PL: a gólképtelen Chelsea kikapott az Everton otthonában

2013.09.14. 20:39
A Premier League 4. fordulójában az Everton hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Chelsea-t. Az egyetlen gólt Steven Naismith szerezte. A londoniak veresége egyben azt is jelenti, hogy már csak a két liverpooli együttes veretlen a bajnokságban.

Masszívan védekezett az Everton, ennek ellenére a Chelsea több helyzetet is kialakított a mérkőzésen. Hiába próbálkozott azonban José Mourinho együttese, nem sikerült betalálnia. Pedig Samuel Eto'o bemutatkozott új csapatában, kezdőként végigjátszotta a találkozót.

A Chelsea gólképtelensége pedig nulla pontot ért, az első félidő hajrájában ugyanis Steven Naismith közeli fejessel megszerezte a vezetést az Evertonnak. Naismith az első gólját szerezte tavaly május óta. Érdekesség, hogy akkor is a Chelsea-t szomorította.

A második félidő első negyedórájában nagyon nyomott a Chelsea, mindent elkövetett az egyenlítés érdekében. Schürrle például az oldalhálóba emelt, majd Eto'o közelről eltörte a labdát a kapu előtt. De volt ígéretes fejese is a kameruniak – hiába.

Az utolsó húsz percben még Fernando Torres is beállt, de ő sem tudta bevenni a liverpooliak kapuját. Aki ugyan az elmúlt 21 bajnokiján mindössze egy gólt szerzett, de azt pont az Everton ellen. Ezúttal nem sikerült ez a „bravúr”.

A 2003 óta tartó Abramovics érában most startolt alegrosszabbul a Chelsea.

Az Everton győzelme egyben azt is jelenti, hogy a tabella élén éjszakázik a Sunderlandet legyőző Arsenal. Rég volt ilyen.

4. FORDULÓ
Everton–Chelsea 1–0 (Naismith 45.)

KORÁBBAN
Aston Villa–Newcastle 1–2 (Benteke 67., ill. Ben Arfa 18., Gouffran 73.)
Fulham–West Brom 1–1 (Sidwell 22., ill. McAuley 93.)
Hull City–Cardiff City 1–1 (Davies 40., ill. Whittingham 59.)
Stoke City–Manchester City 0–0
Sunderland–Arsenal 1–3 (Gardner 48. – 11-esből, ill. Giroud 11., Ramsey 68., 76.)
Tottenham–Norwich City 2–0 (Sigurdsson 28., 49.)
Manchester United–Crystal Palace 2–0 (Van Persie 45+1. – 11-esből, Rooney 81.)

1. Arsenal 4 3 1 8–5 +3 9
2. Tottenham 4 3 1 4–1 +3 9
3. Liverpool 3 3 3–0 +3 9
4. Manchester City 4 2 1 1 8–3 +5 7
5. Manchester United 4 2 1 1 6–2 +4 7
6. Chelsea 4 2 1 1 4–2 +2 7