PL: négygólos győzelemmel ütötte ki a Villa az Evertont

S. B.S. B.
2023.08.20. 17:08
Simán megverte az Evertont a Villa (Fotó: AFP)
Az angol Premier League 2. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén az Aston Villa 4–0-s győzelmet aratott otthon az Everton ellen.

A Newcastle elleni múlt heti 5–1-es vereség hatása egyáltalán nem látszott a birminghamieken, 18 perccel a kezdő sípszó után meg is szerezték a vezetést. Leon Bailey szépen vezette a kapu elé a labdát, pontosan passzolt John McGinn-nek, aki nyugodtan fejezte be az akciót. (VIDEÓ ITT!)

A hazaiak második találatára sem kellett sokáig várni. Az Everton kapusa, Jordan Pickford túl agresszívan lépett ki, hogy védje a kapuját, és tizenegyeshez juttatta az „oroszlánokat”. A büntetőt Douglas Luiz értékesítette is, megduplázva az Aston előnyét. (VIDEÓ ITT!)

A fordulás után a Villa onnan folytatta a meccset, ahol abbahagyta. Az 51. percben Leon Bailey találta el jól a kipattanó labdát (VIDEÓ ITT!), míg a 75. percben, védelmi hibát követően Jhon Duran is betalált, így négygólos győzelmet aratott a hazai gárda. (VIDEÓ ITT!)

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
Aston Villa–Everton 4–0
(McGinn 18., Luiz 24., Bailey 51., Duran 75.)

KÉSŐBB
West Ham United–Chelsea 3–1 (Aguerd 7., Antonio 53., Paqueta 90+5., ill. Chukwuemeka 28.)

KORÁBBAN
Tottenham–Manchester United 2–0
(P. M. Sarr 49., Lisandro Martínez 83. – öngól)
Nottingham Forest–Sheffield United 2–1 (Awoniyi 3., C. Wood 89., ill. Hamer 48.)
Fulham–Brentford 0–3 (Wissa 44., Mbeumo 66., 90+3. – az elsőt 11-esből)
Kiállítva
: Ream (Fulham, 66.)
Wolverhampton–Brighton 1–4
(Hvang Hi Csan 61., ill. Mitoma 15., Estupinán 46., March 51., 55.)
Kiállítva: Matheus Nunes (Wolverhampton, 90+5.)
Liverpool FC–AFC Bournemouth 3–1 (Luis Díaz 27., Szalah 36., Diogo Jota 62., ill. Semenyo 3.)
Kiállítva: Mac Allister (Liverpool, 58.)
Manchester City–Newcastle United 1–0 (J. Álvarez 31.)