Chelsea–Liverpool: ismét egeret szültek a hegyek...

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2023.04.04. 20:50
Fotó: AFP
Az angol labdarúgó Premier League 8. fordulóból elhalasztott mérkőzésén a Chelsea 0–0-t játszott odahaza a Liverpoollal.

ANGOL PREMIER LEAGUE
A 8. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
Chelsea–Liverpool 0–0
London,
Stamford Bridge. Vezette: A. Taylor
Chelsea:
Kepa – W. Fofana, Koulibaly, Cucurella – R. James, Kanté (C. Gallagher, 69.), Kovacic, E. Fernández, Chilwell (Mudrik, 78.) – Joao Félix (Sterling, 85.), Havertz. Megbízott menedzser: Bruno Saltor
Liverpool:
Alisson – J. Gomez, Matip, Konaté, Cimikasz (Robertson, 65.) – C. Jones (Gakpo, 79.), Fabinho, Henderson – Firmino (Szalah, 65.), Núnez (Milner, 79.), Diogo Jota. Menedzser: Jürgen Klopp

Az edzőjét veszítő Chelsea és az ebben az idényben szintén a vártnál sokkal rosszabbul teljesítő Liverpool előző három összecsapása nulla nullára végződött, így nem keltett nagy meglepetést, hogy a félidőben 0–0 állt most is a stadion kijelzőin.

Pedig a remekül kezdő Chelsea pár perc alatt háromgólos előnybe kerülhetett volna, de Joao Félix, Kai Havertz és Mateo Kovacic is hibázott kecsegtető helyzetben. Utóbbi a második félidő elején is elrontott egy ziccert, majd Havertz döntött ismét rosszul a kapu előtt.

Alisson remekül védett, viszont előtte a Joe Gomez, Joël Matip, Ibrahima Konaté, Konsztantinosz Cimikasz négyes finoman szólva sem remekelt. Zseniálisan futballozott ellenben az augusztusi súlyos sérülése után a minap visszatérő N'Golo Kanté, aki egy óra alatt négy gólpassznál járhatott volna, ha társai jobb formában futballoznak. Vagy legalább közepesben...

Fotó: AFP
Fotó: AFP

Jellemző a Chelsea-re, hogy szerencséje sem volt: Enzo Fernández ziccerben góllövés helyett felszabadította az ellenfél kapuját, de lesen állt, így nem adták meg miatta Reece James bombagólját; Havertzre a harmadik lehetőségének elpuskázása után ráütötte a labdát Alisson, ám a német könyökéről pattant be végül a kapuba a labda, így ebből sem lett érvényes találat.

A Chelsea-t erre a mérkőzésre Graham Potter egyik stábtagja, a spanyol Bruno Saltor készítette fel, a 42 éves szakvezető nem forgatta fel a csapatot, és a cserékkel is csínján bánt. Jürgen Klopp a 65. percben unta meg a támadói teljesen veszélytelen futballját, beküldte Mohamed Szalahot, míg Saltor az elfáradó Kantét Conor Gallagherrel váltotta fel. Mihajlo Mudrik egy bő negyedórát, Raheem Sterling csak perceket kapott tőle.

A hajrá kezdetén Joao Félix pocsék lövése után Jordan Henderson és Alisson összeveszett, picit meg is lökték egymást – ez is csak azt húzta alá, amit Klopp mondott nemrégiben, hogy ha nem lennének a közelmúlt nagy sikerei, minden bizonnyal már nem ülne a Pool kispadján...

Eseménytelenül telt a hajrá is: ismét egeret szültek a hegyek.

A harmadik páros, akiknek négy meccs is kevés volt egy gólhoz

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Öt perc a ráadás.

90. perc James jobb oldali beadásába belelép Robertson, de Alisson fogja a labdát.

85. perc Raheem Sterling be, Joao Félix le.

Milner: 47 meccs a Chelsea ellen, 3 kanadai ponttal.

Szalah: 21 meccs a Chelsea ellen, 7 góllal és 2 gólpasszal.

