PL: a West Brom elmozdult a kieső zónából, a Leeds legyőzte az Evertont

B. L., CS. M.B. L., CS. M.
2020.11.28. 22:55
Hiába talált kétszer is a kapuba az Everton, a Leeds United nyerte meg az összecsapást (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójában a Leeds United 1–0-ra legyőzte idegenben az Evertont, míg a West Bromwich Alibon szintén 1–0-s sikert aratott a Sheffield United ellen.

Everton–Leeds United 0–1

Az első félidőben a házigazda kétszer is betalált, de James Rodríguez lövése és a félidő végi beadását követő Richarlison-fejes is les miatt nem eredményezett vezetést.

A két csapat végig rendkívül aktív volt, 36 kapura lövésig (15–21), ebből 14 kaput eltalálóig (8–6) jutott, gól viszont csak egy esett: a 79. percben Raphinha lőtte ki 23 méterről a bal alsót (0–1).

West Bromwich Albion–Sheffield United 1–0

A forduló előtt mindkét együttes a kieső zónából várhatta az egymás elleni összecsapást. A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, sőt a 13. percben meg is szerezték a vezetést: Conor Gallagher a szöglet után kipattanó labdát lőtte el nagyjából húsz méterről, kapásból, s a labda a bal alsó sarokban kötött ki (1–0).

A folytatásban a Sheffield United próbálta átvenni az irányítást, de a WBA is gyakran jutott el lövőhelyzetig. A hajrában gól már nem született, így a hazaiak elmozdultak a kieső zónából.