PL: a karanténba kerülő Zaha nélkül nem ment a Palace-nak

B. L.B. L.
2020.11.23. 20:22
A Burnley a meccs elején sokkolta a londoniakat, Chris Wood korai találatával van meg az első siker (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójának első hétfő esti mérkőzésén a Burnley otthon 1–0-ra legyőzte a Crystal Palace-t.

A vendégek számára pocsékul indult a hétfő este, hiszen kiderült, hogy a nyolc bajnokin hét kanadai pontot (5+2) jegyző Wilfried Zaha karanténba kellett, hogy vonuljon, így a londoniak messze legértékesebb játékosa (50 millió euró a piaci értéke a transfermarkt.de-nél, a második helyen lévő Eberechi Ezének 18) kihagyni kényszerült a meccset.

A találkozó sem kezdődött jobban, a nyolcadik percben a Palace-védelem nem tudott felszabadítani, a labda Chris Woodig jutott, aki 10 méterről a kapuba bombázott (1–0).

Bő negyedórányi játék után Wood duplázhatott volna, majd Jay Rodriguez hatalmas lehetősége is kimaradt, a túloldalon Michy Batshuayi és Andros Townsend veszélyeztetett, de ezek sem eredményeztek gólt.

A fordulást követően Jóhann Gudmundsson növelhette volna a hazai előnyt, de óriási helyzetben a lécre lőtt, ettől pedig felpörgött a Palace, és sorra jöttek a helyzetek – mindhiába.

A hajrá kezdetén Wood fejesével dőlhetett volna el a meccs, ám mivel ez kimaradt, még Bentekének is volt egy pontmentési lehetősége, de maradt az 1–0, így már a Burnley sem nyeretlen!