79. perc Miután megjavult a tartalék játékvezető cseremutató táblája, James Milner be, Núneznek nagyon nem ment ma. Cody Gakpo be, Jones le.

78. perc Mihajlo Mudrik be, Chilwell le.

77. perc Félix pocsék lövése után Henderson és Alisson lökdösődik picit... A vég kezdete?

74. perc Fabinho arcon csapja párharc közben Félixet, sárga lap.

A Chelsea a 11. helyen áll, ennyi forduló után ez negatív rekordja 1996 óta.

69. perc Conor Gallagher be, Kanté elfáradt.

A két csapat utóbbi 4 meccsén több mint 100 kapura lövés volt... nulla góllal.

67. perc Fabinho megindulna, Mateo Kovacic elcsúszott ugyanis, a horvát kézzel megfogja a labdát, sárga lap. És még ápolni is kell őt.

A Pool idénybeli 14 idegenbeli meccséből 8-at bukott el.

65. perc Mohamed Szalah be, Firmino le, Cimikaszt Andrew Robertson váltja.

65. perc Cucurella indítja Chilwellt, szereli őt Konaté.

61. perc Curtis Jones kap sárga lapot reklamálásért.

57. perc James jobbal 24-ről jócskán a léc fölé lő.

56. perc Konsztantinosz Cimikasznak sárga lap Félix fellökéséért.

55. perc Fofana majdnem öngólt fejel az ötös bal sarkáról, Kepa felnyúl gyorsan a labdáért.

50. PERC VEZET A CHELSEA? Kai Havertz egyedül kapura tör, tízről a kapusba lő, a német bal karjáról a kapuba pattan a labda... de kéz. Szabadrúgás kifelé, a VAR szerint is. Ki más is indíthatott volna a felezőtől előtte, mint Kanté?!

47. perc FÖLÉ! Kovacic Kanté passza után jobbal a léc fölé emeli a labdát az ötös bal sarkáról. Félix passza után Havertz elesett passz gyanánt, de Kanté bevetődött, és indított a szereléssel egyszerre!

46. perc Joël Matip fellöki és felrúgja egyszerre Félixet, sárga lap a bravúr jutalma.

46. PERC FOLYTATJUK!

E két csapat előző három bajnokija nulla nullára végződött...

Az előző 8 hazai bajnokin nem lőtt gólt odahaza az első félidőben a Chelsea, klubrekord

A lap úgy tudja, a felek már megkezdték a tárgyalásokat, s az első felvonás pozitívan zárult. Ugyanakkor végső döntés egyelőre nem született, mert a Chelsea még más edzőjelöltekkel is tárgyal, ráadásul Nagelsmannért átigazolási díjat kér a Bayern, amely nem bontotta fel a szakember szerződését „csak” felfüggesztette őt, s 2026-ig érvényes szerződés köti a bajorokhoz.

A Sky Sports úgy értesült, a 35 éves Nagelsmann eredetileg azt tervezte, hogy csak a nyáron tölt be új pozíciót, ugyanakkor a Chelsea-nél a Bayerntől menesztett szakember az első számú jelölt a menedzseri posztra.

A Sky Sports német kiadásának értesülései szerint az angol labdarúgó-élvonalban (Premier League) 11. helyen álló Chelsea megkezdte a tárgyalásokat a Bayern Münchentől menesztett Julian Nagelsmann képviselőivel, azok után, hogy a londoniak vasárnap este menesztették Graham Pottert.

(Weltfussball)

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. perc Cimikasz adja be ballal jobbról, Fabinho 12-ről, kissé balról jobbal a bal alsó sarok mellé lő!

45+2. perc A 16-os jobb sarka elől, 18 méterről Gomez jobbal a bal felsőbe lőne, de Kepa vetődve hatalmasat véd! Sarokrúgás.

Három perc a ráadás.

43. perc James jobb oldali, jobblábas beadását nem találja el középen Félix, Núnez lő a jobb alsó felé a 16-os elől, a másik oldalon, vetődve véd Kepa.

41. perc Cimikasz kornere Kantéé, nem megy ma a görögnek.

