vendégkontrák teljesen veszélytelen voltak a karmester Mesut Özil és az Alexis Sánchez, Theo Walcott támadókettős „elbújása” miatt.

Nem változott a helyzet a pihenő után sem, így José Mourinho a pályára vezényelte Wayne Rooneyt, de nem ő, hanem Juan Mata döntötte el (majdnem) a mérkőzés sorsát, a második félidő első helyzetéből. Legalábbis sokáig úgy tűnt.

Ugyanis amikor már fogalmaztuk a „Véget ért az Arsenal 16 mérkőzéses veretlenségi sorozata, Mourinho pedig a szokásos szájkarate után a pályán is legyőzte legénységével Wenger csapatát. Mondhatni, szokásosan” – kitételt, a két londoni csereember egyenlített: Alex Oxlade-Chamberlain beadását Olivier Giroud mesterien fejelte a kapuba.

Arsene Wenger javított a José Mourinho elleni gyászos statisztikáján, és ezzel a döntetlennel gyakorlatilag most őt tekinthetjük győztesnek.

12. FORDULÓ

Tottenham Hotspur–West Ham United
3–2 (Winks 51. Kane 89, 91. – a másodikat 11-esből., ill. Antonio 24., Lanzini 68. – 11-esből.)
Crystal Palace–Manchester City 1–2 (Wickham 66., ill. Y. Touré 39., 83.)
Everton–Swansea City 1–1 (S. Coleman 89., ill. Sigurdsson 41. – 11-esből.)
Southampton–Liverpool 0–0
Stoke City–AFC Bournemouth 0–1 (Aké 26.)
Sunderland–Hull City 3–0 (Defoe 34., Anichebe 62., 84.)
Watford–Leicester City 2–1 (Capoue 1., Pereyra 13., ill. Mahrez 15. – 11-esből.)

VASÁRNAP JÁTSSZÁK
17.00: Middlesbrough–Chelsea (Tv: Spíler Tv)

Angol labdarúgás R. P.

CR ismét betalált. A West Ham a 95. percben büntetőt hibázott. A Brighton legyőzte a Leicestert.

2021.09.17 23:50:42

Angol labdarúgás CSILLAG PÉTER

ALAPVONAL. Olyankor általában a társaság legharsányabb tagja, mintha csak várta volna már a magas labdát, lélegzetvételnyi hatásszünet után beböfögi a kocsmaasztal fölött, a szurkolói lélek kéjes kíméletlenségével: „Hát a dagadt!”

2021.09.11 14:44:35

A portugál 12 év után játszott, és szerzett újabb gólokat. A Newcastle-nek nem sok esélye volt.

2021.09.01 16:57:58

Angol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Van a Premier League, és van a többi liga: C. Ronaldo, Varane, Sancho és R. Lukaku megszerzése csak a jéghegy csúcsa.

2021.08.31 12:35:11

Angol labdarúgás NAGY ZSOLT

Az idei Eb-döntő első gólját szerző játékos kettős lábtörését és José Mourinho terrorját is túlélte.