PL: már az első félidőben eldőlt, a Brighton legyőzte a Watfordot

CS. M.CS. M.
2021.08.21. 20:24
Shane Duffy (jobbra kékben) szerezte a Brighton első gólját (Fotó: AFP)
A Premier League 2. fordulójának szombati játéknapján a Brighton 2–0-ra legyőzte hazai pályán az újonc Watfordot.

Már a 10. percben előnyhöz jutott a hazai csapat: egy szöglet után Shane Duffy fejelt a kapu jobb felső sarkába (1–0). Ezt követően is a Brighton előtt adódott több lehetőség, majd Neal Maupay a 41. percben a Watford védelmének hibáját kihasználva megszerezte a hazaiak második gólját (2–0).

A második félidőben úgy tűnt, Emmanuel Dennis góljával szépít a Watford, de a játékvezető a VAR segítségével les miatt érvénytelenítette a találatot. A vendégek ezt követően sem tudtak gólt szerezni, így kétgólos sikert aratott a Brighton, amely két meccset követően 6 ponttal áll a tabella 2. helyén.

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ

Brighton–Watford 2–0 (S. Duffy 10., Maupay 41.)
Korábban
Aston Villa–
Newcastle United 2–0 (Ings 45+3., El Ghazi 62. – 11-esből)
Crystal Palace–Brentford 0–0
Leeds United–Everton 2–2 (Klich 41., Raphinha 73., ill. Calvert-Lewin 30. – 11-esből, D. Gray 50.)
Manchester City–Norwich City 5–0 (Krul 7. – öngól, Grealish 22., Laporte 65., Sterling 71., Mahrez 85.)

Liverpool–Burnley 2–0 (Diogo Jota 18., Mané 69.)