PL: hiába egyenlített, nem bírt a West Hammel a Chelsea – videó

S. B.S. B.
2023.08.20. 19:40
Magabiztosan győzött otthon a West Ham (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójában a West Ham United hazai pályán 3–1-re felülkerekedett a Chelsea-n.

Hét perc sem telt még el a mérkőzésből, amikor a West Ham megszerezte a vezetést. A szögletből nagyon szépen középre ívelt labdára jó ütemben ugrott fel Najef Aguerd, és a jobb alsóba bólintott. (VIDEÓ ITT!)

A hazaiak 20 percig tartották előnyüket. Carney Chukwuemeka a tizenhatoson belül pár szép csel bemutatása után hihetetlen erővel talált a kapu bal oldalába, kiegyenlítve az állást. (VIDEÓ ITT!)

A második játékrészben sem kellett sokat várnunk a gólra. Az 53. percben Michail Antonio távolról eresztett el védhetetlen lövést, amivel visszaszerezte a „kalapácsosok” előnyét. (VIDEÓ ITT!)

A folytatásban az első gól szerzője, Aguerd két sárgát is összeszedett, így tíz emberrel kellett lejátszaniuk az utolsó fél órát a hazaiaknak, mégis ők tudták növelni előnyüket. A 95. percben Moises Caicedo szabálytalansága miatt büntetőhöz jutott a West Ham, és Lucas Paquetá nem hibázott, kialakítva a 3–1-es végeredményt. (VIDEÓ ITT!)

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
West Ham United–Chelsea 3–1 (Aguerd 7., Antonio 53., Paquetá 90+5. – 11-esből, ill. Chukwuemeka 28.)
KORÁBBAN
Tottenham–Manchester United 2–0
(P. M. Sarr 49., Lisandro Martínez 83. – öngól)
Nottingham Forest–Sheffield United 2–1 (Awoniyi 3., C. Wood 89., ill. Hamer 48.)
Fulham–Brentford 0–3 (Wissa 44., Mbeumo 66., 90+3. – az elsőt 11-esből)
Kiállítva
: Ream (Fulham, 66.)
Wolverhampton–Brighton 1–4
(Hvang Hi Csan 61., ill. Mitoma 15., Estupinán 46., March 51., 55.)
Kiállítva: Matheus Nunes (Wolverhampton, 90+5.)
Liverpool FC–AFC Bournemouth 3–1 (Luis Díaz 27., Szalah 36., Diogo Jota 62., ill. Semenyo 3.)
Kiállítva: Mac Allister (Liverpool, 58.)
Manchester City–Newcastle United 1–0 (J. Álvarez 31.)
Aston Villa–Everton 4–0 (McGinn 18., Luiz 24., Bailey 51., Duran 75.)