PL: ismét négy góllal nyert az Anfielden a Liverpool

B. A.B. A.
2021.11.27. 17:56
A Liverpool az Arsenal után a Southamptont is kiütötte hazai pályán (Fotó: AFP)
A Liverpool 4–0-ra legyőzte a Southamptont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 13. fordulójának szombati mérkőzésén.

Alaposan bekezdett a Liverpool a Southampton ellen: Robertson és Mané összjátéka után előbbi tette középre a labdát, amit az ötösnél érkező Diogo Jota lőtt becsúszva a kapuba (1–0). A Liverpool 2019 októbere óta a leggyorsabb gólját szerezte a PL-ben – és összességében a leggyorsabbat a jelenlegi idényben –, akkor 15 másodperc kellett a Brighton ellen, most 97.

Bő tíz perccel később Mané fejes góljánál lest jelzett a VAR, ez azonban csak elodázta a liverpooli találatot. Pontosabban találatokat, mert Diogo Jota újabb gólja után néhány perccel Thiago Alcantara szép csel után ellőtt labdája megpattant, így utat talált McCarthy kapujába (3–0).

Egy érdekesség a duplázóval kapcsolatban: a portugál támadó részt vett egy FIFA-tornán, de a 4. fordulót nem tudta lejátszani, mert mennie kellett a Soton elleni meccsre.

A második félidőben csökkent az addig látott óriási hazai fölény, de azért így sem kellett sokat várni a negyedik gólra: jobbról érkező szöglet után Virgil van Dijk lőtt a tizenegyespontról a kapuba, beállítva a végeredményt (4–0). A sarokrúgást elvégző Alexander-Arnold (23 éves és 51 napos) a 40. gólpasszát adta az angol élvonalban, nála fiatalabban csak Rooney (22 évesen és 200 naposan) és Fabregas (21 évesen és 188 naposan) jutott el eddig a számig.

A gólzáporos liverpooli siker mellett érdemes kiemelni, hogy a góllövőlista élmezőnyét kisajátító Mohamed Szalah (11), Diogo Jota (7), Sadio Mané (7) triónál csak a Chelsea (és természetesen a Liverpool) szerzett több gólt a bajnokságban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
13. FORDULÓ
SZOMBAT
Crystal Palace–Aston Villa 1–2
(Guéhi 90+5., ill. Targett 15., McGinn 86.)
Liverpool FC–Southampton 4–0 (Diogo Jota 2., 32., Thiago Alcantara 37., Van Dijk 52.)
Norwich City–Wolverhampton Wanderers 0–0
Brighton–Leeds 0–0