Manchester City: tripla hármas a WBA ellen

2014.04.21. 20:55
Pablo Zabaleta fejelte a City első gólját (Fotó: Reuters)
A bajnoki címre hajtó Manchester City West Bromwich Albion elleni találkozójával zárult az angol labdarúgó-bajnokság 35. fordulója. Három argentin három góljával nyert végül a nagy esélyes City (Pablo Zabaleta, Sergio Agüero és Martín Demichelis  volt eredményes), Graham Dorrans szép gólja csak a szépítésre volt elég. A vendégek Gera Zoltánt sérülése miatt a keretbe sem nevezték.

PREMIER LEAGUE, 35. FORDULÓ
Manchester City–West Bromwich Albion 3–1 (Zabaleta 3., Agüero 10., Demichelis 36., ill. Dorrans 16.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Éppen 114 évvel ezelőtt találkozott először az angol élvonalban a Manchester City és a West Bromwich Albion, és bizony nagyot fordult azóta az idő kereke, csodálkoztak volna a derék ősök, ha bepillanthatnak pár percre a jövőbe! Nem tudjuk, mit szóltak volna a mi világunkhoz (bár lenne éppen pár tippünk), de az biztos, hogy az első félidő kifejezetten tetszett volna nekik. Főleg a citystáknak, lévén előbb Pablo Zabaleta fejelt egy kipattanó labdát a jobb sarokba öt méterről (1–0), majd Sergio Agüero lőtt a 16-os előteréből a bal alsóba (2–0), és bár minden idők egyik legszerencsétlenebb szabadrúgás-variációja (David Silva és Fernandinho különös mutatványán csodálkozhattunk el) és egy labdaszerzés után szépített a WBA, egy tetszetős Graham Dorrans-találattal (2–1); ám egy szöglet után Martín Demichelis a kapuba passzolta Vincent Kompany csúsztatását, és máris 3–1-re mentek a „polgárok".

Megpihent ezt követően a hazai csapat, és még szorosabb állásnál mehettek volna pihenőre a csapatok, ha Stéphane Sessegnon közeli lövésénél nem ment zseniális becsúszással Kompany. Egyébként a sérült Gera Zoltán hiányában finoman szólva sem tengett túl a kreativitás a WBA-ben, és ha már megemlítettük honfitársunkat, emlékezzünk meg arról is, hogy mindkét klubban megfordult az angol állampolgár, de apai ágon magyar származású Imre Varadi, akit csak Banánosnak becéztek a nyolcvanas években, és miatta bukkan fel olyan sok felfújható banán még ma is lelátókon.

Volt idő a múltidézésre, elmélkedésre a második félidőben, ugyanis a hatalmas hazai mezőnyfölény ellenére igencsak leült a mérkőzés. Annak sem örülhettek a hazaiak, hogy Agüerót kisebb, David Silvát komolyabb sérülés miatt kellett lecserélni. Láthattunk még pár ígéretes, de pontatlan lövést a végére: könnyedén bezsebelte a három pontot a City, elveszítette 300. PL-mérkőzését a West Bromwich, amelynek komoly hajrát kell kivágnia a bennmaradásért.

1. Liverpool 35 25 5 5 96–44 +52 80
2. Chelsea 35 23 6 6 67–26 +41 75
3. Manchester City 34 23 5 6 91–35 +56 74
4. Arsenal 35 21 7 7 62–41 +21 70
5. Everton 35 20 9 6 57–34 +23 69
6. Tottenham 35 19 6 10 51–49 +2 63
7. Manchester United 34 17 6 11 56–40 +16 57
8. Southampton 35 13 10 12 50–45 +5 49