35. perc Leült a mérkőzés. Félix három embert kicselez a 16-oson, Matipon azonban fennakad. A vendégdrukkerek Szalahot éltetik közben.

Kiválóan megy ma neki!

A Liverpool legutóbbi négy Premier League-mérkőzésén veretlen a Chelsea ellen itt – és még soha nem távozott ötször egymás után vereség nélkül a Stamford Bridge-ről.

29. perc Kanté indítja Havertzet remekül, a német ballal jócskán a bal alsó mellé lő ballal 12-ről, kissé balról.

A Chelsea és a Liverpool legutóbbi öt találkozója döntetlenre végződött – a Pool még soha nem játszottak zsinórban hat ikszet egyik ellenfelével szemben sem. A Chelsea legutóbb 1954 és 1956 között a Burnleyvel.

Ivó- és evőszünet a Ramadán miatt.

Hazai remény: hosszasan vizsgálódik a VAR! Nanométerek fognak dönteni... a Pool javára.

24. perc Félix kornerét középre fejeli Chilwell, Fernández a gólvonal előtt egy méterre kifelé (!) kanalazza a labdát, James bombagólt lő aztán, de már lesen állt az argentin.

23. perc Szép hazai támadás, Kanté indít, Havertz bead, Félix fejel, Kovacevic startol... Gomez közbelép.

18. perc Hatalmas mezőnyharc, kiváló iram, egy rossz Félix- és Henderson-lövéssel középtávolról.

12. perc Koulibaly dettó zseniálisan emel balra Havertznek, aki balról ballal középre ad, ballal Chilwell ötről a kilépő Alissonba lő!

10. perc
Konatéből kibújik a benne élő Jay-Jay Okocha, megindul, három remek csel után a 16-os előtt jár már, amikor érkezik Cucurella egy zseniális becsúszással! Cimikasz beadása Kepáé aztán.

6. perc Félix kap egy nagyot a felezőnél, aki a levegőben szállva arcon csapja véletlenül arcon vágja a tettest, Konatét.

5. perc Cimikasz nem figyel a felezőnél, szereli Kanté, Havertz megindul, a beadása nem jó, de Kovacic elé pattan, aki kicselezi a kapust is, az ötös bal sarkáról jobbal kapura lő, de ment becsúszva Konaté!

4. perc Havertz passzol Félix elé, aki kicselezi Gomezt, de amikor ballal tízről lő, akkorra már visszaér a bekk, odalép neki... majd a kipattanót ballal kapásból az ötös bal sarkán egészen egyszerűen nem találja el a portugál!

1. perc Cimikasz megállítja a jobb szélen meginduló Kantét. James jobb oldali beadását kiöklözi Alisson.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek tiszta vörösben.

Egy kis örökmérleg: 192 mérkőzés, 65 chelsea-s és 80 poolos sikerrel, 262, ill. 284 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól César Azpilicueta, Pierre-Emerick Aubameyang, Thiago Silva, Raheem Sterling, Mason Mount és Armando Broja sérült, a vendégektől Thiago Alcántara, Naby Keita, Virgil van Dijk, Luis Díaz, Stefan Bajcetic és Calvin Ramsay maródi.

Ami az új menedzser megtalálását illeti, a brit sajtó egyelőre csak találgat. Az állás nélküli szakemberek közül Mauricio Pochettino, Brendan Rodgers és Zinédine Zidane neve is felvetődött, a legtöbben viszont Julian Nagelsmann érkezéséről suttognak. A Bayern Münchentől elküldött edző alá írása már csak azért is lenne izgalmas, mert a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében a Chelsea egy ágon van a bajorokkal.

A döntést az eredmények alapján nehéz kritizálni, érdemes ugyanakkor felvetni a klubot tulajdonló amerikai konzorcium felelősségét. Todd Boehly, a Chelsea elnöke hét hónapja szívfájdalom nélkül mutatott ajtót a csapattal Bajnokok Ligáját nyerő edzőnek, Thomas Tuchelnek, majd költött 21.5 millió fontot Graham Potter kivásárlására a Brightontól. A 2022–2023-as idény átigazolási időszakaiban 537 millió fontot költött játékosvásárlásra, miközben 60 millió fontért értékesített futballistákat, vagyis csaknem 500 millió font szerepel a kiadási oldalon – eredmény nélkül.

