PL: ismét egy korábbi csapatát szomorította a Leeds gólvágója

2021.02.08. 23:03
Patrick Bamford ismét betalált (Fotó: AFP)
A Leeds United hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Crystal Palace-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójának hétfői, záró mérkőzésén.

A hazaiak korán megszerezték a vezetést Jack Harrison révén, a 24 éves középpályás a legutóbbi négy meccsén a harmadik gólját jegyezte (1–0). Összehasonlításképpen: ezt a mennyiséget korábban 24 mérkőzés alatt érte el a Leedsnél.

A második félidő elején Patrick Bamford idénybeli 12. bajnoki góljával növelte az előnyét a hazai együttes (2–0). Az első játékrészben nagy helyzetben hibázó támadó az idényben már harmadszor talált be egy volt csapatának (korábban a Burnley, valamint a mostani ellenfél kapuját is bevette), erre legutóbb Romelu Lukaku (Manchester United – Everton, West Bromwich, Chelsea) volt képes még a 2017–2018-as kiírásban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ
Leeds United–Crystal Palace 2–0
(J. Harrison 3., Bamford 52.)
Vasárnap
Tottenham–West Bromwich Albion 2–0(Kane 54., Szon Hung Min 58.)
Wolverhampton–Leicester City 0–0
Sheffield United–Chelsea 1–2
(Rüdiger 54. – öngól, ill. Mount 43., Jorginho 58. – 11-esből)

Liverpool–Manchester City 1–4 (Szalah 63. – 11-esből, ill. Gündogan 49., 73., Sterling 76., Foden 83.)
Szombat
Manchester United–Everton 3–3(Cavani 24., B. Fernandes 45., McTominay 70., ill. A. Doucouré 49., James Rodríguez 52., Calvert-Lewin 90+5.)
Fulham–West Ham United0–0
Burnley–Brighton & Hove Albion 1–1(Gudmundsson 53., ill. Dunk 36.)
Newcastle United–Southampton 3–2(Willock 16., Almirón 26., 45+4., ill. Minamino 30., Ward-Prowse 48.)

Aston Villa–Arsenal 1–0(O. Watkins 2.)

1. Manchester City 22 15 5 2 43–14 +29 50
2. Manchester United 23 13 6 4 49–30 +19 45
3. Leicester City 23 13 4 6 39–25 +14 43
4. Liverpool 23 11 7 5 44–29 +15 40
5. Chelsea 23 11 6 6 38–24 +14 39
6. West Ham 23 11 6 6 34–28 +6 39
7. Everton 21 11 4 6 34–28 +6 37