FA-kupa: Elliott döntött a Wolves ellen, továbbjutott a Pool – videó

R. D. P.R. D. P.
2023.01.17. 22:47
Harvey Elliott bizonyult a Pool nyerőemberének (Fotó: Getty Images)
Kiharcolta helyét a labdarúgó FA-kupa legjobb 32 csapata között a Liverpool, amely egygólos győzelmet aratott a Wolverhampton elleni megismételt mérkőzésen. A kedd esti találkozót Harvey Elliott döntötte el.

A Liverpool és a Wolverhampton első összecsapásán 2–2-es eredmény született. Akkor a Wolves szerzett vezetést az első félidőben, ezúttal azonban a „vörösök” törték meg a jeget: a 13. percben Harvey Elliott remek lövéssel, távolról volt eredményes, más kérdés, hogy a hazaiak kapusa, José Sá nem a legjobban helyezkedett. A „farkasok” az első játékrészben kaput eltaláló lövést sem jegyeztek, ugyanakkor a fordulást követően jóval meggyőzőbb teljesítményt nyújtott Julen Lopetegui együttese. Újabb gól ennek ellenére nem született, a liverpooliak, ha nem is a legegyszerűbb módon, bejutottak a legjobb 32 csapat közé.

Fordított, majd megőrizte a Forest Green elleni előnyét a Birmingham City (1–2), amely szintén ott lesz a következő körben. Nagyon simán továbbjutott a másodosztályú West Brom, méghozzá a Chesterfield kiütésével (4–0). A 98. percben szerzett góllal ejtette ki a Wigant a Luton Town idegenben (1–2), míg a Bristol hosszabbításban búcsúztatta a Swansea-t.

Az Accrington és a Boreham Wood találkozóját kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt elhalasztották.

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT
MEGISMÉTELT MÉRKŐZÉSEK
Forest Green (III.)–Birmingham City (II.) 1–2 (Stevenson 8., ill. Jutkiewicz 49., Long 65.)
Swansea (II.)–Bristol City (II.) 1–2 (Cooper 73., ill. Sykes 62., Bell 112.) – hosszabbítás után
Wigan Athletic (II.)–Luton Town (II.) 1–2 (Aasgaard 47., ill. Woodrow 50., Adebayo 90+8.)
Wolverhampton Wanderers–Liverpool 0–1 (Elliott 13.)
West Bromwich Albion (II.)–Chesterfield (V.) 4–0 (Swift 23., Rogic 49., Livermore 54., Malcolm 90+1.)