Graham Potter 2022 szeptemberében Thomas Tuchel helyét vette át a csapat élén, és bár a Bajnokok Ligájában negyeddöntőbe vezette az együttest (ott a Real Madrid vár rá), az FA-kupából és az angol Ligakupából is kiesett vele, a bajnokságban pedig 22 mérkőzésen hét győzelem, hét döntetlen és nyolc vereség volt a mérlege, ami 1.27-es mérkőzésenkénti pontátlagnak felel meg. Érkezésekor a Chelsea a Premier League hatodik helyén állt, három pontra a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helytől, míg jelenleg tizenegyedik a tabellán, és ugyanúgy tizenkét pont a távolság a negyedik helytől, mint a kiesést jelentő tizennyolcadiktól.

ELEGE LETT a Chelsea vezetőségének a csapat eredménytelenségéből, az Aston Villától elszenvedett bajnoki vereség után közleményben tudatta Graham Potter menedzser távozását. A csapatnál uralkodó hangulatról árulkodik, hogy az Instagramon közzétett bejegyzést Pierre-Emerick Aubameyang és Denis Zakaria szinte azonnal kedvelte – a gaboni csatár összesen 145, a svájci középpályás 305 játékpercet kapott az edzőtől ebben a naptári évben.

Julian Nagelsmannt a válogatott szünet alatt menesztették a Bayern Münchentől. A mostani Premier League-idényben rekordot jelentő 13 trénertől váltak meg idő előtt, Klopp szerint ez a szám borzasztó.„Persze teljesen jogosan vannak elvárások, és ha nem felelsz meg ezeknek, akkor vállalnod kell a következményeket. Szeretnék teljesíteni, nem egy talizmán vagyok, vagy egy festmény a falon – fogalmazott. – Persze tudom, hogy részben azért vagyok még itt, ami az elmúlt években történt, de nem szeretnék ezzel takarózni. Csalódott vagyok az idei teljesítményünk miatt, de ilyen előfordul, és meg kell találnunk a kiutat ebből a helyzetből.”

„Mit mondhatnék a menesztésekről? Valószínűleg kerülgetjük a forró kását, azért ülök még itt ebben az őrült világban. Én vagyok az utolsó, aki állva maradt. Sem ellenfelünk, sem mi nem vagyunk azon a helyen, amelyre vártak bennünket... Nagyon tisztelem Pottert és Rodgerst, remek emberek és fantasztikus edzők. De a dolgok néha rosszul sülnek el. Ez együtt jár az edzősködéssel, ezt el kell fogadni. A múlt héten Conte, aztán Nagelsmann, most pedig ez a kettő. Most jön az idény döntő szakasza, és sokan félnek, hogy talán nem érik el a céljaikat.”

Klopp és jobbkeze, a holland Pepijn Lijnders (Fotó: AFP)

Jürgen Klopp 2015 óta a „vörösök” menedzsere, Bajnokok Ligáját és bajnokságot is nyert a csapattal, de most ő is nyomás alatt van, miután jelenleg csupán a nyolcadik helyen áll a Liverpool a Premier League tabelláján, és nyolc pontra van a BL-indulást érő negyedik pozíciótól.

Vasárnap a Chelsea (Graham Potter) és a Leicester City (Brendan Rodgers) trénerének is megköszönték a munkáját, a múlt héten pedig a Tottenham Hotspur és Atonio Conte bontott egymással szerződést közös megegyezéssel.

Jürgen Klopp, a Liverpool menedzsere borzasztónak tartja, hogy a mostani idényben már 13 vezetőedzőt menesztettek az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, és reméli, nem csak a múltbeli sikereknek köszönheti, hogy ő még a posztján van.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A CHELSEA–POOL MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!