PL: a hajrában nyert az Aston Villa, nem tudott elmozdulni a kiesőzónából a Leicester

L. M.L. M.
2023.04.04. 22:57
Bertrand Traoré csereként beállva szerzett győztes gólt (Fotó: Getty Images)
A Brighton a Bournemoutht, a Leeds United pedig a Nottinghamet győzte le az angol labdarúgó Premier League 7. fordulójából elhalasztott mérkőzéseken, míg az Aston Villa Bertrand Traoré hajrában szerzett találatával verte meg a Leicestert.

AFC BOURNEMOUTH–BRIGHTON 0–2

A nagyon agresszív vendég letámadás a találkozó elején gólig ugyan még nem vezetett, a félidő második felében azonban már megszerezte a vezetést a Brighton. Mitoma Kaoru lapos beadásába Evan Ferguson lágyan, sarokkal ért bele és a bal alsóba gurította a labdát. A japán a legutóbbi öt PL-meccsén vagy gólt szerzett vagy gólpasszt adott, ez Brighton-játékosnak korábban még nem sikerült.

FERGUSON SARKAZÓS GÓLJA

Az utolsó percekben bebiztosította a győzelmét a vendégegyüttes, Pascal Gross passzolt a tizenhatoson belül Julio Encisóhoz, a fiatal paraguayi pedig két védő között átvette a labdát, bemutatott egy cselt és az ötösről bevette a kaput, beállítva a 0–2-es végeredményt.

LEEDS–NOTTINGHAM FOREST 2–1

Hiába kerültek előnybe a vendégek Orel Mangala révén már a meccs elején, a belga góljára Jack Harrison válaszolt alig nyolc perccel később. Az első félidő végén fordítani is tudott a Leeds, Luis Sinisterra a bal oldalon verte meg a védőjét és befelé cselezve kilőtte a hosszú alsót.

LEICESTER CITY–ASTON VILLA 1–2

Tovább száguld Ollie Watkins. Az Aston Villa csatára sorozatban a hatodik idegenbeli meccsén is betalált, ő az első, akinek Sergio Agüero 2017-es sorozata óta ez sikerült. Öröme azonban nem tartott sokáig, Harvey Barnes találatával egyenlített a Leicester a 35. percben.

A második félidőben megfogyatkoztak a hazaiak, Kiernan Dewsbury-Hall hat perc alatt begyűjtött két sárgát, így korábban mehetett zuhanyozni. A hajrában hármat is változtatott Unay Emery,és a spanyol tréner egyik cseréje remekül sült el, Bertrand Traoré bal lábbal hatalmas gólt tekert, ezzel pedig elvitte csapatával a három pontot a King Power Stadionból.

TRAORÉ TEKERÉSE

ANGOL PREMIER LEAGUE
A 7. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉSEK
AFC Bournemouth–Brighton 0–2
(Ferguson 28., Enciso 90+1.)
Leeds–Nottingham Forest 2–1 (Harrison 20., Sinisterra 45+1., ill. O. Mangala 12.)
Leicester City–Aston Villa 1–2
(Barnes 35., ill. Watkins 24., B. Traoré 87.)