PL: kapitális Cech-hiba, Mhitarjan vereséggel debütált az Arsenalban

2018.01.30. 22:40
Henrih Mhitarjan sem tudott segíteni az Arsenalon (Fotó: AFP)
A Liverpool után az Arsenalt is megtréfálta a Swansea City, amely hátrányból felállva 3–1-re legyőzte a londoniakat az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójában.

Bár az elmúlt napokban Aubameyang lehetséges érkezése szolgáltatta a fő témát az Arsenalnála legfrissebb fejleményekről itt olvashat –, a londoniakra várt még egy kirándulás a Swansea Cityhez, egy nappal a téli átigazolási időszak zárását megelőzően.

A londoniak ugyan ezúttal nem számíthattak a betegség miatt kimaradó Wilshere-re, az Alexis Sánchez-üzlet részeként érkező Mhitarjan azonban ott volt a kispadon, a Chelsea-vel szóba hozott Giroud-hoz hasonlóan.

A bajnokság utolsó helyén szerénykedő Swansea a Liverpool ellen már megmutatta, hogy nem szabad leírni, és ennek megfelelően kezdett kedd este is. A walesi együttes már a 6. percben megszerezhette volna a vezetést, Ramsey azonban nagyot mentett a rövid saroknál. A vendégek középpályás egy perccel később már a Swansea kapuja előtt tűnt fel, és éppen csak lemaradt Iwobi beadásáról.

Az első negyedóra Clucas hatalmas helyzetével zárult, viszont hiába vezethette a labdát egy az egyben Petr Cech-re, el-Neni káprázatos becsúszással szerelni tudta az angol középpályást.

A Swansea többször is igencsak közel járt a vezető gól megszerzéséhez – elsősorban Jordan Ayew ficánkolt a londoni védők között –, a kihagyott helyzeteket azonban megbüntette az Arsenal: Özil találta meg remek íveléssel Nacho Monrealt, aki bal lábbal a rövid sarokba juttatta a labdát az ötös sarkáról (0–1). A spanyol balhátvéd már a negyedik gólját jegyezte a most zajló szezonban.

Nem kellett sokat várni a hazaiak válaszára, Özil labdavesztését követően Mawson ugratta ki nagyszerűen Sam Clucast, aki ezúttal már nem hibázott (1–1). Érdekesség, hogy a 27 esztendős játékos a második gólját jegyezte a Swansea-ban, és mindkettőt az Arsenal ellen szerezte.

A fordulás után egyre inkább átvette az irányítást az Arsenal, amely a 60. perctől már a debütáló Mhitarjant is a pályán tudhatta. Az örmény valószínűleg nem így képzelte a bemutatkozást, ugyanis egy perccel később megszerezte a vezetést a Swansea egy kapitális Cech-hiba után: a cseh kapus a hátrapasszolt labdát odaajándékozta az ellenfélnek, s Jordan Ayew köszönte szépen a lehetőséget (2–1).

A hazaiak nem sokkal később tovább növelhették volna az előnyt – ezúttal Mustafi hibázott nagyot –, Dyer viszont nagy helyzetben rosszul találta el a labdát, amely a bal kapufa érintésével került az alapvonal mögé.

A túloldalt Mhitarjan fejelt óriási helyzetben Fabianski kezei közé, igaz, az örmény egyébként is lesen volt. Arsene Wenger is érezte, hogy újabb változtatásra van szükség, beküldte a valószínűleg utolsó arsenalos mérkőzését játszó Giroud-t is, aki december közepe óta először léphetett pályára.

A londoniak az utolsó tíz percben teljesen beszorították a Swansea-t a saját kapuja elé, a lehetőségekkel azonban nem tudtak élni, s ezt kegyetlenül megbüntette a hazai együttes: Monreal sután eltalált labdájára Ayew csapott le, aki betört a tizenhatoson belülre, és bár Mustafi nagy nehézségek árán bele tudott piszkálni a labdába, az éppen Sam Clucas elé került, aki közelről a kapuba lőtt, eldöntve a három pont sorsát (3–1).

Az Arsenal az előző 34 bajnokiján csupán egyszer szenvedett vereséget a Premier League aktuális utolsó helyezettje ellen (Blackburn 3–4, 2011), most ismét megesett ez a csúfság vele – a Swansea ellenben újabb bravúrgyőzelmének köszönhetően elmozdult a kieső zónából.

A Liverpool a Swansea elleni kudarcot, valamint az FA-kupától való fájdalmas búcsút szerette volna feledtetni a Huddersfield ellen, és ez össze is jött neki. Mané már a 2. percben megszerezhette volna a vezetést, ha jobban veszi át a labdát, így viszont várni kellett majdnem fél órát az első gólra – igaz, megérte: bal oldalról érkező beadásnál középre fejelték ki a védők a labdát, Emre Can ezt kihasználva 18 méterről, kapásból zúdított a bal alsóba – a labda az egyik hazai játékos érintésével kötött ki a kapuban (0–1).

Közvetlenül a szünet előtt Roberto Firmino növelte az előnyt – a brazil klasszis nagyon okosan helyezett a rövid sarokba, más kérdés, hogy Lossl kapusnak zárnia kellett volna a szöget… –, majd a második játékrészben az immár 19 gólos Mohamed Szalah állította be büntetőből a 3–0-s végeredményt.

A keddi nap harmadik mérkőzésén a Premier League-ben a 200. londoni derbijét vívó West Ham United (eddigi mérleg: 62 győzelem, 44 döntetlen, 93 vereség – utóbbi a legtöbb ebben a kategóriában) 1–1-es döntetlent játszott a Crystal Palace-szal, amelyben Christian Benteke a 25. gólját fejelte az angol élvonalban: 2012-es debütálása óta csak Giroud tudott ennél többet szerezni (27).